• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Z

zetor4718

Guest
Zna li itko kojih je dimenzija onaj semering nazad na izlazu kardana. Trebam mijenjati na mom Zetoru 5545 malo mi masti. Mislim da svi ovi stariji modeli imaju iste semeringe ili se varam?

ja sam isto mjenjao taj semering na 6945,imaš dvije vrste e sad više neznam koji je bio uglavnom sam uzeo oba dva stavio koji treba ići,a drugi vratio i riješen problem.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Prepoznaje li itko od kojeg je proizvođača ova kabina na ovome Zetoru. Pošto je na mome identična a nemam zadnjeg stakla. Mislio sam da pravim okvir za zadnje staklo ali neznam za koju ću kabinu da naručim staklo pa ako je tko prepoznaje bio bi mu zahvalan za korisne informacije.




 
Posljednje uređivanje:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
mislim da je naj jeftinije da kupis sajbu od imt 539 ali onu sto se safrafi,napravis nosace po mjeri,ako je kostur kabine siti okolo zavaris lim da popuni supljinu
 
Z

zetor4718

Guest
neznam čija je to kabina,ima ih dosta baš na tim 4911 vjerojatno je zetorova predpostavljam po bravi na vratima i po onoj cijevi za grijanje kabine,uglavnom svak ti staklar napravi staklo po mjeri.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Neznam kakve su kod vas cijene kod staklara ali dobro se sjećam da je meni nekad davno tražio 50€ za m2 autostakla. Za te novce u mene rođak kupio sva stakla za IMT kabinu negdje oko B. Broda od nekog švercera. Sva ostala stakla na kabini su mi Lipik pa predpostavljam da je kabina od nekog od domaćih proizvođača.
 
Z

zetor4718

Guest
Neznam kakve su kod vas cijene kod staklara ali dobro se sjećam da je meni nekad davno tražio 50€ za m2 autostakla. Za te novce u mene rođak kupio sva stakla za IMT kabinu negdje oko B. Broda od nekog švercera. Sva ostala stakla na kabini su mi Lipik pa predpostavljam da je kabina od nekog od domaćih proizvođača.

Lipik je blizu mene,pa ako si spreman dođi do mene mogli bi ti nabaviti.jesi li ti možda kupio zetora 5545?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Da toga sam kupio. Samo nemam nazad stakla. Trebo bi napraviti i okvir za zadnje staklo. Ako ništa bit će pleksiglas iako baš ne volim.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Slobodno stavi plexi, otraga ti se neće zamutiti jer laminirano autostaklo nije baš jeftino:madmana:
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Tako će vjerovatno i biti, staviti ću onaj od 5 mm. Čak sam razmišljo i običnom staklu od 5 mm, jer traktor mi ne ide u šumu. Radi većinom na livadi (roto kosa ima zaštitu pa ne baca kamenje), ponekad uđem i u voćnjak pa tu grane par puta udare po staklima (najveća opasnost od pucanja) i malo transport po cesti.
 
Z

zetor4718

Guest
Tako će vjerovatno i biti, staviti ću onaj od 5 mm. Čak sam razmišljo i običnom staklu od 5 mm, jer traktor mi ne ide u šumu. Radi većinom na livadi (roto kosa ima zaštitu pa ne baca kamenje), ponekad uđem i u voćnjak pa tu grane par puta udare po staklima (najveća opasnost od pucanja) i malo transport po cesti.

pa tako je stavi pleksi i to je to.zašto svi misle da se u šumi trga traktor,ja na svog pazim maksimalno i više ga izgrebem kada orem uz šumu pa se okrećem nego kada vozim drva ili vitlam.kada uđeš u voćnjak voziš se polako i ako šta zapne od većih grana izađeš van i makneš je.NEMA SILE!kako te služi zekan??
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ne zekana nemam zamjerke, oro sam s njime prije 10-ak dana, ništa nije štekalo, prije toga sam malo vozio kamen s njime. Od ulaganja imam jedino da napravim nazad okvir za staklo i malo mi ulje masti na kardanu i ispod poklopca hidraulike to ću da riješim dok malo otopli. Prije toga sam mu promjenio ulje motora, ulje u prednjem diferncijalu filtere goriva, zraka, ostala prekontroliro. pali jako dobro i po ovoj hladnoći. Baš sam jutros izvlačio jedno auto iz kanala. Bilo je jako hladno ali zeko malo zvergla i sastvi. Evo malo novijih slika kad sam zvršio oranje. Usput sam gastavio u ogsanik da vidim ima li zaentersiranih i koliko bi mogo dobiti ovdje kod nas. I malo sam se iznenadio ima dosta ljudi ali većinom nude manje traktore i pristojnu nadoplatu. Ali takvo nešto ne bi petljo.




 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Da malo osvjezimo temu..

Moja 77-ica..

slika-1213-2011-02-1297152542-velika.jpg


slika-1213-2011-02-1297122302-velika.jpg


:supz::supz:
 
T

tuaregr10

Guest
Da malo osvjezimo temu..

Moja 77-ica..

slika-1213-2011-02-1297152542-velika.jpg


slika-1213-2011-02-1297122302-velika.jpg


:supz::supz:

Svaka čast basic 77 - ica je super, lijepo izgleda, pravi stroj :rolleyess:, kao i svi vaši traktori :prayer:,
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
hvala druze, trudimo se kolko tolko da budu uredni i odmah spremni za posao. Lp.
 
A

adilbasan

Guest
imam istu 77-icu...ali ima turbo...i puno znači turbo, mnogo je bolji, ali i više može da povuče iz rezervoara :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh