• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da kabine na prvim modelima x340 su imale kockasta svjetla,i drugačije plastike,dok se prednji most mogel birati...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Cekaj taj komada kardana dodje oko 500€ koliko ja preracuna. Stvarno previse probaj naci kakav manji kardan od neko rovokopaca cije se da skratit, tebi je bitno da ima prirubnice ravne i prilagodi ga. Za nesto sto ce se koristit par dana godisnje :(envy):

Kolega, nije to nešta šta se koristi par dana u godini, on ili je stalno na traktoru ili nije nikako, previše je posla i raskapanja da se stalno stavlja i vadi van
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
a full oprema 7011... pa ima sve,od prednjih amortizera,gume prednje balonke,ceska kabina siroka sa grijanjem,hladenjem,radiom,brisacima,upaljacem za cigarete gdje kacim mp4,ima hidrulicni volan,autamatsku kuku,4 izlaza hidrulike,pomocni cilindar,sipku za vanjsko kacenja prikljucka,ima hella zadnji reflektor za nocni rad,kardan 540-1000... ima i fabricku pepelnicu unutra...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na usisnoj čašici je pločica koju opruga pritišće prema dolje,kad stegneš magnet odozdola u tu čašicu on podigne tu pločicu i protok je stalni prema pumpi,kad se skida magnet i čisti čim ga odšarafiš opruga pločicu stisne na čašicu i zatvori da ne iscuri svo ulje van iz getribe.
E na toj pločici u aluminijskoj čašici je ubiti smanjen protok ulaza ulja u pumpu,kad bi se maknula pločica i opruga pumpa bi uvlačila punim kapacitetom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Tri celindera imaju manju litražu manji rasporednik i manji celinder pod sicem pumpa veče litraže paše na trocilindraše no Muhač sigurno zna dimenzije no kad si več kupil veča litraža nebu škodila več dobro došla . Omotač takva pumpa vrti u leru kak IMT-jac na punom gasu .:icon_thumright:
Može i pumpa veče litraže na mjesto manje, ništ se ne događa osim kaj je brža hidraulika
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A tu se skriva,nisam ju vadil,al još stignem.
Poklopac je još na panku,ulovila me noć,a i ulje sam stavil na grijanje na 37°C,radi lakšeg uljevanja.
Sutra mažem sa diht masom stavljam dihtung i ide poklopac gore.
Pa ću tek sutra znat jel bu zujala.

Imam par pitanja,onaj zupčanik kad su pikse dokraja nabite ima lufta ljevo desno,ja sam ga podesil da je luft minimalan,jel to ok?

Dal bi kaj dobil kad bi zvadil van oprugu i okrugli limić iz čašice usisa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Lufta mora biti, nesmije biti knap.
Ja iz usisa nebi ništa izbacival.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav! Imam pitanje vezano uz taj mali filter ulja hidraulike, onog gore sam mjanjal al toga dole nisam jos vadil van, ima nesto odredeno na kaj paziti kod skidanja, taj se samo pere i stavlja unutra!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ekipa kaj velite na ovog zetora ?
Kompletno sređen.

Evo još dvije slike.
 

Prilozi

  • IMG_2367 (Large).jpg
    IMG_2367 (Large).jpg
    49.2 KB · Pregleda: 115
  • IMG_2368 (Large).jpg
    IMG_2368 (Large).jpg
    57.9 KB · Pregleda: 111
  • IMG_2369 (Large).jpg
    IMG_2369 (Large).jpg
    62.3 KB · Pregleda: 121
  • IMG_2370 (Large).jpg
    IMG_2370 (Large).jpg
    67.9 KB · Pregleda: 102
  • IMG_2371 (Large).jpg
    IMG_2371 (Large).jpg
    51.8 KB · Pregleda: 105
  • IMG_2372 (Large).jpg
    IMG_2372 (Large).jpg
    51.7 KB · Pregleda: 94
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pozdrav! Imam pitanje vezano uz taj mali filter ulja hidraulike, onog gore sam mjanjal al toga dole nisam jos vadil van, ima nesto odredeno na kaj paziti kod skidanja, taj se samo pere i stavlja unutra!

Netrebaš ništa posebno pazit,uzmi gedoru 24 možda neki imaju 26 i otpuštaj,na tom čepu dihta debeli oring gumica kao na čepu za naljevanje ulja u motor,pa zna zagrist,zapeč.
Kad odšarafiš vadiš van taj čep i na njemu je magnet koji treba oprat i očistit dobro,pljunut će ti možda 1dl ulja kad buš vadil van.
Kad si izvadio čep-magnet unutra ti je metalna mrežica valjkastog oblika koju samo povučeš dole i vane je,nju također treba oprat i ispuhat.
Kad sve vračaš ide prvo ta mrežica koja se samo utisne unutra u utor,pa čep-magnet.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pozdrav! Imam pitanje vezano uz taj mali filter ulja hidraulike, onog gore sam mjanjal al toga dole nisam jos vadil van, ima nesto odredeno na kaj paziti kod skidanja, taj se samo pere i stavlja unutra!

Ak ga nisi vadil nikad, onda bude bio spektakl unutra :) na mom je pumpa cvrcnula zbog ne-čišćenja :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolega zetorboy,di si kupil pumpu i koja je cjena?
Pumpu uništi zaštopani filteri,ali to kaj mnogi nikad u radnom vjeku traktora ju ne isključe nego stalno vrti bezveze uprazno i troši se...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Autopoljostroj, 900 i neš kn većeg protoka, one manjeg su nešto ispod 800 kn. sad kad ga upalim na hladno i kad je uključena uopće se nečuje :) stara je zujila ko vrag, konstantno
 

Najnoviji postovi

Na vrh