• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma gledal sam negdje tvoje slike u vezi s tim capicama... jel se to da postelati izvana,kroz neki poklopac sa strane? ne znam dal si meni kaj u vezi toga govoril...
imam petminutno kvacilo,znaci rucka s lijeve strane kod rucne,a kad stisnem nozni kuplung do kraja,upali se kontrolka s simbolom kardana,ali mislim da je svejedno krcalo kod ukljucivanja. jednom mi je netko rekel da se na tom zetoru da kardan zaustaviti nogom,to bi onda bilo ko na malom fercu? jer na 5011 imam samo rucni kuplung.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
onda jesam dobro zapamtil. pa ako se odlucim da si to sam rijesim,a mogel bi vec jednom,onda se obratim za pomoc. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Ma ako si negde napisal, a provjeril sam jesi, petminutno kvačilo, onda je to to.

Nema frke, ako zapneš bumo pomogli.
Za svaki slučaj napravi koju fotku unutrašnjosti kad buš skinul poklopac, ako bu trebalo i ako si za sad ne pomogneš napinjanjem sajle.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Željko,kod mene je akumulator u haubi,tak da nema kutije.

dotegao sam sajlu,i sad kuplung odvaja. no i dalje jako tesko ide,treba jaka sila da se rucica potegne i zaglavi. probal sam s uljem i wd-om,ali sam samo zamastil pola kabine.
takoder sam malo gledal taj sistem,i nekaj mi je tu jako cudno.
znaci,kako sa ruckom potezemo sajlu,tako ona prvo giba komad zeljeza koji ulazi u getribu. na slici je to ovaj komad iza prvoga na kojem je mazalica.

l2tc.jpg




a zatim,preko polugice,giba i ovaj klipic koji ulazi u cilindar

55gm.jpg


a na taj cilindar je spojen metalni lajtung od boce kompresora,takoder i neki razvodnik sa zicama,a opet i kod rucke kardanskog kuplunga je neki šalter sa zicama... ne kuzim taj sistem uopce.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gogo nisam znal koji imaš Zetor dal si provjeril sajlu i bužir možda se bužir rasteže ako je u redu onda vidiš capice zetor koji ima ručni kuplung kardana može imati i nožni razlika je u capicama drugog stepena kratke imaš samo ručni duge imaš oba . Da li prednju vuču uključuješ sa prekidačem i da li šperu uključuješ sa prekidačem a isključiš sa kočnicama tad mora kompresor stalno radit .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Vidim prilika je bila podmazati osovinu, jesi podmazal i sa druge strane?

Neznam zakej ide tak teško ali možda da probaš skinuti sajlu pa videti dali ona ide lagano ili se raspala pa zapinje u božir.

Onaj dio zračni koji spominješ najvjerojatnije služi za uključivanje PTO preko zraka (U Zetoru su se igrali sa tim kojekakvim kombinacijama). Trebalo bi videti kam lajtunzi dalje vode da bi ti znal točno reči, ali najvjerojatnije je tak

Te žice koje su na tom cilindriču dole služe da bi ti se gore upalila kontrolka kad je uključeno, a one gore ispod ručke kvačila služe da bi ti na instrument tabli svjetlilo kad je kvačilo povučeno ili kad je ručna povučena.

Buš videl sad par dana kak bu odvajalo, a ako se poremeti, tj prestane odvajati onda bu trebal na pol.
Ustvari nebu, ali bude jebada i nebuš mogel kvalitetno (do kraja) otkloniti tvorničku grešku.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Željko-prednja vuca je na polugu,a ušperana je stalno. sistem na zrak ima linija xx41.

Muhanicar-jesam podmazal i s druge strane,prvo sam mislil da bude to pomoglo kad se nije dala potegnuti rucka. a sad je sve rijeseno. uspel sam natociti oko pola deci ulja u buzir od sajle,trebalo je samo malo strpljenja,a ja prvi put navalio ko mutav,i sad ide lako,ukljucuje i iskljucuje se kardan bez problema. zatim sam spojio jednu zicu na prekidac kod rucke kuplunga koja je bila otpojena( valjda sam ju ja slucajno otpojil kod ciscenja) i sad dok ju potegnem gore lijepo svijetli i kontrolka koja svijetli i kad pritisnem papucu noznog kuplunga do kraja. i onda mi je sinulo. legel sam pod traktor,zapalil čik,malo promotril,i skuzil sistem. znaci,kad pritisnem papucu kuplunga do kraja,salje se signal dolje do razvodnika sa zicama kod kompresora,i taj razvodnik salje zrak do onog cilindra na drugoj slici,koji radi istu stvar kao i kad se potegne rucni kuplung,znaci,iskljucuje kardan. to i je dvostepeno kvacilo ko na imt-u,samo malo kompliciranije. nadam se da ste me skuzili,a i bil si u pravu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Eto vidiš još buš ti sam šarafil da bu sve zvonelo, normalno, za početak uz našu pomoč.

Zaboravil sam ti reči da na te dve mazalice nemoj nabijati preveč masti, dovoljno je dva puta stisnuti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hahaha,fakat! a ti me odmah plasis s tvornickim greskama!:mad::mad:

ma,svaki dan sve vise volim tog zekana,samo steta kaj česi nisu stavili unutra mjenjac sa strane i ravan pod,to bi onda bil posel.

znam da se mazalica nemre zapuniti. a kam odlazi ta mast koja se kroz godine stisce unutra?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Po danu bereš svoju, po noći tuđu kuruzu... ( btw, koja je najjeftinija kuruza??? susjedova )


jel imaš još problema oko goriva ne zetoru, jel se ustabililo to sada?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam rjesil problem prvog paljenja i vracanja goriva u rezarvar.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Promjenio sam povratna crijeva kaj idu sa dizni na bospumpu i ventil s kuglicom al ovaj put sam nasel kupil orginal ventil sa odgovarajucom velicinom kuglice i rupe na sarafu.

 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Danas mi se kuruzovina zabila ispod haube i otvorila pipu od kilera toliko da je polako kapalo. Nisam odmah primjetio i nakon par sati ode temperatura u crveno. neznam koliko dugo sam tako radio. Uglavno iscurilo je pola vode, oko 5, litara. Nisam gasio traktor nego sam prvo nalio oko 1 litru pa oko 2 i opet oko 2 litre. Kad sam završio branje traktor normalno pali na prvi zub. Šta mogu očekivati sada ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
A čuj, pasalo mu nije, puno je to rashladne tekučine.
Klipovi su sigurno hoblali po piksama samo je pitanje koliko su ih ispisali.
Najbitnije je da si u radu tekučinu točil pa nije došlo do nekakvih puknuča.

Teraj dok ide, a kad bu teže počel paliti ili pokazivati znakove umora onda buš rastavljal.
Nema se kaj jače oštetiti ili pokvariti ako tak nastaviš raditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh