• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,117
Isto ovisi zamjena O-ringa o vrsti pumpice.Neke se mogu rastaviti i mjenjati O-ring.Neke su pertlovane.Uglavnom najbolja je nova....

ova moja pumpica je kao na slici kolege zetorproksima 90,na njegovoj je slici zetor 3511,ali pumpica je ista,znači treba je odšarafiti prije pumpanja


MUHA
dali su te novije kao na zetoru 4340 ona sa plastičnim poklopcem za pumpanje?
dali bi takva odgovarala,takva je na mome 4340?:(wait):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Takva, samo treba uz nju uzeti redukciju s 16 na 14, ili obrnuto, ***** li ga ako se sječam.
Budu ti rekli u dučanu ako se razumiju.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pa jel nebi tak trebalo to biti, kad se nadruka da nekaj baci na ručni dio pumpe van, a kad se pritegne da onda ne.. kak je on napisal, to je dobro...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Kad je pumpica ispravna onda nebi smjelo ništ bacati.
Ovi kaj imaju gore rezervar nisu problem, njih se pumpa samo kad se filteri mjenjaju ili bez čorbe ostane.
Ovi kaj imaju dole, njih treba svako jutro drukati, večinu njih.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,117
Pa jel nebi tak trebalo to biti, kad se nadruka da nekaj baci na ručni dio pumpe van, a kad se pritegne da onda ne.. kak je on napisal, to je dobro...

nekad je znalo baciti malo,ali sad baci oko 4-5 cm u zrak naftu,a to nije dobro


MUHA
jel se mijenja samo onaj dio koji se pumpa ili komplet?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kad je pumpica ispravna onda nebi smjelo ništ bacati.
Ovi kaj imaju gore rezervar nisu problem, njih se pumpa samo kad se filteri mjenjaju ili bez čorbe ostane.
Ovi kaj imaju dole, njih treba svako jutro drukati, večinu njih.

ima riješenje, spojiš ga na infuziju i nađeš problem :D:
ubiti, sam se pokaže :)
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,117
Kad je pumpica ispravna onda nebi smjelo ništ bacati.
Ovi kaj imaju gore rezervar nisu problem, njih se pumpa samo kad se filteri mjenjaju ili bez čorbe ostane.
Ovi kaj imaju dole, njih treba svako jutro drukati, večinu njih.

ovaj ima rezervar gore i nikad ga ne treba drukati,ali desilo se prije par dana da je tata slučajno sa nogom zatvorio slavinu goriva koja se nalazi kod pedale kvačila i kad smo ga pumpali primjetili smo daje jako počelo bacati van naftu,i trebalo je dosta pumpati da se čuje povrat nafte u rezervar:icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Rekoh ti ja oko pumpanja.
Mjenja se samo gornji dio, ali sam mišljenja da je to kod tebe bacanje novaca.
Tih jednom godišnje kaj buš odzračival omotaj gore krpu da te ne poleva i gotovo ili probaj zamjeniti oring
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ma to se pumpa na 3511 samo kad smrzne gorivo preko zime hehehh. A na 6245 sam stavio bosch pumpicu koju ne moraš odvrtati i onda svaki put prije paljenja ujutro ga malo nadrukam, ni ne probavam hoće li bez pumpanja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja svojeg jos uvjek nemoram pumpat kod prvog paljenja,od kad sam rjesil problem,al vec sam pisal o tome...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sam mijenjao ac pumpu, al nisam sad zadnje vrijeme ni probavao paliti bez pumpanja jer sam vec navikao 3,4 puta stisnuti pumpicu.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,117
Rekoh ti ja oko pumpanja.
Mjenja se samo gornji dio, ali sam mišljenja da je to kod tebe bacanje novaca.
Tih jednom godišnje kaj buš odzračival omotaj gore krpu da te ne poleva i gotovo ili probaj zamjeniti oring

tako će i biti,probat ću zamjeniti oring,jel znaš možda koji ide?
na 4340,iako ima dole rezervar nikad nije bilo potrebe za pumpanjem prije paljenja
hvala svima na pomoći:(hi):
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
drug samo otidji u auto dijelove i uzmi nepovratni ventil 6eura kosta ja sam tako rijesio problem
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako gledaš bilo s prednje ili sa zadnje strane, i prednji i zadnji kardan se moraju vrtiti u istu stranu, suprotno od radilice. Zamisli si da postoji osovina od zadnjeg kardana prema prednjem.
Kad gledaš u stražnji kardan odostraga, vrti se u smjeru kazaljke na satu.
Kad gledaš u prednjega s prednje strane, mora se vrtiti u lijevo, dakle suprotno od smjera kazaljke sata. Zetorov se vrti kontra. Zato sam ti rekel da ga treba prepraviti.

Ako kupiš stroj koji ima kardans prednje i stražnje strane (neki malčeri, neki silokombajni, neke rotobrane...) da ih postaviš u smjeru vožnje, a pogoniš sa zadnje strane, trebaju lijevi smjer vrtnje (da bi se vrtili i istom smjeru kao da su pogonjeni iza traktora. Baš kak ti je Kikić MF rekel.

Čekaj malo, prednji kardan na zetoru se vrti u kontra smjeru, odnosno u istom smjeru ko i iza???
Znam da na svim drugim traktorima prednji kardan se vrti u kontra smjeru od zadnjeg na 1000 okr.
I za taj smjer vrtnje su predviđeni i napravljeni strojevi poput prednje kosilice i kak sad onda kositi sa Zetorom ako mu se prednji kardan kontra vrti, to mi nije jasno??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pročitaj još jedanput.
Oba kardana se moraju vrtjeti suprotno od smjera radilice. Zetorov se vrti u smjeru radilice.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Čekaj malo, prednji kardan na zetoru se vrti u kontra smjeru, odnosno u istom smjeru ko i iza???
Znam da na svim drugim traktorima prednji kardan se vrti u kontra smjeru od zadnjeg na 1000 okr.
I za taj smjer vrtnje su predviđeni i napravljeni strojevi poput prednje kosilice i kak sad onda kositi sa Zetorom ako mu se prednji kardan kontra vrti, to mi nije jasno??


nije ni meni jasno to nikak, ak se radilica vrti u desno, a kardan ulijevo... nema mi logike nikak... sad kad je bio raskopan, kad smo gledali taj kardan da se proba napraviti, na koju stranu sam rukom okretao kardansku osovinu, na tu stranu se okretala i flanđa na koju se kardan šerafi, nije kontra bilo
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
U pravu je kolega Zj.. strojevi koji imaju dupli izvod iz reduktora, za pogon nazad treba desni, a za naprijed lijevi smjer vrtnje
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
To i je problem kaj se vrti na istu stranu. Nesmije imati među zupčanika.
Morate traktor gledati s iste strane. Ako je to s prednje strane, prednji kardan se mora vrtjeti u smjeru u kojem se vrti osovina pogona bočne strižne kose.
Ak traktor gledate sprijeda, radilica se vrti u desno, a kardan mora u lijevo. Kad gledate otraga, zamašnjak se vrti u lijevo, a kardan u desno. Kraj.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Rekoh ti prije: rastaviš reduktor, izbaciš među zupčaniki a izlazni zupčanik daš napraviti novi, veći, da se uzubljuje direktno u gornjeg pogonskog
Sigurno bu koštal manje od kardana :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh