• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Peraja(rozetna) ide zadnja..Zazor treba biti od lopatica do kucista pumpe oko 0,5 mm.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala na odgovorima,tal sam i napravil,ubiti kojim redom sam raskapal tim redom se i slaže,sve je unutra osim pakunga i peraje.
Pumpa je počišćena i oprana,ležajevi zaljepljeni loctaytom 648.

IMG_20150207_125232.jpg


IMG_20150206_203040.jpg


IMG_20150207_125738.jpg


IMG_20150207_125438.jpg


IMG_20150207_125814.jpg


IMG_20150207_132952.jpg


IMG_20150207_132938.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sad ja ne kontam pa kaj ležajevi , semering , distanca i pakung nejdu u kučište a piksa oringi i peraja na osovinu :icon_pray:

Imaš par postova prije sa slikama,postoje dvije vrste pumpi,vratila, piksa orinzi ja ju imam na 5211,a ova druga kaj sad slažem ima drukčije i bila je na 6245, 1991 godište i ima grijanje kabine,a moj nema grijanje.
Pa si mislim možda je jedan tip ugrađivan na zetor s kabinom češkom a drugi tip bez kabine,radi grijanja.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Jel se sav taj posao uopće isplati, ako se uzme u obzir da nova pumpa vode dođe između 250-300-njak kn?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da dođe zamjenska,u kojoj neznaš kaj imaš,ovak kad se orginalna složi kak treba 10godina bu trajala otprilike.
Ja sam svoju repariral prije 8god i još je super niti lufta niti pušta.
Na imt 533 isto tak repariral i jos traje.
Ako imaš vremena i volje naravno da se isplati.
Orginalna je oko 450kn,a reparacija max.250kn,ako sve moraš mjenjat.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Šta ja znam, zamjenska, orginal, nema ni tu više nikakvog pravila.. eno, uzeo sam prije 10-ak godina neku zamjensku za 533, radi neki privatnik iz zg, kak namontirana, tak dan danas još.. sam kaj je antifriz unutra, i nema brige onda, nju najviše kamenac uništi
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kolega Oficir,traje ta pumpa tebi 8 godina,to vjerujem. A koliko je sati napravil traktor u to vrijeme?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Lani sam Zetorovu platil 580 kn. Zamjenska, garancija 2 god proizvedena u HR negdje oko pola cjene ali je imala manju remenicu i ako mjenjam remenicu nemam garanciju.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolega Oficir,traje ta pumpa tebi 8 godina,to vjerujem. A koliko je sati napravil traktor u to vrijeme?

Neznam gogo iskreno neznam kolko sati.
U pravu si da neće pumpa isto trajati dok stoji i dok radi,al nekakva žnj i orginal u pravilu nemreju isto trajati,bar ja tak razmišljam.
A opet sam najsigurniji kad si ju sam napravim i sredim,znam kak sam montiral i kaj sam otprilike ugradil.

Ovu zadnju kaj slažem sam moral sve unutra zmenjat jer je bilo loše,alzato će biti pic,pic.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma sve je to u redu,da ja imam volje i znanja,možda bih se i sam upuštal u nekaj takvo (makar je za nekog to sitnica) a ovako mi je najjednostavnije kupit novo i zamijeniti. Mada na 5011,koji se od svih traktora kod nas najviše naradil,nije bilo problema s pumpom,bar kod mene je napravil preko 7000 sati,a pumpa je po boji izgledala kao da je original,znaći 1983. godina. Kad je već Zetorboy spomenul,i mi smo prije nekih 6-7 godina zamijenili pumpu na 539,stavljena je neka turska, ne sjećam se cijene,i sad je već okrenul par tisuća sati s njom,i nema problema,a voda je u traktoru,ne antifriz. Jedino mi se čini da se ležaj čuje kad se hladan upali,na par sekundi cvili,možda bude ubrzo otišla,a možda je i nekaj sasvim drugo u pitanju.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gogo da ti nije remen prelabav,pa još i alternator optereti kod prvog punjenja pa zacvili.
Probaj primit za ventilator i cimaj ako se klima otišli su ležajevi ili vratilo.
Ako se ne klima još bi trebali biti ok.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Remen ne bi smio biti prelabav,jer sad poslije farbanja je električar slagao struju,i kupio je duži španer od originalnog,jer se s starim nije dal remen dovoljno napet iz nekog razloga. A za luft ne znam, mislio sam na i na to,budem ga probal malo cimnuti,i provjeriti remen...

A sad me zanima nešto oko Proxime. Tek nakon kaj smo se naradili s njom, skužil sam da ima mazalicu na ručki mjenjača,ispod poda kabine,namazal sam to,i odmah se puno ljepše šaltala. Danas sam skinul gumicu na ručki u kabini,i tu špricnul malo WD-a na kuglu, sad se šalta skoro kao auto. Sad razmišljam da skinem ove šarafe:


windows print screen

i izvadim to sve komplet van,očistim (jer sigurno ima nekog smeća ispod toga),podmažem ako se da i tak to... Samo se bojim da se nešto ne otkvači ispod pa da nebum mogel to vratiti na mjesto,jer nemam pojma kak to funkcionira...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
gogo mazalica ima ispod kabine ili? Koji je mjenjac kod tebe? bas cu pogledat na svom da vidim imali mazalicu nikad nisam obraco paznju :(doh):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,ispod kabine,na nastavku mjenjačke ručice... Malko ju je teže dosegnuti,treba legnuti pod traktor,i treba ti svjetiljka,ali nije problem... Kod mene je običan 10+2 mjenjač, kako to izgleda kod tebe nisam siguran...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene je mjenjac sa strane i vidi se ispod kabine al nikad nisam obraco paznju dali ima mazalicu. Bas kad odem kuci provjerit cu i podmazat. Inace imam problema pri ubacivanju u svaku brzinu ako je multipower na zecu tj na najbrzem. cim prebacim u neki manji stepen ide lakse ( na zecu zakrci nije nista opasno). Vremenom sam se naviko prebacivat uvijek u manju brzinu na poweru kad trea uzaltat iz lera :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam sad izvadio sjedište,i svu izolaciju ispod njega,i veliki komad pleha koji sve to drži,i sad se lijepo vidi kako sve funkcionira. Uglavnom,na ručki mjenjača su dvije kugle,i svaka nasjeda u svoju udubinu, našao sam na Zetorworld forumu informaciju da treba to rastaviti (3 šarafa su u pitanju),malo očistiti finim brusnim papirom kugle i dosjede,staviti malo masti i to je to. Ta jedna mazalica podmazuje osovinu koja je spojena na ručku mjenjača,i pokreče birače brzina,viljuške,ili što već...Kad se sve rastavi,očisti i sastavi treba nekih pola sata...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Moraću ja to na svojoj proximi :). Napravila je skoro 800 rs i ništa nisam dirao za sad.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Odmah se osjeti razlika... Sad kad sam vidio kako to izgleda,znam da ni ne treba vaditi sjedalo i lim ispod, jednostavno se maknu tri šarafa koja drže ovu piramidu,i sve ti je kao na dlanu...
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
Kod mene na 7341 ima ta mazalica ,a ja sam skidao tu rucku mjenjaca i dole ima jedna opruga i plasticna kugla ,ali to se ne treba skidati jer rucka mjenjaca ima jednu rupicu gdje se ubaci ulje i to se samo podmaze.
 

Najnoviji postovi

Na vrh