• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Usisni filter na tim traktorima dođe direkt na pumpi.Moras skinuti pumpu sa kucistem da bi mogao zamjeniti ili ocistiti taj filter.Skida se kuciste pumpe ispod kuke nazad.Ulje se mora izliti.

Oficir---Jesi li provjerio alternator.Mislim da li zuje lezaji kad rucno okrenes remenicu alternatora...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesam nedavno kad sam remen mjenjal i nema šuma ni lufta.
Kad uključim pumpu počinje zujanje,povečavanjem gasa se povećava zujanje iza,pogotovo kad je ulje hladno.
Unutra je bila zamjenska pumpa,sutra popodne novu ugrađujem i novo ulje pa bumo vidli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Oficir, daš mi staru pumpu hidraulika ako ti bu ova dobra?
Ja tebi dam ovu vodenu pa repariraj, a ja bum hidrauličnu.
Nova Rumunjka ti je 300 kuna, ali ja kupujem domače za 400

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha kaj ne valja sa vin promovom?
A baš sam si razmišljal ovu svoju staru hidrauličnu otvorit i dat kod frenda da joj izmjeri zazore i da ju doradim kaj bu trebalo,jer ona radi super samo kaj zuji iritantno u zadnje vrijeme.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Ma ne, sve pet s Hrvatskom pumpom, ali ja ovu staru ne mislim popravljati, a pošto sam ju dobil, a ti voliš reparirati vodene... ja sam miisli da mjenjamo kilu za kilu.
Čak si ti u prednosti, ali nema veze, trebam hidrauličnu za neke svoje kemije.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj misliš da ova moja ne vrijedi bar 400kn?
Kaj bum ja sa vodenom od štorka ili univerzala?
Ak imaš od zetora ili imt orginalnu naravno!
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Usisni filter na tim traktorima dođe direkt na pumpi.Moras skinuti pumpu sa kucistem da bi mogao zamjeniti ili ocistiti taj filter.Skida se kuciste pumpe ispod kuke nazad.Ulje se mora izliti.

dali se to uopste cisti kad je na tako komplikovanom mjestu?

znaci mora se skinuti hidrulicna pumpa da bi ocistio filter,ili se skine samo to kuciste pumpe ispod kuke da se dode do tog filtera bez da se sta drugo radi?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
muha ako se ne dogovorite ja ti doniram jednu imam ja 2 ili 3 moram vidjeti pošto je kod mene bilo dosta zekana a isto me nerviralo to zujanje a tada nisam znao da brušenje može pomoći

oficir i tebi moram vidjeti možda imam jednu vodenu od 5711 pa repariraj ja mislim da je orginal ima još onu neku mazalicu na sebi na šaraf
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Kaj misliš da ova moja ne vrijedi bar 400kn?
Kaj bum ja sa vodenom od štorka ili univerzala?
Kaj ja znam jel vredi hidraulična, ako daš antifone s njom onda vredi.

Kaj buš s vodenom pojma nemam. Složiš ju i prodaš. Tvoje idu dulje nego nove pa su onda i vrednije.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Baš bi zato dal svoju hidrauličnu da ju pregleda majstor i da vidimo dal bi se dalo poradit na njoj.
Ja kad odradim pumpu vode,radi dugo,al naravno ako kučište valja i ako je orginalni odljevak.
Vidjet ću kaj ču sa hidro pumpom,ako odustanem od popravka tebi ju poklonim,putne troškove ti rješiš.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir imal sem ( ako nađem) pumpu od 560 nije puštala dati ću Muhaču da trampate . Evo stavljen video da ti čuješ kak pali 69-ka na -13 odma nakon 560 u pozadini se čuje muzilica (supruga bila vrijedna dok ja gnjavil traktore ). Puknuti pumpa je malo preprecizna za brusni papir .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Muhač je danas čistil radni prostor i smeča mu više netreba.
Trampajte vi pa mi onda Željac pokloni pumpu hidraulika, s njim bu mi lakše račun rešiti.... on još i vrečicu za balavca na kvaku obesi...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Oficir, daš mi staru pumpu hidraulika ako ti bu ova dobra?
Ja tebi dam ovu vodenu pa repariraj, a ja bum hidrauličnu.
Nova Rumunjka ti je 300 kuna, ali ja kupujem domače za 400

eeee, baš njihova je vodena u 533 kaj smo pričali neki dan...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Oficir imal sem ( ako nađem) pumpu od 560 nije puštala dati ću Muhaču da trampate . Evo stavljen video da ti čuješ kak pali 69-ka na -13 odma nakon 560 u pozadini se čuje muzilica (supruga bila vrijedna dok ja gnjavil traktore ). Puknuti pumpa je malo preprecizna za brusni papir .
pakaj niste rekli da se zujanje rješava šmirglanjem?:icon_scratch:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Skinuta kabina na 3511:
1a7d6d10daf7da3775ba08e68f13e634.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ne otvorit ču ju i dat pregledat i premjerit,pa čemo vidjet kaj kaže unutrašnjost.
 

Najnoviji postovi

Na vrh