• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

T

tuaregr10

Guest
susjedova forterra 115, frisko kupljena pred zimu..

25022011097800x600.jpg

Forterra je super :finga:, lijepo izgleda, pravi stroj :arrow:. Samo mi se čini dosta "zbijena" :?:.
 
T

tuaregr10

Guest
Kak toćno misliš "zbijena"

Prednji i zadnji kotači mi se čine dosta blizu :arrow:,ali to je još i bolje da se lakše okrećeš s njim ;).
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Prednji i zadnji kotači mi se čine dosta blizu :arrow:,ali to je još i bolje da se lakše okrećeš s njim ;).

..vjeruj mi baš se i ne okreće lagano,iskustvo sa manjim novi modelima,a druga stvar koju ne mogu oprostit zetoru je ta da automacki blokira prenji kotač usporedno sa zadnjim "lijevi prednji,lijevi zadnji",bez obzira bila prednja vuča uključena ili ne....

ali eto kad već meću slike evo i moj friško ""uglajncan" za registraciju 4320 2006 godište sa zvijezdom 6 t...
dsc00082fe.jpg

By ruddy19 at 2011-03-01
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
..vjeruj mi baš se i ne okreće lagano,iskustvo sa manjim novi modelima,a druga stvar koju ne mogu oprostit zetoru je ta da automacki blokira prenji kotač usporedno sa zadnjim "lijevi prednji,lijevi zadnji",bez obzira bila prednja vuča uključena ili ne....
Da se nadovežem na podebljano. Zetor (po uzoru na SAME, koji je to davno patentiral) koči svaki kotač zasebno, odnosno, svaki kotač ima svoju kočnicu, poput auta. To ima svojih prednosti i naravno nedostataka.
Kočenje cijele lijeve ili desne strane ima bezbroj prednosti: pri uključenom prednjem pogonu stvarno se smanjuje krug okretanja, dok ako kočiš samo zadnji, uzalud to činiš.
SAME ima ventil s kojim možeš isključiti kočenje prednjeg kotača pri razdvojenim kočnicama. Neznam ima li to Zetor, no ako nema, nije veliki propust, jer ja to na mojem Sameu nisam nikad trebal. Probal jesam, ali je bolje kad koći cijelu jednu stranu.
Ako pak imaš problem da pri kočenju traktor vuče u neku stranu, onda nekaj s kočnicama ne valja.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ako ima neko zainteresovan, ima na prodaju zetor 6341 1999 godina, uvezen iz norveske, sa utovarivacem cijena mu je 38000KM. ;)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Pozdrav!
Evo imam par pitanja vezanih za seriju 4340. Dali svi traktori ove serije imaju blokadu prednje vuče i dali svi imaju vanjsku hidrauličnu pumpu? Pitam jer sam gledajući jednog Zetora 4340 95gp. uvezeneg iz Amerike primjetio da nema vanjsku pumpu ili bar nije bila na mjestu gdje sam ja očekivao da će biti (na kućištu gdje je kompresor i pumpa servo volana).
 
T

tuaregr10

Guest
..vjeruj mi baš se i ne okreće lagano,iskustvo sa manjim novi modelima,a druga stvar koju ne mogu oprostit zetoru je ta da automacki blokira prenji kotač usporedno sa zadnjim "lijevi prednji,lijevi zadnji",bez obzira bila prednja vuča uključena ili ne....

ali eto kad već meću slike evo i moj friško ""uglajncan" za registraciju 4320 2006 godište sa zvijezdom 6 t...
dsc00082fe.jpg

By ruddy19 at 2011-03-01

Lijepo si ga ulickao, svaka čast :finga:. Traktor je stvarno super pravi stroj :heart:. Do koje se godine proizvodila serija 20/40 ?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Lijepo si ga ulickao, svaka čast :finga:. Traktor je stvarno super pravi stroj :heart:. Do koje se godine proizvodila serija 20/40 ?
ja mislim do 1999 tako sam ja naso za moj 8540 i jel ko zna kako bi mogo dogradit 1100 obrtaja kardana i gdje se nalazi to mejsto za tu osovinu ili vec sta
 
Z

zetor4718

Guest
dsc00082fe.jpg

By ruddy19 at 2011-03-01

isti takav je imao moj bratić samo je bio 4320,razlika između njih je samo motor a izgled su isti.nikad nisam prežalio što ga je prodao odnosno što ga ja nisam kupio...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Pozdrav!
Evo imam par pitanja vezanih za seriju 4340. Dali svi traktori ove serije imaju blokadu prednje vuče i dali svi imaju vanjsku hidrauličnu pumpu? Pitam jer sam gledajući jednog Zetora 4340 95gp. uvezeneg iz Amerike primjetio da nema vanjsku pumpu ili bar nije bila na mjestu gdje sam ja očekivao da će biti (na kućištu gdje je kompresor i pumpa servo volana).[/QU

ovakva serija kao moja serija ne treba mu blokada jer je super sinkronizirana prednja vuča u startu vuku obadva zajedno,dok naravno ima blokadu...ovaj moj 4320 ima vanjsku pumpu...

isti takav je imao moj bratić samo je bio 4320,razlika između njih je samo motor a izgled su isti.nikad nisam prežalio što ga je prodao odnosno što ga ja nisam kupio...[/QU jedino ako misliš bilo je jedno vrijeme ovakav kao moj ali neka izmjena na motoru kao zetor super serija 4321 ali oznake 4320,ima ga jedna u selu čak i radi mal obolje nego ovaj moj...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Da se nadovežem na podebljano. Zetor (po uzoru na SAME, koji je to davno patentiral) koči svaki kotač zasebno, odnosno, svaki kotač ima svoju kočnicu, poput auta. To ima svojih prednosti i naravno nedostataka.
Kočenje cijele lijeve ili desne strane ima bezbroj prednosti: pri uključenom prednjem pogonu stvarno se smanjuje krug okretanja, dok ako kočiš samo zadnji, uzalud to činiš.
SAME ima ventil s kojim možeš isključiti kočenje prednjeg kotača pri razdvojenim kočnicama. Neznam ima li to Zetor, no ako nema, nije veliki propust, jer ja to na mojem Sameu nisam nikad trebal. Probal jesam, ali je bolje kad koći cijelu jednu stranu.
Ako pak imaš problem da pri kočenju traktor vuče u neku stranu, onda nekaj s kočnicama ne valja.

ne stvar je u kompresoru jer zetorima prednja vuča blokira preko zraka,znači rješenje je isključit kompresor i ispustit zrak iz spremnika...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Lijepo si ga ulickao, svaka čast :finga:. Traktor je stvarno super pravi stroj :heart:. Do koje se godine proizvodila serija 20/40 ?

..ovaj moj je bio u skladištu uzeo sam ga u 9. mjesecu a bio je brem kod njih 2 mjeseca...pa negdje proljeće-ljeto 2006.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
ne stvar je u kompresoru jer zetorima prednja vuča blokira preko zraka,znači rješenje je isključit kompresor i ispustit zrak iz spremnika...
Ruddy, ne govoriti bedastoće.
Zetor, uključivo serije xx20/40 ima mehaničko uključivanje prednjeg pogona. Nema kočnica naprijed, jer ide 30km/h.

XX41 imaju također mehaničko uključivanje prednjeg pogona, samo je valjda upravljano tlakom zraka (znači servo upravljano mehaničko uključivanje).
Kočenje prednjih kotača (dakle modeli xx41) je izvedeno diskovima u ulju za svaku prednju glavčinu zasebno, poput SAME-a. Pri kočenju prednje osovine NE UKLJUČUJE se prednji pogon (naravno, ako nije prije toga bil uključen).

Glede prednje špere: svakako ku treba i to nema veze s usklađivanjem odnosa prednjeg i zadnjeg mosta.

Za Cowboy-a:
Carraro prednji most ima tzv. "limited slip diferentiial", dakle automatsku klizanjem upravljanu šperu. Pretpostavljam da su takvi ugrađeni i na Zetore (sve koji imaju Carraro prednji most).
Stari češki, tzv. teški prednji most, standardno nije imal ugrađenu prednju šperu. Traktori za neka druga tržišta su imali mehaničku šperu, no takvi su u HR rijetki. Čini mi se da je Bašić u BiH prodaval jednog takvog nedavno.
Modeli xx20/40 bi svi trebali imati vanjsku pumpu hidraulike, jer to im je (osim disk kočnica i brzine od 30km/h) glavna razlika u odnosu na x211/45 seriju (osim 77xx, koji je imal disk kočnice i prije).
Serija xx20/40 je identična zapravo JD2000 seriji, a počela se prodavati nakon prekida suradnje JD-a i Zetora. U to vrijeme Zetor je prodaval paralelno dvije serije traktora (xx20/40 kao JD2000 seriju i seriju x211/45 i 7711/45).
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Ruddy, ne govoriti bedastoće.
Zetor, uključivo serije xx20/40 ima mehaničko uključivanje prednjeg pogona. Nema kočnica naprijed, jer ide 30km/h.

XX41 imaju također mehaničko uključivanje prednjeg pogona, samo je valjda upravljano tlakom zraka (znači servo upravljano mehaničko uključivanje).
Kočenje prednjih kotača (dakle modeli xx41) je izvedeno diskovima u ulju za svaku prednju glavčinu zasebno, poput SAME-a. Pri kočenju prednje osovine NE UKLJUČUJE se prednji pogon (naravno, ako nije prije toga bil uključen).

Glede prednje špere: svakako ku treba i to nema veze s usklađivanjem odnosa prednjeg i zadnjeg mosta.

Za Cowboy-a:
Carraro prednji most ima tzv. "limited slip diferentiial", dakle automatsku klizanjem upravljanu šperu. Pretpostavljam da su takvi ugrađeni i na Zetore (sve koji imaju Carraro prednji most).
Stari češki, tzv. teški prednji most, standardno nije imal ugrađenu prednju šperu. Traktori za neka druga tržišta su imali mehaničku šperu, no takvi su u HR rijetki. Čini mi se da je Bašić u BiH prodaval jednog takvog nedavno.
Modeli xx20/40 bi svi trebali imati vanjsku pumpu hidraulike, jer to im je (osim disk kočnica i brzine od 30km/h) glavna razlika u odnosu na x211/45 seriju (osim 77xx, koji je imal disk kočnice i prije).
Serija xx20/40 je identična zapravo JD2000 seriji, a počela se prodavati nakon prekida suradnje JD-a i Zetora. U to vrijeme Zetor je prodaval paralelno dvije serije traktora (xx20/40 kao JD2000 seriju i seriju x211/45 i 7711/45).

rođak ima proximu 8441,koega ima proximu 6441 i oboji kažu da ih jebe prednaj vuča u sjetvi i kultiviranju upravo zbog tih kočenja kotača bez obzira bila prednja vuča uključena il ine....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
rođak ima proximu 8441,koega ima proximu 6441 i oboji kažu da ih jebe prednaj vuča u sjetvi i kultiviranju upravo zbog tih kočenja kotača bez obzira bila prednja vuča uključena il ine....
Eto vidiš! Pobil si ono kaj si malo prije rekel.
A kaj oni koče kotače radi okretanja?
Pa na traktorima s prednjim pogonom se to ne dela. Pogotovo ne s isključenim prednjim pogonom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh