• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
To je tačno, ali ako pogledamo cijenu dijelova situacija je sasvim drugačija. Pogotovo za starje traktore, mislim na one oko 70-og, 80-og godišta, a takvih je još dosta u radu. Kod njih pored cijene treba uzeti u obzir još i dostupnost rezervnih dijelova i to ne samo za motor nego i za mjenjač. A tu je Zetor sasvim sigurno u debeloj prednosti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da djelovi su dostupni i jeftini za zetora al je i skup kod kupnje traktora(dali vrijedi silne eure).
Ako dajc napravi duplo sati možda je ipak isplativiji?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ako govorimo o manjim traktorima,do 100ks,i velis da bude zetor napravil 7-8 tisuca radnih sati,a dajc duplo vise. znaci,to bi bilo oko 15 000rs,a to je nemoguce. traktori nisu konstruirani za to,pa i vidis kaj se događa,traktori jos ne poderu prve gume,a vec se kvare na sve strane. ni jedan od novijih manjih traktora ne ide preko 10 000rs.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja nisam mislil na nove uopče nego na starije serije i zetora i dajca,do 93-95god.
I da dajc može preko 14000rs.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam mislio na nove. stariji dajc moze svakako napraviti toliko sati. ali i kaj se tice zetora,mi zivimo na balkanu,i takvu robu dobivamo. zetor za njemacko trziste je puno opremljeniji,udobniji,kvalitetnije napravljen,i na njima su motori i getribe dugotrajniji.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Skup je upravo zbog jeftinih i dostupnih dijelova.
Deutz možda napravi duplo više sati ali kad stane "izuje te iz cipela" dok uzmeš dijelove. I uz to još ako imaš sreće pa ih uspiješ naći.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
zetor ko i svaki drugi. potrosnja ok,malo vise pije u transportu. lagan i jeftin za odrzavanje,dosta udoban. za sto bi ga koristio,koliko zemlje imas,i za koje godiste zetora se zanimas?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Zaboravio si napisati da za takav zetor ili bilo koji te generacije sa dv treba malo dublje posegnuti rukom u đep...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
onda je to super stroj za tebe,samo kaj nije jako okretan,ali to je cijena koja se placa za traktor s prvom vucom.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako će snjim raditi u brdu onda je itekako okretan! Tu gdje duplak vrati pun berač u rikverc, solac se ni bez berača nemože vratiti.
Imamo berač još tamo od kraja 80-ih godina i dosta dugo smo radili sa Univerzalom 445 bez prednje vuče, onda smo uzeli Zetora 6945 i to je bio preporod kad je recimo berba u pitanju. Tamo gdje Univerzal nemože praznog berača spustiti tu ga 69-ka punog vrati u rikverc a da i ne osjeti.
Tako da što se tiče okretnosti, u brdu je duplak neuporedivo okretniji i sposobniji od solca, ne samo u berbi nego u svemu. Naravno naglasak je na ovome, u brdu, u ravnici je sasvim druga priča.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ti imas iskustva sa beracem pa bolje znas. meni je trebalo jedno vrijeme da se priviknem na duplaka u svim poslovima,ali nije nista strasno,zacas se traktorom okreces ko da ni nema prednju vucu! :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ak već pucaš na zetora duplaka, bolje si uzmi jačeg odma, nije bog zna neka razlika u potrošnji,a s jačim traktorom možeš i jači stroj danas sutra terat s njim, a kad za 3340 daješ hrpu novaca, nešparaj još na kojoj tis kn, pa si uzmi 6340, i nečeš požaliti.. evo jednog, ovaj mi se sviđa i izgleda dosta sačuvano http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-6340-oglas-9174021
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Danas bio na tehničkom i registrirao mi Zeku na 2 osobe. Veli da do sada nije to mogao. U prometnu u napomene je upisao 13 / 2.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pa moje je odpočetka imao 2 mjesta, možda bi mogao i 3. ugurat ove godine, ali su mi gume loše pa mi se nije dalo natezat još i s time, pa sam skinuo 3. sic za taj dan
 

Najnoviji postovi

Na vrh