• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
A kak je to onda vrtelo na onima kojima se nije izvana filter dal očistiti?
Po trideset let, a nakon vađenja su bli raspadnuti (vlasnci nisu ni znali da postoji), a pumpa ko cura.

Onu metalnu mrežicu moraš paziti kad ugrađuješ. Hoče ju magnet povuči pa se kod montaže ne ušteka u onu rupu i ti kad šarafiš zdrobiš, a da ni neznaš.
Onda je isto kao da je ni nema.
Radi toga se meni više plastična sviđa.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kak je to onda vrtelo na onima kojima se nije izvana filter dal očistiti?
Po trideset let, a nakon vađenja su bli raspadnuti (vlasnci nisu ni znali da postoji), a pumpa ko cura.

Onu metalnu mrežicu moraš paziti kad ugrađuješ. Hoče ju magnet povuči pa se kod montaže ne ušteka u onu rupu i ti kad šarafiš zdrobiš, a da ni neznaš.
Onda je isto kao da je ni nema.
Radi toga se meni više plastična sviđa.

Kaj ti stari nisu imali i magnetni filter ispod sica?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Muhač, vrtelo je, ali je problem kad ju trebaš opteretiti kao na kipanju recimo, a ona nejde.. onda je krivo ulje, prikolica, klip, ovo ono... znaš kak to već ide :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Tvoj? Odlično je uređen!
Po mojem je samo solidno pofarban, jer kad vidim pofarbanu instalaciju, remen, zaštitne gume ......
Na oko je ljep, a nakon godinu ili dvije bude videl vlasnik.

Svejedno, pohvala za uređenje jer ga je ljepo vidjeti obnovljenog :icon_super:

Kaj ti stari nisu imali i magnetni filter ispod sica?
Povratni, vidiš da ni ti neznaš da je postojal usisni :icon_eyes:

Muhač, vrtelo je, ali je problem kad ju trebaš opteretiti kao na kipanju recimo, a ona nejde.. onda je krivo ulje, prikolica, klip, ovo ono... znaš kak to već ide :)
Je kad bi vi danas hteli da on vrti sve kaj mu prikopčate :eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da je na poklopcu na ulaznu postojal usisni,izgledal je ko filter od freze ili motora,kartonski sa rebrima,al kaj trebalo je ulje ispuštat i poklopac skidat da bi ga zmenjal?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Pa nekak.. koja sramota, ferkić skući pesak iz prikolice van na leru, a ovaj duplo jači neće ni pod turažom :D:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Po mojem je samo solidno pofarban, jer kad vidim pofarbanu instalaciju, remen, zaštitne gume ......
Na oko je ljep, a nakon godinu ili dvije bude videl vlasnik.

Svejedno, pohvala za uređenje jer ga je ljepo vidjeti obnovljenog :icon_super:

Eh,sad... meni se dopada kad je limarija donekle poravnana prije farbanja,videl sam par traktora koji su radi tih udubina gore izgledali nakon ličenja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Znam da je na poklopcu na ulaznu postojal usisni,izgledal je ko filter od freze ili motora,kartonski sa rebrima,al kaj trebalo je ulje ispuštat i poklopac skidat da bi ga zmenjal?
Kartonski :icon_eek::icon_eek:
Prvi glas, ja ga nikad videl nisam, žičanog u ovakvom stanju uvjek.





Pa nekak.. koja sramota, ferkić skući pesak iz prikolice van na leru, a ovaj duplo jači neće ni pod turažom :D:
Jedino Željkov ferac nema šusa :icon_rofl::icon_rofl:

Eh,sad... meni se dopada kad je limarija donekle poravnana prije farbanja,videl sam par traktora koji su radi tih udubina gore izgledali nakon ličenja...
To priznajem, ukupan vanjski dojam je u redu , možda samo par tih sitnica koje mene smetaju kod takvog poslai koje sam napisal.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Poslije onoga kaj si ti napravil svima ostalima si podigel standard,a to je teško pratiti... :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Da, ali ako hočeš baš nešta napravti u orginal stanju, trebao bi raskopati doslovno do svakog detalja i svaki detalj posebno raditi i farbati, kad se to sklopi da liči na nešta.. meni je recimo, ovaj video fascinantan, od traktora koji je takoreć bio za otpad, doveo ga je u skoro novo stanje https://www.youtube.com/watch?v=2hZLHz0TGCs
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Tvoj? Odlično je uređen!

Bil je moj. Taman kad sam ga sredil moral sam ga prodati, prije tri godine je to bilo.
To nam je bil prvi traktor i za sebe smo ga sredili, onak za gušt , sve nove gume, motor generalka, limarija kompletna, prednji most , kočnice... Usrećil se čovjek koji ga je kupil .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Sacekaj muha, jel na 7011 isto ima taj usisni filter za hidruliku,ja znam za samo onaj ispod sica?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kartonski :icon_eek::icon_eek:
Prvi glas, ja ga nikad videl nisam, žičanog u ovakvom stanju uvjek.



A ja sam mislil da je karton izvana,na jednom češkom forumu sam gledal te slike i par ih je bilo smeđe boje,pa sam mislil da je obloga kartonska.:icon_sad:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Sacekaj muha, jel na 7011 isto ima taj usisni filter za hidruliku,ja znam za samo onaj ispod sica?
Mora biti.

A ja sam mislil da je karton izvana,na jednom češkom forumu sam gledal te slike i par ih je bilo smeđe boje,pa sam mislil da je obloga kartonska.:icon_sad:
Ali nije, zavaralo te ulje

Zekan sa Karpata od našeg Željkiča :icon_keel:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=-lBtWRhY4Rk&feature=youtu.be[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa gdje dode onda taj usisni kod zetora 5011-7011 i tih serija tacno?

ja znam samo za onaj ispod sica, imaju li slike gdje se nalazi taj drugi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljepo je zapalil,al kao nešto zuji?
A možda je meni zujanje ostalo u ušima od moje stare pumpe...:tongue:
 

Najnoviji postovi

Na vrh