• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Pozz kolege, dal se ko susreo sa slaganjem prve osovine sa amortizerima na zeki, jel ima mozda ko slike kakve od toga kad je raskopano??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mi smo raskapali,točnije majstor,ali nemam slika samo sam nakratko vidio kako to izgleda... Kaj te točno zanima?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Znaci tvrdo je sve, sve je propalo dole do rukavaca, ee sad kaj sve unutra ima, ima opruge unutra il sta, kak se to popravlja, trenutno ju jos nismo raskopali, al me zanima kaj je sve unutra i kak se to sastavlja-rastavlja, da znam kaj me ceka
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Davnih dana sam to delal i sječam se da je bil jako skup remont.
Slika nemam.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U svakom amortizeru imaš oprugu,4 pikse,i jednu deblju podlošku koja drži oprugu na mjestu. Ako je sve propalo,onda su popucale opruge, one su po cca 100kn komad,pikse su par kuna komad,i to je to. Problem je ako je tako bilo dugo voženo da nije pojelo rukavce ili glavnu osovinu koja se šeče gore-dolje...
I koji model je to? Jer neki imaju i zaključavanje osovine a ne znam kako to izgleda iznutra...
Rastavlja se odispod,samo ideš redom po šarafima...

Muha-nema tu ništ skupoga ako se,kak velim,ne podere sve do amena,onda bi mogao biti problem.
Na mojem su falili oni plastični gornji poklopci,koštaju par kuna,ali se ne mogu staviti gore ako se amortizer ne rastepe. Onda smo odmah zamijenili pikse i jednu puknutu oprugu...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imaju dvije vrste tih amortizera,jako slične,al razlika je samo u onoj kočnici osovine.
5211_7745_274.jpg


5211_7745_268.jpg


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ee ovak je ko na prvoj slici, ima ovaj ko "cep" sa prednje i zadnje strane i drze ga dva sarafa m8, tu je ta kocnica ili, kak se koristi to uopce jer su obje strane tvrde, a jedna je dignuta ko da je amortizer aktivan, al nije tvrd je, moguce da je ta kocnica zakocena?
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Tam imaš dva ista semeringa, osigurače pod onih puno vijaka stavi nove ako su stari loši.
Provjeri čahure da nisu poderane i pogledaj osovine križeva da nisu jako ukopane.
Pripremi se da bu možda trebal koji od ležajeva i obavezno nove zaštitne gumice za ležajeve.

Jel ima dva semeringa ili tri.:icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima rođak loše riješeni panti na vratima ako popuste amortizeri vrata te lupaju trebala je šofer šajba biti više i panti ravno ovako panti ukoso nije baš dobro .
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Kakva je u usporedbi sa češkom kabinom? Gledam po oglasniku nema za prodat orginal češka ima samo takve i neke koje mi se ne čine baš dobre
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Imao sam ja takvu kabinu,bila je glavni razlog prodaje traktora. Kao što Željko kaže,vrata ne valjaju,stražne staklo je preveliko i puca,bučna je jer nema izolaciju... Dosta je pregledna,i koliko-toliko zatvorena,pa ne smetaju kiša,vjetar i prašina... Češka je ipak Mercedes.

Đe nađe ovu za 12000? Po meni vrijedi,itekako!
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
U češkoj je kabina i mislim da bi jos spustio samo je pitanje koliko treba jos da se ode po nju.
I na slici je jedno uživo drugo tako da ne znam
A kod nas nema baš ništa samo te (socijalne)
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
uploadfromtaptalk1457650674517.jpg uploadfromtaptalk1457650689796.jpg uploadfromtaptalk1457650710029.jpg uploadfromtaptalk1457650721604.jpg
Koji tip je moja kabina? Traktor je novi uvezen iz njemacke, za zapadno trziste

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U češkoj je kabina i mislim da bi jos spustio samo je pitanje koliko treba jos da se ode po nju.
I na slici je jedno uživo drugo tako da ne znam
A kod nas nema baš ništa samo te (socijalne)

To sam već vidio kako su likovi uvezli kabinu iz Češke,kaže da ih je s gorivom izašlo 2000e,znači to je tu negdje.
Koliko je samo bilo dobrih Zetora po oglasnicima bez kabine,ili s lošom kabinom za male novce,takve ni ne gledam. A bio bi dobar posao uzeti jedan takav traktor,i nabaciti mu original kabinu...

type-r: tvoja kabina je BK 7011,i bolja je od ove široke koja je BK 6011.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Jel postoji neka jos modernija od nje za ta godista?

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Za ta godišta ne,a ugrađivala se do 1998. godine,ova šira se ugrađivala do 2007.
 

Najnoviji postovi

Na vrh