• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Danas sam zmontiral poklopac sa novom pumpom i novo je ulje hipenol 90.
Sve radi super na leru i laganom gasu se ne čuje al od pola na dalje gasa se čuje kao huhtanje,nije više kao zujanje nego neki čudan zvuk huhtanja,al na lagane prekide,na prekide je stara zujala puno jače.
Jel zbog hladnog ulja ili kaj bi moglo biti?

@Ivac Probaj tak ali bi ti ispod mogle kuglice popadati,točan broj neznam al mislim da se vrti oko 27-30kuglica.


Probaj kipati nekakav malo žešći teret pa buš videl jel posel kak treba ili budeš po novu :)

Repariranje pumpe ako ostaju kulise 400 kn ako idu nove kulise i pikse 800 kn rečeno mi u firmi koja to radi zupčaste pumpe od 20 do 60 litara .

Reparacija pumpe 800 kn, a nova dodje 780 :D: logika, ubiti, nema je :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Muha kakva je to specijalna mast?
Probal sam s ina lis2 i nije mi išlo,uvjek mi je izguralo po par kuglica.
Medveđa mast.
Normalno da ti nije išlo kad nisi jezik ravno držal ili neznaš postupak.

Baš me zanima kolko Lisnik ima pomagača kad volan slaže?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nas je dvoje to slagalo i nakraju sam umetanjem sa strane najbrže ubacil i zatvoril sistem.
Očito nisam ravno jezik držal pa mi nije s masti išlo,a i več su mi ruke drhtale potkraj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Gdje provjeriti tocan broj kuglica!
Prekopal sam knjige koje imam ali nigdje nisam našel točan broj kuglica koje trebaju biti. Svugdje se spominje kompletni puž s maticom :icon_scratch:

Kad namažeš mašču (obična žuta litijeva) uguraj unutra kuglice jednu po jednu da popuniš oba kanala. Samo ti se bude reklo kad je dosta, tj kad ih više nebu stalo.
Lagano prstom počisti kuglice, puž obriši suhom krpom i našarafi to nježno unutra.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uvijek isto ili slicno mislimo prijatelju.Za slaganje volana dobro znas da netreba niko sem majstora.Ja kad trazim pomoc u poslu tad treba neko ko moze da podigne bar 50kg.
Inace kad budem mislo koliko ima gdje kuglica,iglica i slicno tad necu raditi ovo sto radim...Tacnije moj posao je da popravim kvar ,ne da brojim dijelove.Zapamtim nesto malo podataka bas zbog foruma ..
i02476.jpg


Muha kakva je to specijalna mast?
Probal sam s ina lis2 i nije mi išlo,uvjek mi je izguralo po par kuglica.

Polako kolega naucices ti..Fali ti samo reputacija u praksi i to je to...
 
Posljednje uređivanje:

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Znaci napunim oba kanala a ostatak kuglica poslozim po utoruima kucista, kuglica mora biti tolko da napuni sve utore i kanale!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kikic, nemre imati powershift i dvije brzine kardana. Ili jedno ili drugo ili reverzer. Dvije opcije nemru.

A vjerojatno može imati kad ima. Okretaji su u sredini ispod sjedala, a powershift, ili kak se to već zove na zetoru, je na podu pored ručke za prednji pogon i to kalaš nogom. I sve funkcionira i okretaji kardana i pola brzine. Neznam kak je unutra složeno, al znam da postoji i radi. Baš ću slikat kad ću ić kod njega pa ćeš vidjet.

Kabina s takvim krovom i ručkom zadjeg stakla počela se ugrađivati tek s kraja 95/96 godinu.. po slikama tu nepaše niš s ničim :D:

A čuj neznam kako je kod tog, al znam sad da nije jedini takav s tom kabinom 77xx, ako je stvarno iz njemačke kod njih je sve moguće, jer i imaju opreme koji naši nikad nisu imali. A i za njihovo tržište je to rađeno drukčije i po želji kupca. a kako bi obijasnili onda ovakvu kabinu na 7340? 1998 godina? Isto je njemac. to tako nema pravila ja mislim...

vevh3s.jpg


2n0t0tw.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne može imati dvije brzine kardana i reverzer u paru,to je sigurno. A modeli s multipowerom su dosta rijetki kod nas,pa ne znam... Ne znam zakaj bi multipower smetal brzom kardanu,ili obrnuto...

Takva kabina je standard,većinom je išla za sjeverna tržišta gdje je hladnije,jer je bolje izolirana,ima i grijač zadnjeg stakla,i tiša je puno... Proizvodila se do 1998. kad je prestala proizvodnja stare linije x340-x320.
Ovaj je bio kod Velike Gorice,i isto 1998. godina,i s istom opremom kao taj Zetor koji ti spominješ..


upload pics

Na onom s oglasa su čudne plastike koje definitivno nisu bile u proizvodnji 1995. tak da je najvjerojatnije poslije stavljano gore...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Neznam jeste li ikad vidli Zetorovu getribu iznutra. Da jeste, razumjeli bi.

Jedna od te tri opcije montiraju se u onaj uski prostor između kuplunga i mjenjača. Za dvije opcije jednostavno nema mjesta. Ili ili ili. Tak je tvornički izvedivo.

Ako je netko dodaval reduktor kardana izvana, to je nekaj drugo.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Neznam kako je izvedivo, tako je napravljeno. Reduktora izvana nema nigdje.
IzvanA s lijeve strane je samo taj cilindar i poluga koja ukljicuje power.
Znam da postoji i radi i te dvije su solucije postojeće. Pa nisam glup da tvrdim nešto što je nemoguće i nisam vidio na svoje oči. Mjenjali smo kvačilo i izvadili lamelu promjera 280 sa 7 pločica i nisu keramičke. I svaka ima na sebi feder i neovisna jedna o drugoj. Kad smo donjeli kod hubzina oni su zinuli i gledaju od ceg je to.
I naravno kod njih postoji ili keramička ili obicna, stavili običnu koju je skurio do nitova. Poslje skinuli zamajac, potokarili ga za 310lukovu lamelu složili sve i sad evo već 2godine radi bez problema...
Kažem.možda je traktor složen po narudžbi ili kaj, ali sve je drukčije i svima cudno kako i zasto
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To bi bil onda garant zeko za zapad jer kod nas si sigurno niko nije mogel nešt takvoga priuštiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
A da nije taj cilindar ono nekaj za isključivanje kardana?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
A vjerojatno može imati kad ima. Okretaji su u sredini ispod sjedala, a powershift, ili kak se to već zove na zetoru, je na podu pored ručke za prednji pogon i to kalaš nogom. I sve funkcionira i okretaji kardana i pola brzine. Neznam kak je unutra složeno, al znam da postoji i radi. Baš ću slikat kad ću ić kod njega pa ćeš vidjet.



A čuj neznam kako je kod tog, al znam sad da nije jedini takav s tom kabinom 77xx, ako je stvarno iz njemačke kod njih je sve moguće, jer i imaju opreme koji naši nikad nisu imali. A i za njihovo tržište je to rađeno drukčije i po želji kupca. a kako bi obijasnili onda ovakvu kabinu na 7340? 1998 godina? Isto je njemac. to tako nema pravila ja mislim...

Nemogu oni nešta ugrađivati na traktor iz 94 ako se to isto počelo raditi 96, a do 96 drugačije. Postoji 2 vrste kabina za njih, ove naše klasične (bk rostroj) i takve (bk vad), u suštini su slične osim kaj ta ima grijač zadnje šajbe i reflektore nazad na kabini na krovu sam kak gogo kaže, kak za koje tržište, a vjerujem da se i kod nas mogao dobiti traktor sa takvom kabinom, koje su isto serijski rađene za njih..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
ja sam imao 5245 i imao je brzi kardan a i polovijo je brzine stim sto je morao biti kompresor ukljucen
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
A da nije taj cilindar ono nekaj za isključivanje kardana?

Nije, na njega je spojen zrak od kompresora i ulje iz getribe, i lupiš po papuči kao da stisneš šperu i traktor uspori, i pustiš ju traktor ponovo ubrza na postoječu brzinu. Nema veze sa kardanom. Kardan ima zasebno kvačilo ručno kao i svaki te serije.

ja sam imao 5245 i imao je brzi kardan a i polovijo je brzine stim sto je morao biti kompresor ukljucen

Upravo tako, kompresor je morao raditi da bi radile polovinke i filati preko 6 bara zraka u sistem.
Evo dokaz da nije neizvedivo, da postoji još takvih zetora.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
jel mislite na ovo skroz desno dolje na podu? zakon stvar :)
 
Posljednje uređivanje:

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Tako je ZETORBOY. Na to mislim ja, i evo vidi se na tom traktoru da ima i okretaje i polovinke. :eek:::icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh