• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Zetorboy-moj 5011 tak radi od prvog dana,krci i cuka,a bila je getriba komplet reparirana. a i na 6340 je tak kak velis,nije stalno,recimo na svakom dvadesetom saltanju,nekad zakrci,a cukne samo kad se stavlja u prvu brzinu,isto ponekad,ne svaki put. budem promijenil ulje,malo mu smanjil hod na cilindru kuplunga,pa kaj bude bude. ako treba,bude isel i na pola.

EDIT

oficir- pa ni ne znam. mislim da ide transhidrol?
Na 5011 ti mešter nije dobro poštelal kočnicu, a na tom svom nebuš ništ štelal na cilindru kvačila jer se to neda štelati.

Ulje u mjenjač natoči transhidraol.
Nebitno koji je tip Zetora, preporučil bi ga za sve tipove
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Usput da se nadovezem na post o kocnici koju je spomenuo kolega Muhanicar.U samom mjenjacu je kocnica koja pritisce zupcanik u donjem snopu mjenjaca.Ona reaguje kad se pritisne kvacilo.Uloga je da pri pritiskanju kvacila smiri okretanje zupcanika u mjenjacu radi lakseg saltanja.
dck5.jpg

Reaguje preko poluge na cilindru kvacila.
dvk9.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hvala svima na slikama i savjetima! :) postelao sam hod cilindra kvacila,traktor je od jutra orao,sad ce se voziti i sedma prikolica po deset tona kukuruza,zakrcalo mozda dva put,mojom krivnjom,a poskakivanja traktora kod mijenjanja brzine vise nema.
pretpostavljam da je ovo vatrogasna mjera,i da bude kad tad ipak treba nesto sarafiti.ali za sad je sve ok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Gde si poštelal hod, pod pedalom ili na radnom cilindru?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Meni isto 6245 nekad zakrči i jako teško ubaci u brzinu. Kvačilo je rađeno promijenjen je cilindar i gledali smo capice na korpi i one su isto dobro tako da ćemo najvjerovatnije morati mijenjati lamelu, ali to bude na zimu jer ima jos posla sa oranjem. Imam još jedan problem tj. neće da mi prebaci iz brzohodnih u sporohodne brzine. Gledali smo onaj štift na ručici, ali nije on. Jel se mora cijela getriba vadit van ili samo poklopac?? Inače getriba nikad dirana, a traktor ima 7600rs.

Pozdrav!
Sa kvačilom imao sam probleme takve ,kao ti,kad me počeo zajebavat jedan od cilindra ili imaš v sistemu zrak.

I problem oko reduktora:Ako niti jedanput ne možeš prebacit tog malog mjenjaša i vrti se bez problema naprijed i nazad nešto se satralo pod poklopcem mjenjača.Tako je meni,kad sam u ljutnji,da reduktor na bregu ne psuti mjenjati ga na silo povukao i-škrc-bia je poluga u protom teku.
Trebao sam skiniti poklopac .NA ovo malo osovino,koja gleda iz poklopca navareno je jedan maleni dio,koji vuče menjalno vilico.Taj dio se na varu satrao I PADNUO U MJENJAČ.Zato ako izgleda slično kod tebe ne vozi više.Potraži obavezno dio,koji je pao u mjenjač,jer kod komšije padnuo među zupčanike nešto je puknolo i ulje u tom momentu je samo curilo izpod traktora.Satrala se glavčina koja služi pogonu prednje vuče.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
cini ili ne,ali traktor se nije gasil od pola 6 ujutro,do maloprije,i krcanja mogu izbrojiti na prste jedne ruke. malo sam mu tam dole smanjil hod,znaci rastegel cilindar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
na nekim izvedbama čak ni nema štelanja na tom cilindru jer je tu štelanje nepotrebno.
Samo capice ionak vračaju cilindar, a povratne opruge nema.
Štelanje je potrebno jedino aku unutra nije poštelano kak treba.

Nebitno, bitno da je za sad uredu, ali svejedno evo slika cilindra koji se ne štela.

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Takav ko na slici je i kod mene na 5211.
Kad je počel curit i nije dokraja gural repariral sam ga i još je super a prošlo je dosta godina.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
moj nije takav,ima slika par stranica prije. velim,palo mi je na pamet kak sam dotegel sajlu na rucnom kuplungu i pocelo je loviti,ajmo i ovo probat. za sad je sve ok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ima slika ali se nevidi vilica pa nisam ni znal da ima mogučnost štelanja.
Ako je dobro samo po gasu.

Nego negde si napomenul da ti kad stisneš nožno kvačilo odvaja i drugi stepen, kakva je situacija sad?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
trebal bi odvajati,ali kompresor ne nabija uopce pritisak u bocu,a razlog je taj da nije ispravan onaj zadnji prikljucak za zracne kocnice za prikolicu,tamo pusta zrak,nabila se unutra prasina. mozes misliti kako je voziti deset tona kukuruza + tezina prikolice bez kocnica. idem po taj dio drugi tj,a onda bi sve trebalo funkcionirati!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pravi stroj! :(clap)::(clap): koliko ima radnih sati,jel bilo kakvih problema s njom?
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Sad ima negdje oko 500 sati, a bio je jedan problem čim je kupita, negdje nakon 15 sati rada je izgorjela brtva glave motora, i od kad je to zamjenjeno radi odlično. :D:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma,to je sitnica. jako mi se svida zekan! kak se ponasa pod plugom,i koji plug vuce? kad budes u prilici,stavi koju sliku unutrasnjosti!
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
On neradi s plugom, vuče tu kamijonku, pretovarnu tehnostroj prikolicu za gnojivo te balirku, to je njegov posao :(happy):

Znači ovu prikolicu i balirku.







 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh