• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ok ak je tak onda je valda tak.
Moje mjerilo je moj rad sa zetorom 15god i malo radimo izore od 6-10rali godišnje i potanjura,malo vožnje i 40m drva,cirkular i radimo između 150 i 180rs god.pa računaj.
i još k tome da na večini ne radi brojčanik ili ga namjerno sami iskopčaju.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
rođaci nemaju u planu nikad taj 4340 prodavati, ja sam ga htio uzeti, ni čut, a uz njega imaju ursusa, tak da nemaju računa iskapčati sat i ko zna šta, a ja godišnje radim oko 150 sati (bez uslužno) sa 2 traktora, a 533 mi ima 3200 sati, a 77 god je.. a na zetoru su orginalni sati jel je uzet na debelo poznanstvo i zna se kak i šta je s njim od prvog dana kak je došo u dvorište.. eno ti muhina slika večeras, zetor sa 1000 sati, a 80 i neka godina a izgleda očajno :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima nekoliko razloga..prvo neznam ni sam šta bi snjime da sam ga dovezao kuči, mrtvi kapital, a poznavajuči sebe nebi ga htel prodati..... drugo, od zetora nemam blage o održavanju za razliku od imt-a...a treči je razlog koji se ovdje mnogima neče svidjeti, alergičan sam na te beštije tipa zetora i ursusa...na moj dvor samo proizvodi industrije masnih traktora i to iz doba jugoslavije....

nije ti to mrtvi kapital. s obzirom da bi ga relativno povoljno dobio,i da za zetora mozes uvijek dobiti dobre novce ako zaskripi,ne bi nista pogrijesio. a kaj se tice odrzavanja, zetor tog tipa nije bog zna koliko napredniji od imt-a
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
To je tebi očajno?

Ima tam negde slika jedoga 6340 (čini mi se) sav je jadnik zbomban.
Mislim da je u ovoj temi ali par strana prije.

Sutra ako bog da poslikam svoj budući maturski rad, pa da vidiš kaj znači masakrirati traktor, ali još je pokretan i makina puca od snage.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Znam tog 6340, to si odg neš na moj post.. mislio sam na očajno, tog tipa kak oficir tupi da traktor sa malo sati mora izgledati savršeno, a sa puno sati ko onaj zetor 6340 sa tvoje slike ,to sam mislio :)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
zašto bi bilo čudno što ima tako malo sati, a i nije netko glup da ne vidi je li traktor radio ili nije, ima 100 detalja i ne daju se svi sakrit.
evo npr moj 3340 je 95.god i danas je natukao točno 1300-ti sat, u zadnjih 10 god ore 2-3 rali godišnje i pola od tog oranog pofreza i najviše vozi prikolicu, u životu granja nije vidio niti je kad dotakao, je vozio drva iz šume ali samo po cesti, sa ceste u šumu nije išao, jer je Ursus izvlačio a na cesti se "na" Zetora tovarilo.
I da ja ti se mogu zakleti da je od tih 1300 sati bar 650 napravio cestom, jer djed i baka su živjeli na selu a roditelji su morali praviti kuću u gradu i tako se svake godine 13km od sela do grada vozilo jedno 4-5 tura drva po 7-8 pa i više meteri, u zadnjih 10 god ide jedno 7-8 puta godišnje iz sela u grad, i koga god u selu pitaš on će se nasmijat i reć da čišći traktor nikad nije vidio i da je taj samo na cesti. i sad da ga idem prodavat neću ga dat džabe pa makar ga neće niko kupit.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pa i tvoj je onda trebao imati najmanje 5 hiljada sati s obzirom na godinu proiz... :) normalno da se vidi, prvo su gume na podovima, pa pedala kvačila, kočnice, gasa, prekidači....sve se to izliže sa vremenom s radom
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sta su ti sati tolko bitni bolje uzet traktor s 3000rs koji je odlicno odrzavan i servisiran nego onog s 500rs kojem nije jos ni prvo ulje promijenjeno ja sam svog imt uzeo s oko 1200rs a 85god je kod mene je 8god i od kad je kod mene tuce oko 500rs godisnje stim da svake godine ima sve vise posla bitno da je on odrzavan a kolko sati ima po meni nebitno isto ko i kod auta kilometraza!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja niš ne tupim nego velim iz iskustva,i zetor koji ima 5000rs može još jako
ljepo zgledat i utegnut biti ako je imalo pažen.
I puno se stvari nemre sakrit nakon nekih sati rada.
Može i sa 1400 izgledat očajno al to govori o gazdi ili je od neke firme i dere ga ko stigne.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Sutra vam metnem sliku od 5211 iz kojeg me gazda izbacil jer sam ušel sa cigaretom u njega :mur:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@muha daj ti sliku onih i ne tak uscuvanih ja kad bi mogo nac takvog koji je u takvom stanju da ga neko nemoze ni vidit a da je na prodaji za male pare ja bi ga rado kupio!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima i kod nas jedan 6245,88god. Puno je radil prije bikovi 10 krava svinje...
Da g vidite nebi rekli da je ikaj radil,u grijanoj garaži je pospremljen kad ne radi i opran poslje svakog posla.
Stari gazda je mrl nedavno i sinovi sad rade s njim i pitanje je kak bu zgledal za koju godinu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Znaš da je Zekan na cjeni bez obzira na stanje i da za njih djelova jako malo ima po otpadima.
Rijetko koji ide u otpis.
Jeftini djelovi, dostupni na svakom kiosku, jednostavan za popraviti, solidne kvalitete .......
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Znam sve jako tesko je nac vec sam trazio mada bi i imt mogo samo 4x4 da je!!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Sta su ti sati tolko bitni bolje uzet traktor s 3000rs koji je odlicno odrzavan i servisiran nego onog s 500rs kojem nije jos ni prvo ulje promijenjeno ja sam svog imt uzeo s oko 1200rs a 85god je kod mene je 8god i od kad je kod mene tuce oko 500rs godisnje stim da svake godine ima sve vise posla bitno da je on odrzavan a kolko sati ima po meni nebitno isto ko i kod auta kilometraza!!

ostavi se ti toga da nije bitno, nije isto auto sa 300 000 km i sa 50 000, ako se normalno vozi i održava, a netko tko kupi novi traktor za 20 000 DEM sigurno ima i za ulje promjenit i pazi ga, moj ne napravi ni 100 sati u dvi godine a ulje se mjenja redovito.
nije isti motor kod traktora koji ima 1000 sati i 5000, da je ne znam kako održavan motor na zetoru neće izdržat 15 000r/h
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Bučo, netko je linkal na prednji pogon od 549. Poišći gdje je za prodati.
Ugradi to na 542 i uživaj. Dobil buš dobar traktor dupljak za relativno male novce.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Mislim da ništ stoga, još ako na kučištu mjenjača nema rupe za iz od prednjeg pogona......

Nebum o tome u ovoj temi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vidio sam auta i kamiona i traktora koji su odrzavani i ne odrzavani pazeni i ne pazeni kak koji izgleda u firmi vidim svaki dan kamione koji su isti dan kupljeni i losiji vozac ima manje km na svom kamionu alosije izgleda nego od ovog sta pazi na kamion tak je i s autom i traktorom i sa svim a ovo da neko da 20000 dem eur ili bilo ceg moze bit i skrt pa ne dat za ulje vidio svasta imam i u familiji svapskih penzionera kojima je skupo dat pare za popravak kocnica na traktoru tak da svasta moze bit susreto sam se sa svim!!
@muha imam s desne strane kockasti poklopac di bi trebala doc ukapcalica prednjeg pogona @ZJ moro bi i malo jaci motor gore stavljat neisplativo mi treba mi jos jedan traktor uz ovog!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh