• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
kuruzovina je zeznuta stvar, meni se prva vuča neku noč uključila u berbi, cjelo vrijeme je radio čudno, a imao sam osječaj da bude puko napola.. pogotovo kad sam na cestu izišo s njim, fučka, zuji na sve strane.. onda sam ujutro i nakon konzultacija s kumom skužio tek šta je bilo :) svašta se desi..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nagradu :)

Ha, ha

Jebiga, desi se to i pametnom a gdje nebi meni. Stalno pazim na temperaturu i lampicu od ulja ali danas se kuruzovina svako malo štopala u beraču pa sam više pazio na berač nego na ovo dvoje. Gazde nemaju vremena prosječi po sredini a neče ni proči svojim traktorom da prije mene to povaljaju. To mi rade več godinama. Pazio sam jedno vrijeme ali pošto temp. nije rasla okrenuo sam se drugom poslu i eto ti problema :mur: Navečer kad sam im rekao šta je bilo samo šute a znaju koliko volim svoje strojeve i koliko ih čuvam
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
dado,nadam se da bude sve ok,i da nece biti nikakvih popravaka ni troskova!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
A kaj da ti rečem?
Na istom poslu sam na novom, novcatom Sameu izgubil šipku mjerača ulja, isto radi stabljike...
 

toma

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
18
Promjenio sam povratna crijeva kaj idu sa dizni na bospumpu i ventil s kuglicom al ovaj put sam nasel kupil orginal ventil sa odgovarajucom velicinom kuglice i rupe na sarafu.

Da li treba prilikom promjene skidat pumpu goriva,ili se to moze izbjec??
Kako znat za nepovratni ventil koji je orginal??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Netreba niš skidat,ja sam granu skinul da mi bude lakše.
vidiš na slici onaj sa manjom rupicom je iz češke a drugi poljski.
Orginal ima i dublje kuglicu i kuglica je manjeg promjera i manja je rupica.
Evo oko mj.dana pali svako jutro na zub.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oko 40kn.
Agroprodaja nedavno su ih dobili do sad su imali hr.i poljske.
 

toma

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
18
Hoce li poljski isto radit kao ceski,tj. hoce li propuštat gorivo??
Poljski je 25kn!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Inače je logički da kuglica večeg promjera bolje brtvi jer bi tredala biti veča dosjedna površina.
Stvar je u obradi dosjeda, dali je napravljena rajberom ili borerom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
znam da se mazalica nemre zapuniti. a kam odlazi ta mast koja se kroz godine stisce unutra?
Nisam zaboravil, samo nisam bil u mogučnosti.

Mast se nakuplja unutar zvona i ako je je puno previše capice ju uhvate i razbacuju ju uokolo.
Postoji mogučnost da mast dođe u kontakt sa lamelom, a to nije dobro.



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Može i dvaput, ali stisnuti mazalicu jednom ili dva puta
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
E ja sam to mazao malo više od jednom dva puta da stisnem, al eto sad znam..
Muhač ljepo je čitati tvoje postove, nauči se svašta...;)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kud bi mi dosli da nema muhanicara? Ja sam jako neumjeren,isto sam valjda nadrukal unutra pola kile masti dok nisam procital da se ne smije. Bar budem znal u cemu je stvar kad lamela proklizi!
A ima jedna stvar koja se sad pocela dogadati na mojem zetoru. Do sad je mijenjanje brzina islo super,klik-klik i to je to. Ali sad, ponekad zakrci,nekad jace,nekad slabije,a nekad cijeli traktor poskoc. Imam dojam da to radi kad se ugrije,recimo u oranju. Dal samo promjena ulja to rjesava,il ga bude trebalo raskopat? Cijelu godinu od kak ga imam,tih 450rs je bilo dobro,sad zeza. Mjenjac je sinkro.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
To se i meni dogada na zetoru u oranju, strasno tesko se salta, kasnije opet sve normalno.
Valjda se zagrije previse
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Sigurno ono u mjenjaču, motorno nema veze s tim,
Vjerovatno su sinhroni već pri kraju pa zato krči, pogotovo kad se ulje više zagrije i razrijedi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh