• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Jedno pitanje. Dali smijem ja na svome Zetoru preko mjenjača vrtjeti kardan unazad? Recimo kada bi brusio noževe na silokombajnu da ne moram kvačiti drugi traktor?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ja sam vrtil pumpu od kalača za drva unazad,sa 5011 i 6340,ništa nije bilo...

Meni danas propalo kvačilo na Proximi,ide skroz lagano,i ne vrati se kad se pritisne do kraja. Brzine mogu mijenjati,ali jako trzne pri kretanju jer nema doziranja. Kod stiskanja pedale,ulje se vrti u čaši...
Mijenjam cilindar,ili je nešto drugo u pitanju?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jedno pitanje. Dali smijem ja na svome Zetoru preko mjenjača vrtjeti kardan unazad? Recimo kada bi brusio noževe na silokombajnu da ne moram kvačiti drugi traktor?
Može vrtit unazad, bilo je več rasprava o brušenju noževa i tome da kod ursusa i zetora netreba drugi traktor.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A kad bi se stavil za brušenje običan kardan? Mislim da se nebi smijelo ništ dogodito kod brušenja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Nebi se ništ dogodilo pa vrtiš prazan kombajn SIP i Petinger sam brusil normalno se okretali napred a Mengele brusim natrag .

,.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisam nikad to niti videl kak se radi brušenje, ali sam samo pretpostavil da nema nekog velikog opterečenja pa nebi niti moglo doć do neke havarije.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Jedino ako se zetorova pumpa vrti unatrag možda nije baš poželjno pa ako ju se može iskopčati onda bi bilo za nju bolje da se iskopča? Nezz.
 

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Pozdrav.

Zanima me da li bi mogao voziti i vrtjeti kardan istovremeno preko brzina ?
Nemam brzi kardan na svojoj 62-ki, a u pitanju je rad sa roto-kosom, pa me zanima da li je to sigurno ?

Hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako imaš kardan sa spojkom onda je sigurno inače rotomalčer se još nastavlja vrtit kad stisneš kuplung.
Treba biti oprezan sa radom rotomalčera,lagano puštat gas i dodavat ga isto tako ne kretat dok se ne zaustavi skroz.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Meni danas propalo kvačilo na Proximi,ide skroz lagano,i ne vrati se kad se pritisne do kraja. Brzine mogu mijenjati,ali jako trzne pri kretanju jer nema doziranja. Kod stiskanja pedale,ulje se vrti u čaši...
Mijenjam cilindar,ili je nešto drugo u pitanju?

Zna li tko kaj o ovome? Hitno mi je...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Gornji celinder gumica na izlazu ne brtvi dobro možda nečistoča ili treba drugi celinder .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Slažem se, čim ulje vrti u čašici najvjerojatnije je cilindar pod pedalom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
E,to me najviše zanimalo koji cilindar je u pitanju!
Samo da velim,ne znam dal ima veze-nigdje nije nikaj masno na cilindrima,ni oko njih...
Nebum se sa zezal s čiščenjem,ako je nečistoča unutra,kupim drugi cilindar,i teraj. Samo ne znam kak se odzračuje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Nemora on masnoču van propuštati, može u sebi miješati pa dio ulja koji je namjenjen donjem cilindru od vrati u posudu ulja,

Jedan gore pumpa, a drugi dole na donjem cilindru odzračuje, može i slobodnim padom, ali kasnije je dobro ipak malo prepumpati nogom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Mislim da tvoj traktor ima cilinder kao 73xx taj je koštal oko 400 kn a za x2xx 109 kn razlika u klipiču ili šarafu kaj tiska na 7341 sam pripasal od 7211 tak malo i ti se raspitaj .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gogo kod tebe bi trebalo ovak nekak izgledat.
3321_7341_188.jpg


3321_7341_193.jpg

Taj cilindar bi se trebal dat reparirat.

Ozračnik ti je na broju 11 i ima gumenu kapicu koju makneš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh