• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,148
Pitanje, zetor 4911 ako duže vrijeme radi na niskim okretajima navlaži auspuh sa naftom,a vide se i tragovi masnoće na haubi,a kad se kasnije prijeđe na veće okretaje i auspuh se užari to se zapali i dosta dimi dok ne izgori.Šta bi moglo biti uzrok?Inače pali i radi ok
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Višak od ne sagorene nafte, možda kompresija slabija pa na nižim okretajima nemože sve zapaliti pa baca u auspuh?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo skinut dizne,kupit nove uloške cca90kn kom,dat ih poštelat na 175bara + - i vratit ih nazad.
I naravno promijenit ulje u boš pumpi,ide motorno oko 1.5dl.
Pa če se vidjet dali ima kakve razlike.
Ako niste dugo štelali ventile i to bi bilo dobro provijeriti.
Onda si mu dal sve kaj možeš i kaj spada u održavanje traktora na određenom broju sati...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da najčešće je to ili ispušni ventil.

Vjerojatno dugo nisu dizne skidane pa su zapekle na tijelu dizne,pa treba malo rasklimat i pažljivo da se ne istrgne ušica sa kojom se steže.
I prije vraćanja treba konusni dosijed očistiti.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Tak smo mi stavili skoro novu pumpu ulja u motor od štorkana, imala rupu na sebi :mur:
Jel znaš gde je otprilike ta pumpa imala rupu?
Pitanje, zetor 4911 ako duže vrijeme radi na niskim okretajima navlaži auspuh sa naftom,a vide se i tragovi masnoće na haubi,a kad se kasnije prijeđe na veće okretaje i auspuh se užari to se zapali i dosta dimi dok ne izgori.Šta bi moglo biti uzrok?Inače pali i radi ok
Fali vode?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To se meni jednom desilo na 6340 kad je vrtil trebilicu za kukuruz. Već je bila noć,ja ga spremim,drugi dan imam kaj vidjet,zašprican krov,i hauba. Usral sam se,ali to je bil neki kondenzat,poslije je kod mene napravil još puno sati,i ništa nije bilo...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Otprilike tu negdje

2e8a3bf8f5175f74c7d45e084993b3f2.png
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,148
Da to se najčešće desi kad radi u mjestu,bila je rađena generalka tako da je kompresija sigurno dobra,a i ventili bi trebali bit dobro poštelani,tako da će najvjerojatnije biti do dizna kako sam i mislio:(y):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Zetor 6011 jel ima finu hidrauliku odnosno jel ju moguće narikat da reagira po otporu?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Ma došao čovijek jučer posudit plug da bi si nešto orao i na kraju se vrati i kaže da ga ne može vuć. Pitam ga kako si je poriktao hidrauliku i kaže da nema šta riktat, samo spusti ili digne i da nema ništa drugo. Bolestan sam pa nisam bio prisutan kad je pokušavao orat al mi ne ide u glavu da plug 2x12 ne može vuć. Inače nema dugo je kupio traktor pa očito nema pojma šta sve ima na njemu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neka stavi malu ručicu u slovo M i toplink neka prikopča u najgornju rupu na traktoru i plastičnu ručicu za kontrolu brzine reakcije desno i to je to.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne ide topling u najgornju rupu,nego u zadnju ili predzadnju. A treba nariktati i plug prema traktoru. Možda mu je i motor gecrk...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Bolestan sam pa ne mrdam nikud iz kreveta, al baš me zanima u čem je problem. Samo mi je napomenuo da se svakih par metara traktor ukopa i da onda mora dizat plug.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Točno tako, ručica u krivom položaju. Isti problem imao i ja, malo mrdnio ručicu, zavezao žicom i ore se samo tako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh