• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Z

zetor4718

Guest
Zetor 5211 je kod mene vec 5 godina i zadovoljan sam.Lijepo se salta i radim oko 400 ms godisnje.S njim radim sve sto mi treba:eek:ranje,frezanje,prevoz,kosenje,baliranje,sijanje,prskanje i pomalo siliranje.Neznam kakve su tvoje potrebe ali mislim da nebi pogrijesio ako bi ga kupio.:)

Ma ja imam 6945,ali bi volio imati tako jedan manji jer imao sam 4718 i bio sam oduševljen,pa sad kad malo budem pri novcima kupio bi opet takav manji ali i malo moderniji poput 5011 ili 5211,jer u biti bi sve i radio sa tim manjim,a 6945 bi imao za oranje i za vuču klada.jel 5211 ima sve sinhronizirane,odnosno kako se šalta iz viših u nižu??dali se može prešaltati da nemoraš do kraja stati kao kod ovih starih ili...???
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
u 5211 ili 5245 su mjenjaci kao kod ostalih 62,72,77, mislim sto se tice sihornizovanih, svi imaju po 4 brzine sihronizovane..:scratch
a 4711 nema nijednu tako da ces sigurno biti u prednosti :D
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
u 5211 ili 5245 su mjenjaci kao kod ostalih 62,72,77, mislim sto se tice sihornizovanih, svi imaju po 4 brzine sihronizovane..:scratch
a 4711 nema nijednu tako da ces sigurno biti u prednosti :D

ja imam kockastu 4320-ku koja je još noviji tip od 52,62,itd. i morem reći kaj se sinkronizacije tiče samo iz 5. u 4. ide bez problema,a dalje ga moraš "loviti" kak i na ostalim traktorima (IMT,Štore i sl.) tak da baš ovu tvrdnju da imaju 4(odnosno 5) brzine sinkronizirane treba uzeti malo sa "rezervom",ide lakše nego kod drugih,al ne baš previše.
...tek kod novijih tipova se more govoriti o sinkroniziranim brzinama i mjenjačima...:supz:

...ali mislim da je ova tema otišla skroz krivo,pa nebi bilo loše da neko od admina to premjesti...
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Da u pravu si, iz 5 u 4 ide kao mlijeko, a ostale bas sto kazes treba loviti..

:supz:
 
Z

zetor4718

Guest
Mike tema nejde krivo jer se govori općenito o Zetoru,usput moj bratić je imao 4320 major i na tom traktoru sam imao najviše radnih sati,a traktor je bio maksimalno iskorišten kad uzmemo u obzir da je radio 25 jutara oranice i oko 20 jutara livada,plus ostalo kao baliranje itd...taj traktor je bio dokaz da je zetor puno bolji traktor nego kako ga drugi smatraju da je nježan,ljen,da se lako trga naravno što sve nije istina!!!
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Pitanje kako bi se 4320 ili 4340 ponašao sa INO malčerom 2,1 m ? Da li bi mu to bio malo preveliki zalogaj?
 
Z

zetor4718

Guest
Pitanje kako bi se 4320 ili 4340 ponašao sa INO malčerom 2,1 m ? Da li bi mu to bio malo preveliki zalogaj?

e to ti nebi znao reći,uglavnom bi trebao vidjeti što piše koliko je potrebno kw ili ks za taj malčer.4320/40 ti ima oko 62ks.

P.S. neki frezu zovu malčer,nadam se da ti nemisliš na frezu!
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
e to ti nebi znao reći,uglavnom bi trebao vidjeti što piše koliko je potrebno kw ili ks za taj malčer.4320/40 ti ima oko 62ks.

P.S. neki frezu zovu malčer,nadam se da ti nemisliš na frezu!

ne ne, baš malčer ovaj 6340 major će valjda na prodaju a kupio bi se 4320/40 pa je upitno samo da li može taj malčer vući, vjerojatno ako su lakše stvari nebi bio problem e sad ...najbolje je posuditi susjedu malčer budući ima 4320 pa da se vidi kako se ponaša...:D
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Mike tema nejde krivo jer se govori općenito o Zetoru,usput moj bratić je imao 4320 major i na tom traktoru sam imao najviše radnih sati,a traktor je bio maksimalno iskorišten kad uzmemo u obzir da je radio 25 jutara oranice i oko 20 jutara livada,plus ostalo kao baliranje itd...taj traktor je bio dokaz da je zetor puno bolji traktor nego kako ga drugi smatraju da je nježan,ljen,da se lako trga naravno što sve nije istina!!!

ovih par postova je premješteno iz teme paljenje zetora zimi;)
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ma ja imam 6945,ali bi volio imati tako jedan manji jer imao sam 4718 i bio sam oduševljen,pa sad kad malo budem pri novcima kupio bi opet takav manji ali i malo moderniji poput 5011 ili 5211,jer u biti bi sve i radio sa tim manjim,a 6945 bi imao za oranje i za vuču klada.jel 5211 ima sve sinhronizirane,odnosno kako se šalta iz viših u nižu??dali se može prešaltati da nemoraš do kraja stati kao kod ovih starih ili...???

malo kasnim al sam imal priliku vozit 6211 i 6340 zekana u jesen u prevozu kukuruza i u brijeg se šaltaju ko od šale u niže brzine:!:ljudi kažu da se čak da i iz 4 u 3-u brzinu i još niže sam trebaš znat omjer brzine getribe i omjer gasa:!::!::!:bratić ima 4320 i kolko veli da je jako dobar radnik kaj se tiče svega on s njim dela sve sam s 2511 bere kuruzu:!::partyman::partyman::partyman:
 
Z

zetor4718

Guest
ovih par postova je premješteno iz teme paljenje zetora zimi;)

da primjetio sam da mi nešto neštima,uglavnom moja isprika tebi zbog moje nepažnje,jer jbg mislim tu šta trebam napisati pa ni negledam temu već samo post i šta piše u njemu.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
4340 kolega je zakacio na njega roto brane sa paker valjkom 2.5m kaze da je mogao radit ali da mu se malo prednji kraj dizao prilikom naglijeg pustanja kvacila da li ovaj 6340 moze nositi takvu roto branu ?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
4340 kolega je zakacio na njega roto brane sa paker valjkom 2.5m kaze da je mogao radit ali da mu se malo prednji kraj dizao prilikom naglijeg pustanja kvacila da li ovaj 6340 moze nositi takvu roto branu ?
vjerovatno bi bez problema...ima kod mene jedan striček 7340 i na brani nosi i sijačicu 2,5m sam mu malo previše:lol:
...ja imam 4320 i nosim 2.5m branu,al sa cjevastim valjkom i ide bez brige...:supz:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
vjerovatno bi bez problema...ima kod mene jedan striček 7340 i na brani nosi i sijačicu 2,5m sam mu malo previše:lol:
...ja imam 4320 i nosim 2.5m branu,al sa cjevastim valjkom i ide bez brige...:supz:

je to nosis zakaci sa paker valjkom samo taj paker valjak ima 300 kila
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Pozdrav
dali su traktor 3511,4712,4718 u osnovi isti traktori? kolko sma skužio imaju isti motor?
U čem je razlika?
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Pozdrav
dali su traktor 3511,4712,4718 u osnovi isti traktori? kolko sma skužio imaju isti motor?
U čem je razlika?
Znam da je razlika u tome što 3511 nema 2 papučice kočnice, nek ima onu ručicu ispod sjedala. Osim snage i veličine rezervara mislim da nema drugih razlika.
Jedino na nijednom 3511 nisam vidio grijanu kabinu, tako da mislim da nema onog izvoda za crijevo za zrak :!:
 

Najnoviji postovi

Na vrh