• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam za reverser, naravno!

Mada ovo s brzim-sporim kardanom je bez veze, bolje da svi zetori imaju reverser, tak i tak mogu brzo vrtjeti kardan preko mjenjača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Znam jednog 7745 koji to ima ali gazda ne koristi.
Za svaki slučaj da se kaj ne strga :(giggle):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
A dobro onda, neznam kak, ali izgleda da može. Neznam samo kam su to strpali???
Nego, kaj to krati brzine samo dok je pedala pritisnuta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Navodno (tak su meni objasnili ovi prijatelji kaj ne koriste, samo su jednom probali) stisneš pedalu kad ti zatreba, a da bi ubrzal pritisneš kvačilo i zrak sve odradi.
Nije me zanimalo pa nisam preveč slušal, a ni istražival. Dok slome getribu onda bumo kopali hihihi.
Možda bi kaj u slikama našel, trebal bi kopati. Nekoga vraga sam dokumentiral kad sam mu kočnice slagal, samo jel sam te detalje vlovil .... neznam, bum potražil.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav! Neki dan sam sa javil veano uz puz volana na zetoru! Evo danas je sve zmontirano i sve je ok! Najjednostavnije je kak je @muha objasnil, poslozit kuglice na mast i nasrafati osovinu! Uspjelo iz drugog pokusaja!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
A dobro onda, neznam kak, ali izgleda da može. Neznam samo kam su to strpali???
Nego, kaj to krati brzine samo dok je pedala pritisnuta?

Crvena strelica mjesto gdje su smjestili taj sistem.Plava strelica ulaz zraka svana.Nesto poput cilindra koji radi na zrak.Reaguje na zupcanik na drugoj slici.Tacnije uklapaju sitni zubici na sred zupcanika i sitni zubici na sredini mehanizma (prva slika).
i00280-kopija.jpg

i00499-kopija.jpg
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nebudu kolega,neče više niko to radit,i dat si truda,al nek im bude,meni služi i mojim prijateljima.
Ovak bi morala nakraju i zamjenska izgledat,al valda mora biti zamjenska druge boje...?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Lisnik, jasno mi je gdje to je. Nego, krati li to sve brzine ili samo prve 4 (5. ostaje direktna, kakva je).
Nije mi jasno gdje su onda zupčanici za promjenu brzine vrtnje kardana?

Ovo baš i nije powershift, već nasilno šaltanje polubrzina.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Kod mene ima 6340 sa tom papučom sa poloviti brzine. Gazda traktora kaže da ga je jednom stisnul pod teretom u brdu i nikad više jer mu je i tada zafalilo snage a nije ga mogel izbaciti više iz brzine dok se nije getriba rasteretila. Teret ga počeo vuči u rikverc. Skakali sin i on na kočnicu. Ili kod njega nešto ne valja. Neznam.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Lisnik, jasno mi je gdje to je. Nego, krati li to sve brzine ili samo prve 4 (5. ostaje direktna, kakva je).
Nije mi jasno gdje su onda zupčanici za promjenu brzine vrtnje kardana?

Ovo baš i nije powershift, već nasilno šaltanje polubrzina.

JBG kolega davno sam radio ovaj mjenjac i nemam bas neki izbor slika.Inace nisam skidao ovaj dio i donji snop pa neznam tacno sta i kako...Cim bude sta slikacu detaljno..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Je nekak nek imaju.. pričam s čovjekom iz Slovenije (zastupnik kak i kirš) prvo nevjeruje i isčuđuje se da imaju tako ubitačne marže kod nas u hrv, a šta je najbolja stvar, svi uzimaju djelove s istog lagera po istoj cijeni.. Kardan sam dobio za 380 eura, dolazi doma poštom, dok je isti u kiršu 630... i tak, pitao za nekoliko sitnica koje su i do 30% jeftinije nego kod nas..
 

Najnoviji postovi

Na vrh