• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Logički da nebu u motoru mjenjal, ja sam mislil da možda misli zamjeniti kočiono ulje.

Moguče da je do sinhrona, ali nebi on radi njih poskočil :icon_scratch:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Moguće je da poskoči zbog lamele, možda su zakovice na oblogama popustile.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Moguče, a isto tak je moguče i da se zamastila pa kad se zagrije i rastopi mast ne odvaja dovoljno.
Možda treba mrvicu na capicama diči jer znamo da kod njega prvi stepen ne odvaja kak treba.
Možda je dovoljno samo poravnati capice jer je neki od šeširiča popustil.
Možda je keramika unutra pa se oglodala.
.........................................................................
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Puno je tu toga "možda"... Capice može poravnati izvana, za ovo ostalo "možda" mu ne gine rastavljanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Najbolje odraditi sezonu, a onda popola i otkloniti sva možda :(hi):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Nije baš tak.
Stal bu kad bu najviše trebal.
Što je i logički, kad stisne minus svi su ispravni, a čim se sunce pokaže problemi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jest,mislil sam na ulje u getribi. Jos malo pa bude islo motorno van,a onda bi zamjenil i u prednjem mostu,straznjim reduktorima i getribi. Sad definitivno ne dolazi u obzir raskapanje,ima jos oko 6-7ha oranja i nesto transporta,a onda se bude vidjelo. Jedino bih sad trebal naci nekoga tko bi malo postelal taj kuplung.to jes to kaj se da napravit izvana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Mislim da zamjenom tog ulja nebuš to popravil, ali ako nije dugo ili nikad mjenjano nemožeš pogriješiti.
Normalno, kod zamjene ulja zamjeni i filter hidraulike i očisti fitere koji se čiste.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
to sam jednom procital na drugom forumu,kao da ako je ulje prerijetko i izrabljeno, da moze biti i ono krivac. uglavnom da,skodilo ne bu.filteri isto obavezno,znam da ima magnetni filter i mrezica u pumpi,i onaj filter iza zadnjeg desnog kotaca,mislim da je to to. bude se sve rijesilo,zamijenilo kaj treba,ali kad bude posel gotov. ako u meduvremenu stane,stane,imam jos dva traktora. grizlo bi me da sam kupil novi,i dal 40 000e pa da se to dogodi. i kostalo!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Računaj da ti za lamele i ostale sitnice kaj se mjenja treba oko 2500kn sa
rukama.
@Gogo koje ulje misliš stavit u getribu?
Danas sam uredil papuču bit če slika kasnije nekaj me hebe net.


 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Šta si radio uopće na papuči?

@gogo, to ti je normalno tak da nekad napravi.. bar na onima kaj ja vozim, ali to je jako rijetko da zakrči ili da cukne kad se ušalta... cuknut hoće najviše ako se brzo šalta, okretanje, itd...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bila je sva zguljena i hrđava pa sam ju pobrusil i pofarbal sa temeljnom i lakom i sad zgleda ko nova,guma je na njoj još ko nova a navukla se stvarno svašta u 27 god.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zetorboy-moj 5011 tak radi od prvog dana,krci i cuka,a bila je getriba komplet reparirana. a i na 6340 je tak kak velis,nije stalno,recimo na svakom dvadesetom saltanju,nekad zakrci,a cukne samo kad se stavlja u prvu brzinu,isto ponekad,ne svaki put. budem promijenil ulje,malo mu smanjil hod na cilindru kuplunga,pa kaj bude bude. ako treba,bude isel i na pola.

EDIT

oficir- pa ni ne znam. mislim da ide transhidrol?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Upravo tak, najviše u nižim brzinama i rikvercu.. ali i to mislim da je uzrok samo tome šta se nestisne kvačilo kak treba ili se pusti i prije nego uzubi...na majoru je to tak od prvog dana bilo... nemoj to niš dirat najbolje...mislim da im čak i 1 brzina i nije sinhronizirana.. što se tiče ulja, u svima je hipenol i sam njega stavljamo, i ide bez ikakvih kvarova, a i hipenol smo stavljali i u reduktore, i na svom doma u prvi most.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljudi stavljaju u zetore i trans i hipenol 90 al mislim da je hipenol 90 pregust i nagriza gumice.
Ako hipenol onda hipenol 80.
Ja imam transhidrol 28l i nemam nikakvih problema sa hidraulikom i prijenosom i saltanjem.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zetor koji ima pumpu ispod diferencijala hipenol 90 , Zetor koji ima pumpu vani (vrti je razvod ) transhidraol 80 .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jedan os cestih uzroka slabog odvajanja kvacila je i sesiric na korpi.uUsljed pohabanosti pukne i nastaje problem sa odvajanjem.Oni se mogu provjeriti i zamjeniti bez rastavljanja traktora .


Uploaded with ImageShack.us
Jos jedan problem sa poskakivanjem i slabijim odvajanjem kvacila je zajeden zamajac na dijelu gdje hoda potisna ploca.U tom slucaju dolazi do zaglavljivanja pera na potisnooj ploci.


Uploaded with ImageShack.us
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Meni isto 6245 nekad zakrči i jako teško ubaci u brzinu. Kvačilo je rađeno promijenjen je cilindar i gledali smo capice na korpi i one su isto dobro tako da ćemo najvjerovatnije morati mijenjati lamelu, ali to bude na zimu jer ima jos posla sa oranjem. Imam još jedan problem tj. neće da mi prebaci iz brzohodnih u sporohodne brzine. Gledali smo onaj štift na ručici, ali nije on. Jel se mora cijela getriba vadit van ili samo poklopac?? Inače getriba nikad dirana, a traktor ima 7600rs.
 

Najnoviji postovi

Na vrh