• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Kupljen novi gornji cilindar (300kn),i stavljen gore,ali sam nešto shebal i uništil donji cilindar,sad moram i to zamijenit...
Jel to normalno da si ni to ne znam popraviti,hihi? :)
Usput,koje ulje da stavim,pošto je staro iscurilo?
Oficir-gornja slika mi izgleda ok,a na donjem cilindru je prvo prihvat za crijevo,onda odzračnik...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
postoji puno načina odzračivanja ali samo je jedan pravi ..
https://www.youtube.com/watch?v=KTY2iBkFeV0
Dobar je, mada moje koćnice na taj način nebi odzračil, a i to je veliki bespotreban rastep ulja.

Kad vidim meštra kak ima masne prste pa diskove omuše i sve pošprica po šasiji ja sam lud.
Još kad ima krokodilku bez gumice i pod prag ju metne pa zaštitu oguli .... onu cev za dizalicu bi mu na plečima poravnal.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Uzmi uka 4 od boscha ili ATE-a.
Pla litre dosta još bu ostalo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
To sem radil bez pumpe 4 panja auto na njih kotače dole rastavil čeljusti i celindere opral i čistil spuhal lajtuge natočil ulje odzračil sa gl koč cilinerom auto je bil 101 i 350 tisučica bez problema sa brenzama . Jedino mijenjane pločice i pakne i zaštitne gumice na klipičima čeljusti .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
A isti Bog je,jedan su kraj drugoga... Ali sad je sve OK.
Čak sam uspel odzračiti bez ikoga,skratil sam letvu i podupral kuplung kad ga je trebalo držati dtisnutog...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,859
Na kardanu prve vuče, zglob ispod getribe, kod ukapčalice ima jedna mazalica koju nemrem sa ničim podmazati. Toliko je uvučena i kratka da nemrem nagurati mazalicu na nju i nikak ju podmazati. Jeli ima neka posebna fora da se to podmaže i smije li iči neka duža mazalica ?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
proba,j mazalicu malo odvrnuti, ako opet neideondai obrusi onaj dio na ručnoj mazalici što natacinješ na mazalicu, ja sam tako riješio svoje probleme
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Dado, skini taj šmirnipl s križa i ušarafi onakvoga na kakvog možeš nataknuti glavicu mazalice.
Namažeš, i poslike vratiš originalnog.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sa obrusio rub na mazalici,na glavi koju stavljaš na mazalicu,naj jednostavnije i najbrže ti to bude napraviti,obrusio sam ju u konus.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ta štanga je željezni lajtung od ulja hidraulike,tu ide pod pritiskom van iz pumpe,u zadnji kraj...
A ovo ispod,deblje,stegnuto sa šelnama je cijev kojom ulje dolazi u pumpu...
Znači,zrak bi trebal sam po sebi doći gore u posudu?
To bi moglo dugo potrajati...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
ma kontam da nije neka spona , pa da ne otkine crijevo ..


ma gledaj kak je stvar postavljena , priključak na cilindru je najviša točka ..tada crijevo ide prema gore . zrak ode u pumpu i iz pumpe opet gore u spremnik ulja ..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
Na kardanu prve vuče, zglob ispod getribe, kod ukapčalice ima jedna mazalica koju nemrem sa ničim podmazati. Toliko je uvučena i kratka da nemrem nagurati mazalicu na nju i nikak ju podmazati. Jeli ima neka posebna fora da se to podmaže i smije li iči neka duža mazalica ?

kod mene ide bez problema,probaj vidjeti da ti nije ušla zemlja u rupu gdje je mazalica,ako ne promjeni nastavak na mazalici za manji jer postoji
Nemoj stavljati dužu mazalicu jer ćeš je u radu otkinuti(zato je i uvučena):icon_lol:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,859
Znam da nije bez veze tak postavljena. Tražil sam več te manje glave mazalice ali ovdje kod mene ju nisam našel. Več me trgovci čudno gledaju. Stalno tražim nešta posebno. Nema zemlje, sve čisto, za sada.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Koji je tam navoj, 10x1?
Ima možda mjesta za kutnu 45 i 90 i ako se ugradi ima mogučnosti crevo mazalice nagurati?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ma kontam da nije neka spona , pa da ne otkine crijevo ..


ma gledaj kak je stvar postavljena , priključak na cilindru je najviša točka ..tada crijevo ide prema gore . zrak ode u pumpu i iz pumpe opet gore u spremnik ulja ..

Imal budem to na umu ako bude ikad trebalo odzračiti kočnice,umjesto jednog,imaju 4 odzračnika...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
E daj mi reci gdje se nalaze?? Meni više hvata desni kotač zadnji nego lijevi.. Može biti nezgodno kad prikocis niz brdo pod teretom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh