• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Koliko ja vidim on proklizava ovoliko iz više razloga;
1. prilično ćelave gume
2. zamlja je samo površinski suha ispod je mokra
3. fali nu naprijed tegova da još optereti prednji kraj

Sve si u pravu..;) ;) Zadnje gume su na NULI, inace dobro ide, sa ovakvim gumama... Plugovi su bili cini mise 755, a ja sam bas nakon toga kupio kupio 756 Visoke 14 cola..za ovaj zetor bi trebali da idu punom parom.. :)))
 
Posljednje uređivanje:
Z

zetor4718

Guest
nemam pojma sto ovoliko proklizava a plug 10 coli ???? jos duplak ja mogu tako orat s rakovicom

Imt i Rakovica su općenito bolji orači zato što su nijansu brži a imt ima precizniji hidraulik,ali ovo oranje je sasvim zadovoljavajuće.Basicu kojom brzinom oreš??
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Imt i Rakovica su općenito bolji orači zato što su nijansu brži a imt ima precizniji hidraulik,ali ovo oranje je sasvim zadovoljavajuće.Basicu kojom brzinom oreš??


Posto je uzbrdica isao sam od pocetka 1 a brzo sam se prebacio na 2 brzu..

Kolko sam primjetio da sam imao gume na traktoru isao bi i 3 sigurno..

Na prvom videu je 2 ,a na drugom je 1 brza..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sve si u pravu..;) ;) Zadnje gume su na NULI, inace dobro ide, sa ovakvim gumama... Plugovi su bili cini mise 755, a ja sam bas nakon toga kupio kupio 756 Visoke 14 cola..za ovaj zetor bi trebali da idu punom parom.. :)))

Kolko se ja razumijem u IMT plugove 756 je 12 coli a 757 je 14 coli :supz:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
e jedno pitanje za sve zetorase
vidim da mu je proklizavo prednji lijevi tocak jel kod njeg ta lahka vuca jer kod mene oba vuku zajedno bez proklizavanja (da jedan vuce a drugi ne ):supris:
 
Z

zetor4718

Guest
e jedno pitanje za sve zetorase
vidim da mu je proklizavo prednji lijevi tocak jel kod njeg ta lahka vuca jer kod mene oba vuku zajedno bez proklizavanja (da jedan vuce a drugi ne ):supris:

nije to laka vuča već ti imaš prednju šperu a ovaj nema kao ni moj
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
e jedno pitanje za sve zetorase
vidim da mu je proklizavo prednji lijevi tocak jel kod njeg ta lahka vuca jer kod mene oba vuku zajedno bez proklizavanja (da jedan vuce a drugi ne ):supris:[/QUOTE
Da bi oba tocka vukla zajedno mora postojati spera.Malo bolje pogledaj.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
e jedno pitanje za sve zetorase
vidim da mu je proklizavo prednji lijevi tocak jel kod njeg ta lahka vuca jer kod mene oba vuku zajedno bez proklizavanja (da jedan vuce a drugi ne ):supris:[/QUOTE
Da bi oba tocka vukla zajedno mora postojati spera.Malo bolje pogledaj.
sta ima lahka a sta teska vuca laicki receno
 
M

Miško 007

Guest
Zanima me Zetor 4718 stari onaj hidrulika mu stalno skače ne da se više raditi s njime što bi moglo biti...
I na malom gasu i na jakom...
Nisam nigdje našao temu u radionici pa se ispričavam unaprijed ako postoji...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
trebaš gumice premeniti
a dal ti ulje pušta gde
tam gde ide onaj izlaz za hidraulik s rukama jel tam pušta kaj ulje
 
M

Miško 007

Guest
trebaš gumice premeniti
a dal ti ulje pušta gde
tam gde ide onaj izlaz za hidraulik s rukama jel tam pušta kaj ulje

Baš se nisam zagledao sad je počeo jako trzat kad je balirka igra se s njom gore dolje ne može se balirati ..
Jedva plug nosi i on skače...:madmana:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
tak i moj 4911 al ne tak jako na minutu valjda jedanput trzne i rekel mi je stric da treba gumice menjati jer ulje curi tam na onim polugama kaj idu z hidraulika
 
M

Miško 007

Guest
A ti nezz malo je masno i ovaj je malo pomalo a sad je lud od skakanja kad niko nema radionicki priručnik da vidim kako to izgleda...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
@ fičo
Kakve veze imaju gumice na rukama :scratch

Najvjerojatnije je problem u gumicama na cilindru i karici, mada karika rijetko ode. Pozicija 16 i 59.
Nije baš radionički, ali može poslužiti, a ti samo pitaj. Imam ga cijelog u detaljima ;)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Tim slikama nije ovdje mjesto
marko93
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Miško 007

Guest
Ako tko ima raskopano slike ovako iz prve ruke dobro bi došle da se vidi odakle treba početi i kako...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Treba početi od poklopca hidraulika (znači skinuti ga), a onda se ide u raskapanje i utvrđivanje kvara.
Slike nisu problem, ali neznam čemu bi ti poslužile kod rastavljanja, a kad rastepeš onda poslikaš i pitaš ako ti je kaj nejasno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh