• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Repariranje pumpe ako ostaju kulise 400 kn ako idu nove kulise i pikse 800 kn rečeno mi u firmi koja to radi zupčaste pumpe od 20 do 60 litara .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Kolko ja znam zupčasta pumpa nema kulisu, ona ima kučište koje se ne isplati reparirati.
Ova pumpa o kojoj mi debatiramo ja mislim da pikse nema.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako se bu dala reparirat,ja ću ju reparirat,i ima da zuji ko beba:(whew)::(nerd)::D:
Muha danas vračam poklopac na zekana,i ako ulovim vremena otvorit ću staru pa ti slike piknem na pp?!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolko ja znam zupčasta pumpa nema kulisu, ona ima kučište koje se ne isplati reparirati.
Ova pumpa o kojoj mi debatiramo ja mislim da pikse nema.

Muhač ovo je opčenito o zupčastim tak se valjda zove ono žuto između kučišta i poklopca gdje ima (npr rus na pumpi volana oko hočeš možeš pogledati:icon_fU:)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Naravno da alat mora biti čist kad ti dopeljam Zetora (nakon tvog rastavljanja) da prođem kroz njega . Za 560 je mogel alat biti i nečist :icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Budem složil, ako ne umrem ... a za uslugu bumo pokopčali kompoziciju i odmah isprobali jel smo dobro složili.
Računam da buš mi pomagal, ipak je to Zetor ... IMT sam znal i sam složiti, ali Zetor :icon_scratch:
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav! Znam da se negdje pisalo o tome al da sad ne trazim, montaza puza volana zetor 6245, kak najbezbolnije posloziti one kuglice i obavezno zamjenim onaj lezaj na osovini volana! Hvala!
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tu nema bezbolnog načina,a ako fali samo jedna kuglica opet bu lufta,prvo kabina ti smeta.

Neki ljepe kuglice mašču neki ih slažu u sistem jednu po jednu.
U svakom slučaju nejde složena kruška-vreteno kroz gornju rupu unutra u kučište nego češ ju morat slagat unutra,mislim vreteno krušku kuglice.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pa evo danas sam rastavil taj puz, zna netko tocan broj kuglica, kaj velite da u kucistu poslozim kuglice na mast i onda polako probam osovinu volana srafati u kuciste! Onaj lezaj na osovini volana mjenjam!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Usisni filter na tim traktorima dođe direkt na pumpi.Moras skinuti pumpu sa kucistem da bi mogao zamjeniti ili ocistiti taj filter.Skida se kuciste pumpe ispod kuke nazad.Ulje se mora izliti.

Oficir---Jesi li provjerio alternator.Mislim da li zuje lezaji kad rucno okrenes remenicu alternatora...

Danas sam zmontiral poklopac sa novom pumpom i novo je ulje hipenol 90.
Sve radi super na leru i laganom gasu se ne čuje al od pola na dalje gasa se čuje kao huhtanje,nije više kao zujanje nego neki čudan zvuk huhtanja,al na lagane prekide,na prekide je stara zujala puno jače.
Jel zbog hladnog ulja ili kaj bi moglo biti?

@Ivac Probaj tak ali bi ti ispod mogle kuglice popadati,točan broj neznam al mislim da se vrti oko 27-30kuglica.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Jedan bi sa prstom sa donje strane pomagal, ja imam 64 kuglice! Zakaj mislis da ako jedna fali da bi imal lufta!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam jel sam jednu previdel i imal sam luft,pa ponovo,sve van...
64 moguće nesječam se više točno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gdje provjeriti tocan broj kuglica!
nije bitno , slaži ih dok ne napuniš koplet utor i trnsfer kanale ...
Od jedne manjka se smije biti lufta ..ali bolje da manjka nema .
Kuglica ima svaka bolja trgovina ležajevima , ne kupuj kuglice kao rezervni dio ..samo izmjeri promjer ili uzmi uzorak .


Ako je sve vani treniraj dok ne shvatiš princip i dok ne odebljaju prsti .namaži s masti da se zaljepe
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bome jesi,ja nisam mazal s masti nego sam ubacuval sastrane kuglice u jedan pa u drugi red i na kraju u premosne cjevi,kad je sve puno na tvrdo staviš cjevćice naravno napunjene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ako buš delal po Oficirovim savjetima i na njegov način onda buš si stvarno posla dal.
U pol noči da me neko zbudi ja to (ako je namazano specijalnom mašču) napeljam od prve da ništa ne ispadne.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Ne shvacam na kojem principu stavljat jednu po jednu, svs cu ih poslagat po kucistu na mast i onda lagano puz srafat u kuciste! Ja mislim da tak mora iti ok!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha kakva je to specijalna mast?
Probal sam s ina lis2 i nije mi išlo,uvjek mi je izguralo po par kuglica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh