• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kako god.. neznam sad u čem je problem, bacio novce za djelove, dao 500 kn za ruke, tolko je računao ubiti....i imam drek... traktor za vuč prikolicu po cesti i niš više :( a veliki je to posao sad za ekperimentirati sa starim djelovima, nositi na reklamaciju kad neznaš šta je i jeli je do djelova ili u samom slaganju.. kažem, sa starim djelovima, nije bilo problema nikakvih.. pumpa sad zuji duplo više od one strare, i sad je počelo i rožđiti neš unutra kad je uključena.. filter novi, sito je očistio, tak je rekao, a ulje je staro 3 godine unutra

Jel imaš račun od "majstora",ili je na crno?
On bi to morao opet otvarati,o svom trošku...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kaj oficir, misliš da tu može biti problem?? Pa tak i izgleda sve na to da nema pritiska u instalaciji uopće... sve kaj radi, radi tek tolko da radi...
Gogo, na crnjaka, nemrem ga napadat opet (prvi put sam kaj mi je računal previše) dok sutra nevidim u čem je stvar, možda je dobro sve napravio... ugl, drugi raskapa, ali skoro u pol cijene ovog mog...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Hidroulik i kiper ne radi pumpu ponovo van provjeri pumpi i holender tj njegove oringe pa ako nebude dobro onda poklopac hidraulike možda loš spoj rasporednika i cijevi koja se za njega kopča .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa tak mi se čini,ili nema dovoljan dolaz ulja ili je taj novi sigurnosni skroz krivo podešen,na neki mali tlak...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da, ali gle, diran je samo dekl s pumpom, razvodnik nije.. ak je razvodnik radio sa starom pumpom, onda mora i sa novom, zar ne?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Meni nije bas jasno da neko mjenja pumpu ,a da prethodno ne ispita pritisak direkt na pumpi.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Tak su meni pričali kad nije htio dizat "otišla pumpa - kupi drugu" nakraju zamjenio gumice, a pumpa ostala stara.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da, ali gle, diran je samo dekl s pumpom, razvodnik nije.. ak je razvodnik radio sa starom pumpom, onda mora i sa novom, zar ne?
Sad tek ništa ne kužim ako hidraulik ne radi kako treba treba ispitat pumpu rasporednik sigurnjake i propustnost instalacije i tad odredit kvar i sanirati bar tak ja mislim amaterski , Lisnik i Muhač znaju daleko više .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Otprilike to se ovako ispituje.Aparatura za ispitivanje napravljena na brzinu.Sklepano prije desetak godina i dan danas sluzi.Trebalo bi to kao ljepse izgledati al nema se vremena za estetiku.Uglavnom bez neceg ovakvog ili slicnog nema se sta raditi oko hidraulike na bilo kojem stroju.Npr. u ovom slucaju sa slike je napukla cijev od pumpe do poklopca hid.Nikad nebi skontao bez manometra.Hid. je radila ,al nije imala snage.Ako najdem gdje sam arhivirao stavicu i video snimak ovog slucaja.
dsc09763-kopija.jpg
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Evo šta je problem bio, cijev na koju se šerafi ventil pritiska, sic na pumpi je dublji i vijak s 1 pločicom nije mogao zabrtviti, rub cijevi udara u kučište pumpe i nema brtvljenja.. ubacivanjem 1 podložke na isti vijak, riješen je problem... prvi meštar, (ko če kog zajebat ako ne svoj svog) nije to uvidio, oprao ruke fino, jel je on sve dobro složio i nije do njega, a naplatio za moje 3 dnevnice u firmi to.....on je to složio, drugi je mjerio pritisak na kiper ventilu, nije imao ni 5 bara, sad ima oko 180..
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
I mislil sam si da je tak, ali davno je bilo kad sam ja to delal.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Jedina mana mu je nedostatak prednje vuče, naravno ako je traktor predviđen kao glavni na gospodarstvu. Ako je za sjetvu i ostale takve poslove, nema mane, govorim svoje mišljenje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Zetor 6320...Koje su mu mane?


koji če tebi to vrag, ionak pljuješ po njemu non stop :D: a i troši da ga nemreš nalijat :D:
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Po ravnome mu ne fali tolko koliko za brege jer bu vukel nazadnje po bregima jednobraznoga pluga a po ravnici komotno more 2*14"
 

Najnoviji postovi

Na vrh