• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nisam došao do te faze još.. bio je na raskapanju, pa je mom meštru bilo lijeno da išta pere naprijed, sve s polovice urađeno.. Da, kolijevka je iz komada skup s kučištem getribe.. kak se kardan namontirao, nema lufta za debljinu ključa između križeva i kolijevke.. traži orginal i gotovo..
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kardan radi, ali ima opet problem naravno :D: ovak da riješimo nepoznanice, ako gledamo sa sjedala iz kabine vrti ulijevo, a ako gledamo izvana u prve farove vrti desno....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ak traktor gledate sprijeda, radilica se vrti u desno, a kardan mora u lijevo. Kad gledate otraga, zamašnjak se vrti u lijevo, a kardan u desno. Kraj.

jel to sad znači da je ZJ bil u krivu?
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Kardan radi, ali ima opet problem naravno :D: ovak da riješimo nepoznanice, ako gledamo sa sjedala iz kabine vrti ulijevo, a ako gledamo izvana u prve farove vrti desno....
Da niste okrenuli kontra taj novi dio kardana? [emoji12]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
jel to sad znači da je ZJ bil u krivu?
Ne, nije bil u krivu. Nikad nije u krivu, ali to nitko ne vjeruje :)
Rekel je da Zetor vrti u smjeru radilice, a svi ostali (kontra), i da to treba prepraviti izbacivanjem međuzupčanika i izradom novoga zupčanika pogona.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno ZJ na 7745 vrti u smjeru radilice a na DF-u Agr,,, pluc 100 vrti kontra od radilice .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Aha,kužim,ispričavam se! Ja sam se pogubil u onoj vašoj raspravi lijevo-desno. :) Bil si u krivu za multipower i brzi kardan! :D
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Naravno da nismo, nisam ja zoki :D: Dela ko singerica, sad samo koji mj još da se kupi malčer i idemo u probu :) Nije čak problem ni podmazivanje s one strane radilice, ona zaštita od alternatora dole i mjesta kolko hočeš, čak i za zamjenu remena.. ipak je to čeh radio :D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Još jedna gotova,cjena 130kn,djelovi.
http://postimage.org/]
IMG_20150310_121304.jpg
[/url
http://postimage.org/]
IMG_20150310_121256.jpg
[/url

http://postimage.org/]
IMG_20150310_121322.jpg
[/url
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Mi smo mijenjali vodenu pumpu na 6245.. cca 400kn, zamijenili smo i termostat kad je vec sve bilo rastavljeno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je vjerojatno zamjenska.
Jel možda znaš ćija je?
Termostat je 60kn.
Tko pazi na temperaturu motora,znači da se ne pregrijava dugo bude trajal motor.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Meštar mi složio novu pumpu i ventil pritiska.. plug od 10" sinoć vadim pod turažom u zrak.. a kubik i pol pjeska iz prikolice juče sam kipao sa 533.. ni da bi života u pumpi uopće.... sad, ilme on zajebao kad je slagao, ili sam kupio neispravnu pumpu ili taj ventil.. dok je stara pumpa bila, radilo je sve dobro, osim šta pod jačim opterećenem nije htjela dizati neg samo zuji.. ova nova nemože prazan sanduk ni odignuti, a poteznice kad su prazne, jedva...kad je uključena stalno nešta rožđi iz onog dekla..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel tvoja pumpa vanjska ili unutarnja?
Da nije greška u sigurnosnom?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Diferencijal, ispod.. ventil orginal zetorov uzeo, neš manje od 500 kn dao.. neznam jel moguće da je nešta krivo složeno ispod... plug od 250 kg nemože dignuti na polugama poteznica...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam promjenil pumpu,dva igličasta,tri pikse,oringe i bakrene podloške nedavno,vjerojatno si vidio moje slike,sigurnosni nisam mjenjal,sad je star 27-28god. i diže ko lud,i ne zuji više.

Ako su ti filteri čisti i ajmo reč da novi sigurnosni podešen tvornički kak treba,pa da taj majstor koji ti je poklopac vračal,da nije zaboravil stavit oringe na onaj pipac koji se spaja sa diferencijalom kad se poklopac stavlja,ima čak na jednoj slici je muha označil crvenom strelicom taj dio.
E da u agroprodaji je sigurnjak češke proizvodnje 250kn,pumpa 1300kn.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
kako god.. neznam sad u čem je problem, bacio novce za djelove, dao 500 kn za ruke, tolko je računao ubiti....i imam drek... traktor za vuč prikolicu po cesti i niš više :( a veliki je to posao sad za ekperimentirati sa starim djelovima, nositi na reklamaciju kad neznaš šta je i jeli je do djelova ili u samom slaganju.. kažem, sa starim djelovima, nije bilo problema nikakvih.. pumpa sad zuji duplo više od one strare, i sad je počelo i rožđiti neš unutra kad je uključena.. filter novi, sito je očistio, tak je rekao, a ulje je staro 3 godine unutra
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da može biti svašta,ako je krivo okrenul poklopac u čašici magnetnog filtera pa ne dobiva dovoljno ulja,ili nije metnul oringe.
Na slici desno gore ispod zupčanika.
IMG_20150214_170220.jpg
[/url

A taj poklopac mora ovak stajat ko na slici,ako ga je kontra okrenul nema usisa dovoljnog.
Poklopac je ispod opruge,federa.
IMG_20150214_162444.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh