• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Više ni sam neznam ,svatko tjera svoje, i na kraju manje znam nego prije no što sam postavio pitanje.... vidjet čemo za vikend kada idem gledat traktor
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na mnogim prospektima i prirucnicima stoji snaga izlaznog kardanskog vratila,na nekima sama snaga motora na radilici.
Evo neki podaci koji pisu na par mjesta
5211do 87god-47ks od 87god 51ks
6211do87god-57 od 87god 61ks.....
3320 1995-1999 51ks

5211-3320-2746kg
6211-4320-2846kg
Sa prednjom vucom su tezi 400-500kg.

5211-3320 max dizanje na straznjim polugama je 1750kg.
6211-4320max dizanje na straznjim polugama je 2500kg.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
koja je na kraju razlika između 5245 koji ima 52ks i 3340 koji ima 45ks, motori su isti.
Razlika je u podešenju pumpe, a možda i načinu deklariranja snage.


pričaš gluposti, 3320 ima oko 3100 kg, a podizna moć mu je 1900 kg na polugama hidraulike... a ak nemože nosit tanjuraču od 24 diska koja ima 500-njak kg , ja bi ga zapalio odma u dvorišću
Malo biraj riječi, molim te.
3320 s kabinom ima oko 2800kg, a koliko mu je opterećenje prednje osovina od toga?
S dizanjem nosa nema veze podizna moć, već centar mase tereta iza zadnjih poluga.
Tovaril sam gnoj sa Z6211 i stražnjim utovarivačem. Svaki mu je put hidraulika podigla nos pri trganju gnoja.
I zadnja stvar: vi, dečki iz ravnice, nemate prilike doživjeti stvari koje se doživljavaju na bregima :eek::
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kod nas krava nemora pasti travu pod ručnom, ali to ne znači da i kod nas nema brega.... ali ako fergi nosi 24 diska mora ovaj daleko lakše.... bar je to moje mišljenje
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je tocno,al mi nismo samo na ravnici imamo vukomericke gorice.:tongue:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ali to su gorice, nije polje:(nerd)::icon_lol:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne rastu na goricama samo vinogradi i suma nego ima puno sjenokosa i oranica,kaj budu ljudi delali kad su takav teren njiva dobili kupili.
Zagorje je jos strmije al ima i tam ravnih parcela,recimo breznicki hum uzas kakva brda al ima i ravnih komada i ljudi delaju tam sa c335 i ide pomale.:icon_razz:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bar netreba anlaser i akumulator kaj nije idila kad traktor u šumi nemože prazan sa lancima na četiri kotača u breščić :(emo)::fiery: Kam misliš od Huma prema Kipišču ili Hraščini ?

Više ni sam neznam ,svatko tjera svoje, i na kraju manje znam nego prije no što sam postavio pitanje.... vidjet čemo za vikend kada idem gledat traktor

Da se puno ne mučiš Zetori sa starom pumpom imaju po katalogu manje snage i malo dime Zetori sa novijom pumpom imaju više snage i skoro ne dime a u praksi više od 40 godina stariji su osjetno jači samo malo tromiji .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Da se puno ne mučiš Zetori sa starom pumpom imaju po katalogu manje snage i malo dime Zetori sa novijom pumpom imaju više snage i skoro ne dime a u praksi više od 40 godina stariji su osjetno jači samo malo tromiji .

Ako je snaga u fizici definirana kao izvršen rad u jedinici vremena, reći da je tromiji sustav snažniji.... :(think):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Razlika je u podešenju pumpe, a možda i načinu deklariranja snage.



Malo biraj riječi, molim te.
3320 s kabinom ima oko 2800kg, a koliko mu je opterećenje prednje osovina od toga?
S dizanjem nosa nema veze podizna moć, već centar mase tereta iza zadnjih poluga.
Tovaril sam gnoj sa Z6211 i stražnjim utovarivačem. Svaki mu je put hidraulika podigla nos pri trganju gnoja.
I zadnja stvar: vi, dečki iz ravnice, nemate prilike doživjeti stvari koje se doživljavaju na bregima :eek::

nema neg 3080 kg ak hočeš točno, takav sam traktor imao 96 godine među prvima i radio s njime dok ga drugi još nisu ni vidjeli kak izgleda.. a i po papirima, prospektima i svim živim i neživim ima tolko, kabina bez utega.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
14.9 28 su gume....

a garant ima tri klipa jer sam toliko pismen da znam brojati do tri....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je snaga u fizici definirana kao izvršen rad u jedinici vremena, reći da je tromiji sustav snažniji.... :(think):

Poneki zakoni imaju anomalije :mur:a da ti kužiš kaj sam htel reči znaš razliku između visoko i nisko turažnih motora iste snage a velike razlike u vožnji po ravnom i po bregovitom terenu .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Bar netreba anlaser i akumulator kaj nije idila kad traktor u šumi nemože prazan sa lancima na četiri kotača u breščić :(emo)::fiery: Kam misliš od Huma prema Kipišču ili Hraščini ?



Da se puno ne mučiš Zetori sa starom pumpom imaju po katalogu manje snage i malo dime Zetori sa novijom pumpom imaju više snage i skoro ne dime a u praksi više od 40 godina stariji su osjetno jači samo malo tromiji .

Možda na nadvožnjak k mlinaru:(giggle):.
 

Najnoviji postovi

Na vrh