• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad se cilindri izvade na sebi imaju na jednom kraju rub na koji se kroz cilindar sa vanjske strane stave podloske pa se stavljaju u leziste u blok.
@muha za ispod kosuljice al neznam cjenu,danas je jedan covjek uzimal.
Ja sam danas pocastil svog zeku 5211.







Ventilator 100kn
Filteri goriva 54kn
Truba poljska 40kn
Remen ceski 40kn
Distanca ventilatora plasticna gratis
Mrezica i casica po 10kn.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Znači zaj sistem.
Sad imaju u prodaju brtvi različitih debljina metalnog prstena, ali samo sa jedne strane. Baš zato da bi se anuliral taj luft.
Jel imaju ovi tvoji toga u ponudi?

Kaj se tiče djelova koje si kupil, razmišljam si da onu čašu možda bolje ne mjenjati :icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moja casica je tam di naljeze na gumicu hrapava pa da mi na njoj ne vuce zrak,amnmva je glatka ko pasja muda 10kn,pa kad mjenjam filtere bum i nju zmjenjal.
Mislim da je covjek nazval i narucil jer kad je dosel pital je jesu stigle podloske,a tanke su da bi kroz bakar mogel sljeme vidjet:D:
Pital sam za gumice za kosuljice i veli prodavac da vise nema onih crnih ko nekad da su sad silikonske i da bi trebale biti bolje i kvalitetnije:rolleyes:
Remene ima obicne i nazubljene i veli da su za sve modele starije naravno ista dimenzija.
Evo mog:

screen capture windows 7
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Za čašicu sam ti rekel zato jer si neki dan sito čistil i falil se da sad pali ko metak.
Možda bolje da ne diraš dok je tak jer se dobitna kombinacija ne mjenja.
Silikonske gumice za pikse su u ponudi več desetak let.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vrga pali jucer isli u sumu i idem ga kresnut i zavergla par sekundi pa kresne,prije je verglal duze dok je kresnul,al sad je opet pocel pomalo jebavat:(sweat):
Nisam znal da ima vec 10god u pmudi,nisam ih nikad kupoval ni za sebe ni drugoga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Tak bu i sa novom, glatkog ruba, ništ se ne brini.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vrga pali jucer isli u sumu i idem ga kresnut i zavergla par sekundi pa kresne,prije je verglal duze dok je kresnul,al sad je opet pocel pomalo jebavat:(sweat):
Nisam znal da ima vec 10god u pmudi,nisam ih nikad kupoval ni za sebe ni drugoga.
Govore da je i konj najjači prije nego krepa :drink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač ako misliš na plave gumice za pikse ima puno puno više od 10 let :icon_pai:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Baš na te ili na one noveše bjele.
Znam da ima više ali sam tak otprilike napisal
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
moj zetor danas dobil novu igracku za orati,uz to i 250kg utega za prednji kraj,i znam da je to vec u ovoj temi objasnjeno,ali bih molil da netko nabrzaka objasni u kojem polozaju bi morala biti ona mala d m p rucica kod transporta i oranja. netko je rekel da ju je najbolje drzati u srednjem polozaju i ne filozofirati,ali covjek koji mi je prodal plug i oral s njim sa 7341 kaze da to nije tak,da mora biti ukljucena plivajuca hidraulika,i da toplink mora biti kopcan u tocno određenoj rupi,ali da se on vise ne sjeca kak je to trebalo biti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Poluga u sredini najgornja rupa za oranje tak sam radil sa tridesetak zetora od 2511 do 7341 .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svaki orač ima nekaj svoga kod mene je tak bilo najbolje a zemlja baš i nije lagana .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako nema kotac na plugu onda tak kak si imal,al ako je kotac za dubinu onda poluga na slovo P i toplink na sredinju rupu ili nize.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
je,ovaj je rekel da toplink mora ici na drugu ili trecu rupu na traktoru,ali je zetorov toplink prekratak,ostane par navoja a to je pretesko za plug od 600 kila,pa smo ju zakacili na najgornju rupu,a ovaj tjedan budem kupil odgovarajuci toplink. a za polozaj rucice nije bio siguran... a ja ne znam bas nista! na 5011 je ta rucica bila uvijek na sredini,ali mi je on stavil bubu u uho.
edit- plug ima kotac
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad imas kotac netreba biti ukljucen plivajuci ili fina hidraulika jer mu dubinu odrzava kotac,i tad bi trebal kopcat toplink nize,al ti probaj pa bus vidio di ti se ponasa kak ovisi o zemlji i vlazi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ako ima kotač onda je dovaljan jedan vanjski cilindar, a gore ga moreš i za sic zakopčati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Obzirom da Zetor ima osjet preko gornje poluge, kotač mu umanjuje osjet vučnog otpora. Nemoj isključiti regulaciju vučnog otpora. Kak je plug relativno težak, priključi ga na treću rupu za početak, pa probaj.
 
Na vrh