• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Eto vidiš! Pobil si ono kaj si malo prije rekel.
To je zbog te automatske špere.
A kak se to manifestira?

...nema automacku blokadu niti automacko uključivanje prednje vuče,ali je povezano kočenje preednje sa zadnjom vučom,na forumu ima njih sa proximama i forerrama pa nek se jave pa da kažu u čemu je problem...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
Pa objasnil samo ti to prije.
Još jednom, a kaj oni koče jednu stranu pri okretanju?????
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Pa objasnil samo ti to prije.
Još jednom, a kaj oni koče jednu stranu pri okretanju?????

...značio kad ga hoćeš okrenit pri kočnici na mjestu,blokira cijela ona strana koju kočiš...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
...značio kad ga hoćeš okrenit pri kočnici na mjestu,blokira cijela ona strana koju kočiš...

Pri meni na Same-u da, ali se može isključiti. Napisal sam ti prije.
Neznam može li se isključiti na Zetoru.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Pri meni na Same-u da, ali se može isključiti. Napisal sam ti prije.
Neznam može li se isključiti na Zetoru.

..rođak mi je reko kompresor pali samo po potrebi upravo zbog blokiranaj prednje vuće,znači očito je da mu ne koči prednaj vuča kad nema pristiska preko kompresora...
 
T

tuaregr10

Guest
..ovaj moj je bio u skladištu uzeo sam ga u 9. mjesecu a bio je brem kod njih 2 mjeseca...pa negdje proljeće-ljeto 2006.

Možete mi reći koliko ste vi platili svog Zetora, ako nije problem :fball:?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Možete mi reći koliko ste vi platili svog Zetora, ako nije problem :fball:?


Oko 18000 eura, samo ko je kolko tolko pametan takav traktor nikad ne bi kupio jer se raspada sam od sebe... hahahah
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Oko 18000 eura, samo ko je kolko tolko pametan takav traktor nikad ne bi kupio jer se raspada sam od sebe... hahahah

19.800 +kamate=cca 21-22000 eura isto suv ko barut od opreme.....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
19.800 +kamate=cca 21-22000 eura isto suv ko barut od opreme.....

ok, na kredit, mene ispao oko 18 na keš s tim da je bila neka akcija, pa sam prošao jeftinije.. daj, pa šta če ti oprema, da je imaš više, više bi morao popravljati i krpati :) sva sreća da sam ga uspio utopiti.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
ok, na kredit, mene ispao oko 18 na keš s tim da je bila neka akcija, pa sam prošao jeftinije.. daj, pa šta če ti oprema, da je imaš više, više bi morao popravljati i krpati :) sva sreća da sam ga uspio utopiti.

...moram ti priznat da evo zadnjih godinu i pol traktor radi bez greške osim paljenja,dok prve 2 godine su mu bile kritične,stalno je nešto odlazilo,još malo pa je više bio kod majstora nego kod mene....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Šta mislite koliko konja bi tebalo postaviti da odvuku traktor....10-20?!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Samo ako nije negdje na kraju užadi neki traktorić :eek:

Nije 100%. ajd malo razmisli i računaj. Taj traktor ima negdje 4,5t (otprilike) a čovjek u prosjeku ima 80kg,što znači da tih 105 ljudi ima 8,4t i ima puno veču nagaznu površinu od traktora :cool:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
Gledajte to ovako:

100 ljudi x 80kg = 8 tona
Površina jedne cipele je oko 1,5dm2, dakle dvije imaju 3dm2
100 ljudi, površina zahvata 300dm2, odnosno 3m2
Spec. pritisak: 80/3 =27 kg/dm2, odnosno 0,27 kg/cm2

Forterra ima oko 5 tona
Gazna površina guma je 16dm2 x2 + 10dm2 x2 = 52dm2, odnosno 0,5m2
Spec. pritisak: 5000/52 =96 kg/dm2, odnosno 0,96 kg/cm2

Vučna sila traktora: negdje oko 25kN (2,5T)
Vučna sila po čovjeku: 250N (25kg)

Pri ovakvom odnosu masa, ljudi nemaju klizanja, dok traktor gubi grip i radi poskakivanja.

Dakle, zakaj 100 ljudi nebi moglo odvući traktor?


Bilo bi zanimljivo vidjeti jednako težak gusjeničar (kao Forterra) naspram 100 ljudi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh