• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Možda starije serije,a čini mi se da je slika serijex0xx imaju po jedan dok serije x2xx imaju dva?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Osovina ima sa dva ili sa jednim utorom za O-ring.
Lisnik, na onoj slici gore, tam si vadil i poklopac?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na ljevoj strani (lisnikova slika) idu dva oringa 25×21 i semering 32×45×7mm.
A na drugoj, desnoj strani ide samo jedan semering 25×35×7mm.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Ne kontam koji poklopac...
Mjenjača, ako te zadesi pa ti omakne ili okrene kočnica :icon_wink:

@Oficir, ja na ovoj shemi vidim samo jedan oring, možda utora jesu dva ali ako dobro vidim oring je jedan.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oring je nacrtan jedan al pod tim brojem piše na drugoj stranici 2komada,a i ja sam to mjenjal prije i siguran sam da su dvije.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Svi imaju po dva o-ringa po katalogu,a ja se bas i nesjecam... .Vidis Oficir kako se dva katalaoga mogu razlikovati.U ovom drugom pise semering 35x52x8 ,a u tom koji si ti gledao pise 32x45x7..Zato nemoj uvijek vjerovati katalogu.Moze da pogresi..
MUHA---nisam nikad skidao poklopac za ovaj problem.Mislim da se i nemoze zakrenuti kocnica,Samo treba paziti kad se ustekava njena poluga vani u utore.Tako da poslije nebi poluga isla skroz naprijed ili nazad.
screen-shot-02-25-15-at-.png

screen-shot-02-25-15-at-.png
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lisnik gledaosam katalog zetora 5211-7745
a za serije 5011-7045 je drugi katalog,pa možda su i neke druge mjere,mislim na dubinu glodanja,i debljinu vratila,al ko če ga točno znat.
Uvijek kad sam kupoval po tom katalogu pasalo je sve,
Kad moram uzimat nekaj za japanca ili neke talijane uvjek su neki namjenski semerinzi i ležajevi koji se nemogu bilo gdje kupiti.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pa malo bolje pogledaj moju sliku.Precrtano zutim pise koji su zetori u pitanju .Tacnije i ovo je katalog od 5245-7745..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisu se slike odmah vidjele,i iz takovog kataloga al jako starog,skoro u raspadnom stanju ja kupujem,pa ima drugačije oznake semeringa.
Znači postoje krive oznake i bilo bi najbolje donjet stari dio i po uzorku kupit.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Dali se može na zetoru na zadnjim reduktorima regulirati visina zadnjeg kraja? Gledao sam kod sebe nešta, reduktori su spojeni sa flanđom i kak sam vidio imaju poprilično isti razmak rupa... Recimo, samim zakretnajem samo za 1 rupu dobiva se ili smanjuje dosta na visini, možda je to baš jedan od razloga di se regulira visina za iste traktore koji imaju recimo prve iste gume, a nazada 30, 34"
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne digneš ili spustiš samo vanjski dio reduktora onaj kaj je zašarafljen za kučište diferencijala ostane kak je .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Mnogo skup, ja ga ni ugrađival nebi da mi dulje potraje :(rofl):
Zezam se, vidiš kak su ga ljepo pobilježili u tvornici
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Za te pare trebal bi sam da i dela :D: ma nekaj drugo razmišljam, sad kad to stavim gore, moguće lako da opet kardan nebu delal jel je neko povadil višak delova iz getribe.. a ono, jedan zupčanik hiljadu kn.. i tak :D: dobro si rekao, budem ga namontiral, i prvom prilikom razmontiral.. bude bilo veselo samo ak negdje remen pukne :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh