• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Ima Zetor puno prednosti, ali i nedostataka u odnosu na 549.
Ako ti smeta visoko težište, IMT je u prednosti.
549 ima prikladniji kardan za lakše priključke (ima zapravo 540E), dok je snaga na strani Zetora.
549 je manji, lakši i okretniji traktor. Pogotovo i brži.
Ti znaš najbolje kaj ti treba.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima Zetor puno prednosti, ali i nedostataka u odnosu na 549.
Ako ti smeta visoko težište, IMT je u prednosti.
549 ima prikladniji kardan za lakše priključke (ima zapravo 540E), dok je snaga na strani Zetora.
549 je manji, lakši i okretniji traktor. Pogotovo i brži.
Ti znaš najbolje kaj ti treba.

Ako je taj 549 novijeg godista,onda ga ne bih nikome preporucio. Ima tu na forumu jako puno toga napisanog o tom traktoru,i makar volim imt,mislim da je se 3340 i 549 ne mogu po kvaliteti uspoređivat. Veliki je minus i to kaj 549 nema prednju šperu,pa u oranju na primjer proklize gornji kotac,onda sve to skupa nema velikog efekta,prema rijecima vlasnika.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ak već pucaš na zetora duplaka, bolje si uzmi jačeg odma, nije bog zna neka razlika u potrošnji,a s jačim traktorom možeš i jači stroj danas sutra terat s njim, a kad za 3340 daješ hrpu novaca, nešparaj još na kojoj tis kn, pa si uzmi 6340, i nečeš požaliti.. evo jednog, ovaj mi se sviđa i izgleda dosta sačuvano http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-6340-oglas-9174021

Dobar je zetor i sve to, ali 100000 kn traziti za traktor star skoro 20 god. a i manje ga je novog platio a sad bi jos htio i na njemu zaraditi makar ga je vozio 20 god. te cijene zetora su nevjerojatne.. bolje uzeti onda fiata za te novce i onda imas stroja..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
nažalost, to je istina, pa sad major i stara linija imaju jednaku cijenu, s tim da su majori puno mlađi i sa relativno manje sati.. a i da invenstira tolku lovu u njega,a za 10 godina opet bude dobio dosta za njega da ga ide prodavati... htio sam reć, i 3340 nebude dobrog našao ispod 11-12 hiljada, bolje još stavit 1000 gore, pa si uzet recimo 6340..ili tak neš šta naiđe dobro, a povoljnije
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ovi zetori po oglasnicima koji imaju nabrijane cijene se prodaju godinama,ali cim netko stavi nekaj s normalnom cijenom,e,taj zekan ode zacas. zato,mozda je malo skuplji,ali uvijek vrijedi i novac se moze dobiti natrag. a fiatu budes zadnji vlasnik prije otpada,i oni su vec prastari,a nedaj boze da nekaj ode na njemu. vlada misljenje da su za njega dijelovi jeftini,a onda su se cudili nad cijenama filtera i dihtunga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Mat, vidim da si iz Zagorja. Zetor ti nije brdski traktor. Ima visoko težište i lako ga je prehititi.
Ak imaš velike nagibe, išči nekaj nisko, tipa Universal 640, Fiat 70-66 i slično.
Da se najti dobrih strojeva po pristojnijim cijenama od Zetorovih ;)
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ovi zetori po oglasnicima koji imaju nabrijane cijene se prodaju godinama,ali cim netko stavi nekaj s normalnom cijenom,e,taj zekan ode zacas. zato,mozda je malo skuplji,ali uvijek vrijedi i novac se moze dobiti natrag. a fiatu budes zadnji vlasnik prije otpada,i oni su vec prastari,a nedaj boze da nekaj ode na njemu. vlada misljenje da su za njega dijelovi jeftini,a onda su se cudili nad cijenama filtera i dihtunga.

mogu rec da nisi u pravu.imo sam 4-5 zetora i osim sta su navikani i sta imaju siroke kabine po meni nemaju bas nekih prednosti prevelikih na ostale.s tim da sam imo od imt-a do fendta.sad imam fiata 680dt 81god.i puno je bolje napravljen nego neki zetor 90god.ima vise brzina,brzi je,nisu bolesni na getribe i na glave kao zetori.vodena pumpa 350kn za fiata,malo je skuplja nego za 539.a mislim da za zetora 70ks nije vodena 350kn.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
u pitanju je 7011 sa ceskom kabinom.Zanima jel je netko razvlacio zice od krova do kutije s osiguracima.ja sam probao i poceo sam od krova i ude nekih pola metra i nejde dalje.Ako ima neka caka ili neki alat za to pomozite
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
mogu rec da nisi u pravu.imo sam 4-5 zetora i osim sta su navikani i sta imaju siroke kabine po meni nemaju bas nekih prednosti prevelikih na ostale.s tim da sam imo od imt-a do fendta.sad imam fiata 680dt 81god.i puno je bolje napravljen nego neki zetor 90god.ima vise brzina,brzi je,nisu bolesni na getribe i na glave kao zetori.vodena pumpa 350kn za fiata,malo je skuplja nego za 539.a mislim da za zetora 70ks nije vodena 350kn.

http://www.trgo-agencija.hr/pumpa-v...0-hr-2-izlaza-grijanje-sa-remenicom-13mm.aspx 294 kn nova, za novije tipove, jeftinije i od iemteja ;-).. Čovjek kod mene je za 10000 kn, sredio generalno motor (zaštekao mu klip) , znači, sve maltene novo u motoru šta se dalo izmjeniti te nova pumpa hidraulike, kvačilo, ac pumpa, itd za 6340.. kolko bi to izišlo recimo, za fenda ili fiata?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
u pitanju je 7011 sa ceskom kabinom.Zanima jel je netko razvlacio zice od krova do kutije s osiguracima.ja sam probao i poceo sam od krova i ude nekih pola metra i nejde dalje.Ako ima neka caka ili neki alat za to pomozite

Provuci malo deblju žicu odozdo, za nju zakači kablove i provuci ih kroz tu cijev.
 

cupsek

Novi član
Tu od
5 Lis 2013
Poruka
14
Pozdrav. Zanima me zašto mi prestao raditi kompresor na zetoru 6911. Ako tko zna bio bih zahvalan na odgovoru.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kako to misliš "prestao raditi", čuješ ga da radi a ne duva ili se uopšte ne čuje da radi? Dali ti je kompresor stalno uključen ili ga uključuješ po potrebi?
 

cupsek

Novi član
Tu od
5 Lis 2013
Poruka
14
Uključivao sam ga po potrebi. Jednostavno ne puše zrak. Čuje se lagano pištanje ispod
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ne znam kdje si ostao sa potrago tog nerada kompresora.Imao ja isti problem,kad ga nisam upotrebivao par godina,a kad ga uključio-bože nedaj..Ni neču nabrojivati,šta je bilo sve zjebano.Sve osim kompresora bilo kaput.

Uprvo pokušaj čelični vod od kompresora do sigurnostno-regulacijonog razstaviti-odšraufati i pogledaj,ako sa voda pripuše vazduh. Pridrži malo sa prstom i pritisak če ti odriniti prst.Tad znaš da kompresor radi,a od tog odšraufanog voda nazad negdje pušta nešto. Pronađi gdje.
Možno,da pušta van spodaj regulacioni ventil,jer zaspao ali pa pušta pod boco za sakupljanje vazduha,kdje puštaš kondens vodo van.Na ležišče vijaka se nabere prašina i vijak ne posedne i pušta van luft.

Ako se odlučiš razstaviti regulacioni ventil molim te pazi ili bolje da ne šaraufaš toga,jer ako ne sestaviš pravo,može doči do uništenja kompresora!na kraju može doči do kakvog loma.Novi stane obično od 50-70 eur.A ako uzmeš novi model tog ventila,koštat če te oko 130 eur.
 
Na vrh