• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Odvrnuo sam glavu mjenjača, i stvarno je cijev šuplja,pustio sam ulje unutra,ali nije izašlo van na drugom kraju...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo ovako montaža peraje na vratilo pumpe vode na zetoru.
Ovak peraje od kućišta pumpe ide na 0.5mm kako je @lisnik napisao,a udaljenost od vanjskog ruba 2mm,znaći bitno je dobiti što manji zazor između peraja i kučišta pumpe,bolje će grabit i gurat antifriz.
Zmotiran je novi pakung koji sam par dana čekal i naprešana je nova peraja na novo vratilo koje je deblje od centra peraje 0.2mm.

IMG_20150212_214028.jpg


IMG_20150212_214051.jpg


IMG_20150212_214037.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ništa oprosti,zanemari moj post krivo sam izmjeril zazor,stvarno je 0.5mm od kućišta pumpe.:(y)::icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nikaj posebno (ak ne gledamo reverzer). Rekel bi 6340 sa starim oznakama, kad je JD prodaval 6340 pod brojem 2300.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma čudna mi je godina proizvodnje,hauba,naljepnice,plastike i radna svjetla na krovu...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Možda ona gdje su zamijenjena mjesta drugoj i trećoj brzini? Tu je član Basic rekao da su takvi Zetori bili jako brzi,a na Poljoinfo tvrde da su bili spori unaprijed,ali brzi u rikverc...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja znam samo da neki Zetori imaju brzi rikverc. I tu je na forumu pisano da se to nije dobro pokazalo jer je prebrzo recimo u oranju kad se ide u rikverc ili kad se gura prikolica u rikver mora se saltati u sporohodne
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Brza getriba bi trebala biti 30km/h, jer su normalne 25km/h.
No, koliko se sjećam 77xx su svi išli 30km/h. S ovim starim češkim (teškim) prednjim mostom, ni jedan nejde 40. To je bilo samo na x3-41 seriji, ali s Carraro mostom i kočnicama u glavčinama.

Glede brzog rikverca: ovaj standardni je između prve i druge brzine, dakle oko nekih 7km/h.
Oni koji imaju zamijenjene 2. i 3. brzinu idu oko 9km/h, kaj je još uvijek sporije od rikverca na IMT-u, pa se na njih nitko ne žali.

Ovaj predmetni ima 10 brzina unatrag, tak da to nije uopće važno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
72xx i 77xx su još malo dodatno ubrzavali s većim gumama naprijed i otraga na nekih 35km/h,to su bile kao neke transportne verzije, makar su to sve male razlike.

A na IMT-u je rikverc fakat prebrz,brži od druge direktne,na malom gasu nema snage,na većem gasu leti! Ponekad je to ok,ali u blatu,prikapčanju strojeva,i nekim zeznutijim operacijama je previše... A u reduktoru samo puzi...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
gogo zašto ti je čudna oznaka i godina???
Kum ima isto 7745 iz njemaćke s utovarivačem i isto ima kabinu koje su se na seriju x340 ugrađivale, i isto je 1994 godina proizvodnje, a na kabini je pločica gdi piše da su se na novijeg tipa ugrađivale kabine...
Samo njegov nema reverz nek ima jedan kalač brzina koji radi preko zraka i ulja.
ima 34" gume i ide nekih 30 km nejde više. I na mjesto gdje ide reverz on ima okretaje kardana 540-1000
I još neke opreme za njemačko tržište koje su bile u standardu. kiperi, kuke automatske zračno sjedalo, čisti hidraulični volan i te sitnice
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam pitanje:
Kod skidanja poklopca pumpe hidraulike,jel moram na nešto pripazit osim ispuštanja ulja?
Promjenit ću pumpu,dali da odmah promjenim još nešto u tom djelu osim pumpe?
Nabrojite mi djelove koji bi se trebali još promjeniti?
Traktor je 5211-87god.
Hvala...
 

Najnoviji postovi

Na vrh