• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nemam ti ja pojma kak na kojem izgleda, nisam nikada gledao ni na svome kakva je, do danas :8):

3gaa.jpg
[/URL][/IMG]

npfh.jpg
[/URL][/IMG]

EDIT: evo je!
http://www.trgo-agencija.hr/sajla-gasa-zetor-novi-tip-navoj-m6-3-0x480mm.aspx
Sutra pogledati u još jednoj trgovini koja je u okolici, pa ako ništa naručujem!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
To je to.
To si moreš i doma sam složiti, a ako baš nečeš ima za kupiti ili daš nekome ko sajle radi da ti ju složi.

Ja sam koristil sajlu za spuštanje od ručnog viličara jer mi je bila pri ruci, a ti možeš na vijku M6 izbušiti rupu i ugurati komadič sajle i zahartlotati ili zaprešati.
Na gornju stranu staviš žabicu i mir.


 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
17kn košta, mislim da mi je skroz ne isplativo se igrati sa tim! Meni samo treba sajla koja ima taj vijak, ono gore što je kao spojeno u krug to ne mora biti jer ona stoji tamo ispod jednog šarafa, a to što je spojeno to je neki mali limić koji se može skinuti, to je čisto da sajla ne struže iznutra ili da ne bi zapinjala za žice slučajno..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Znam da je par kuna, ali ja sam bil prisiljen šparati :icon_wink:

Uglavnom ako kod tebe nema ili ako je sila, jedan od ove dvojice ima, ustvari imaju oba.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Sila nije, traktor vjerovatno sada stoji do subote, kirvaj kod mene u petak, a i najavljuju kišu za sutra tako da posla nema, al špaga drži, žao mi ju sada zamjeniti sa sajlom, jedva sam ju provukao.. To mi se ne sviđa kod Zetora što se gasi na gas :icon_axe:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ali ima zato nožni gas koji većina imt-a nema. Meni je to bolje. Možda ostala navika od ursusa.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Imam jednog IMT-a sa nožnim i jednog bez, i tako mi svejedno, navikao se na to, a nožni nije problem napraviti, problem je napraviti da se ne gasi na gas..

Pa vidiš srećom pa sam imao nožni gas, da ga nisam imao, kud bi, šta bi!?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Noviji Zetori ti imaju kao zub do kud je lergas tek kad vratiš ručni do kraja ugasiš ga :icon_kidra:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
danas sam prokuzio da mi ne odvaja rucni kuplung kardana. iskljuciti se moze,moze se i ukljuciti ali uz krcanje. rucica kuplunga se teze moze povuci,dakle,sajla nije pukla,nije valjda ni otpustena... kaj bi to moglo biti? za koji dan stize rotobrana,tak da ono...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
GOGO,prvo provjeri,dal je sve ok za polugama izpod kabine,da što en uglavlja.Možda je napuknjena zajla u crijevu i je ne vidiš,tak obila meni kod kosačice.E tako učini:povuci gumeni poklopac ,kdje uđe zajla v crijevu u kabini i tamo nešt ovremena sipavaj sa kapalko rijetko ulje ili ako ne ide WD-40.Malo mrdaj sa polugo ukljčivanja kardana gor ,dol i malo malo pritegni matice za naštelanje zategnutosti zajle pod kabino par okretaja. tako ja učinio i radi ko strelica.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Noviji Zetori ti imaju kao zub do kud je lergas tek kad vratiš ručni do kraja ugasiš ga :icon_kidra:


Tako sam ja si pomognio oko toga.Gašenje motora sa ručnim gasom mrzim ko sam vrag.Poluga ručnog gasa slobodno padne do vijaka sa oprugo,al ako češ gasit tada malo jače gurneš polugo,da stisne oprugu i gasi se.Tako kod meen to radi.Sam izmislio.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dobro zamišljeno, malo držiš gas dok se ne ugasi i to je to! Ovako ako se samo skine noga sa nožnog gasa ono vrati se i ručni i onda opet namještaj ler, ako se dotegne matica onda ga ne možeš više glatko gurati i to nije to.. Mislim da se razumijemo, ne dešava se to stalno da se gas vrati, to je rijetko ali desi se.. Da kupujem sada opet novi traktor moj izbor bi bio Zetor..

Gogo samo zategni sajlu malo i nema krčanja, istegne se sa vremenom..
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
OFI-nisi me razumio.Ne propada sama.I znam ,da se vijak pritegne.Ali do vijaka ide slobodno,ali naprijed malo teže.
Žao imam premehko oprugu i ne vrati mi sama gasa nazad gor po gašenju motora.Ona meni samo kaže,kdje je start gas:(happy):
Prvo želio pronaći jačo oprugo,ali sada ova mi je dobra,kad sam se nanjo naviknuo.Možda nekog dana...

Htio sam učiniti,da se gasi na svojom mjestu sa drugo polugo,ali izkazalo se,da je zakomplicirano i učinio kao ja na sliki.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
danas sam prokuzio da mi ne odvaja rucni kuplung kardana. iskljuciti se moze,moze se i ukljuciti ali uz krcanje. rucica kuplunga se teze moze povuci,dakle,sajla nije pukla,nije valjda ni otpustena... kaj bi to moglo biti? za koji dan stize rotobrana,tak da ono...

Jel traktor na ler gasu kad uključuješ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
danas sam prokuzio da mi ne odvaja rucni kuplung kardana. iskljuciti se moze,moze se i ukljuciti ali uz krcanje. rucica kuplunga se teze moze povuci,dakle,sajla nije pukla,nije valjda ni otpustena... kaj bi to moglo biti? za koji dan stize rotobrana,tak da ono...
Dotegni sajlu ispod kabine, ako nemaš kam onda napad na capice i poštelati na njima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nadam se da je do sajle. jer inace... capice? stelanje? koji klinac? :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Treba samo capice približiti bliže potisnom.

Nego, jesam ja to tebi negde več odgovoril? Čini mi se da jesam.
Kod tebe kad stisneš pedalu kvačila do kraja odvaja i drugi stepen i imaš petminutno kvačilo drugog?
 

Najnoviji postovi

Na vrh