• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
215
Pozdrav svima imal bi jedno pitanje u svezi štelanja ručne,naime teško se povlači a skoro ništa ne koči tak da kad traktor ostavim na brdu nema šanse da ga ručna zadrži, pa sam htio pitati ako netko zna kako se to pravilno štela da se da kolko tolko normalno povuči i da koči. Hvala svima :icon_wink:
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
215
Hvala gospodine Muha kaj ste me podsjetili baš sam smotan sve sam napisal a ovo najvažnije nisam :icon_thumright: riječ je o Zetoru 4911
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da sajla je al ako njemu ne drži možda opče nema veze sa sajlom nego sa kojom polugom.
4911_6945_126_1.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ja sam se trenutno baziral na to da se teško vuće i predpostavljam da se neda povući do kraja pa zato ne koći.
Nemora biti.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Jel ima neko sliku ,di se kopcaju sajle rucne i rucnog kuplunga
ispod kabine?Skidao sam to prije tri tjedna pa se ne sjecam
kako to treba sloziti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
Ja sam se trenutno baziral na to da se teško vuće i predpostavljam da se neda povući do kraja pa zato ne koći.
Nemora biti.

Kod mene se na jednom 3511 jako teško vuče. Dok na drugom ide lagano.. Što treba napraviti? Samo podmazati tu sajlu ili?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Podmaži,nemaš kaj izgubiti...
Meni je teško išla sajla ručnog kuplunga,malo ulja,i riješena stvar...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ima neko sliku ,di se kopcaju sajle rucne i rucnog kuplunga
ispod kabine?Skidao sam to prije tri tjedna pa se ne sjecam
kako to treba sloziti.

5211_7745_197.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
probaj skinuti sajlu dole i probaj kako ide "na prazno"
meni je na 4911 isto tako išla teško i godinama smo se mučili,da bi se na krju ispostavilo da je unutar bužira oštećena
a ako ne drži možeš na kraju sajle dotegnuti vijak za štelanje
ako ni to ne pomogne onda imaš sa svske strane sjedala jedan rebrasti poklopac i ispod su vijci za štelanje pojasne ručne kočnice:icon_idea:
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
215
Ja sam se trenutno baziral na to da se teško vuće i predpostavljam da se neda povući do kraja pa zato ne koći.
Nemora biti.

Tak je sajla se neda povući do kraja mislim da nije stvar u bužiru jer je sajla promijenjena nikad se nije dala povući do kraja osim dok je traktor bil novi tak mi je tata rekel.Inače su šelne od ručne na kotaču dobre jer je majstor ih prije par let mijenjal jedino kaj nije napravil posel kak treba tak mi izgleda dok to ne dela kak treba,još je nekaj pričal da treba otvorit poklopac i pošarafit šarafe da onda bude kočilo kak se spada.Sad više neznam kaj da napravim :(sweat): :(whew):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Povučeš ručnu (ako se da) na treči zub i skineš limove i dotegneš pojase do tvrdog vratiš limove i to je to .
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
215
Hvala gospodine Željko na savjetu :drink: budem probal to napravit ak bum ikak uspjel s obzirom da ju nemrem povuč dalje od prvog zuba teškom mukom bi ju možda uspel navuč do drugog zuba :icon_hang: jel bi možda prvo trebal zvadit limiće pa odpustit matice onda probat povuć na treći zub pa dotegnut matice i postavit limiće natrag? :icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Limovi su ono kaj imaš sa lijeve i desne strane ispod sica imaju rešetke sa njih skineš šaraf i malo zakreneš da dođeš do matice i kontramatice na vrhu pojasa buduči da nemožeš povuči ručnu najprije moraš naći uzrok , zahrđala sajla ili zahrđale poluge koje sajla vuče kad to riješiš onda štelaš na treči zub .
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
215
Skužil sam ovo za limiće već sam ih danas otvaral i probal poštelat sa gedorama. Prvo sam nategnul ručnu kolko sam mogel na drugi zub(čak sam prije šarafe na pojasevima odpustil u nadi da budem mogel nategnuti na treći zub al nije išlo)i onda sam dotegnul pojaseve i kad sam otsavil traktor na malom bregu ručna je držala i još sam se prepeljal kojih pol kilometra da vidim jel možda bude dimilo kaj al nije niš nego su pojasevi malo bili topli jel to sad normalno ili ne? Jedino nije niš držala u rikverc kad sam zetgnul ručnu valjda me budu sutra pustili na tehničkom jer samo u napred drži :(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Daj ti pogledaj da ovaj dio označen strelicom nije neko naopačke okrenul ili da možda on ne zapinje u nosač stepenice pa se zato neda dalje sajla povuči.

 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
215
Hvala gospodine Muha na objavljenoj slici budem svakako pogledal tu polugicu već sam ju probal sa komadom metalne cijevi malo pogurat dok ju je tata probal malo pošarafit i teško je išla, možda baš zapinje kak vi velite,htel sma pitat još samo kak zauljit sajlu? kaj treba samo u bužir nutra kapnut malo ulja par kapi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Podmazivanje sajle je mač sa dvije oštrice. Koliko maže toliko ta mast za sobom vuče prašinu koja kasnije koči sajlu.
Pošto na navedenom traktoru sajla stoji tak kak stoji (da kiša može u nju) ja bi radije podmazal na način da kapaš u nju ulje odozgo dotle dok dole ne procuri.
Par puta povučeš pa opet podmažeš da izađu van te naslage.

Nakon toga jednom mjesečno po par kapi na to mijesto bi prepisal.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Za to se ta sajla maze sa mascu u spreju. Tacnije mast za podmazivanje lanaca npr na motociklu..... Nevidi se al je masno.nekupi prasinu i sl..
 

Najnoviji postovi

Na vrh