• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
9 ledica ima, četvrtasta lampa.. Zadovoljniji sam puno od klasičnih radnih lampi. Još dok stavim dvije na krov to će biti tip top
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
U Sekri, stari uzeo za probu. Po meni gledaj one sa 4 reda po 4 ledice, znači 16 ukupno mislim da to mora odlično svijetliti. Gdje bi ih ti stavljao?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
A one sa 5 led u trgoagenciji? Na IMT-a, na Zetoru s ovim što imam sam zadovoljan, ne radi puno po noći.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Po čemu ste zadovoljniji?
Meni ovo ne izgleda baš osvjetljeno, a niti je prirodne boje.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ne može kamera ni približno prenest sliku osvjetljenja led lampom.

Bijelo svjetlo manje zamara oci od žutog, jedino je malo nezahvalno što su naprijed žuta.

Ja sam ma traktoru zamjenio usmjerene radne lampe sa vesemovim koje su širokog snopa i puno je bolje/ljepše za radit, još da je sve led kako bi to za oko dobro došlo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Osvijetljeno je daleko više od klasičnih okruglih radnih lampi, s njom ništa ne vidim nasprem ove..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ovo nije bijelo već plavo, 6500K.
Grozno za vidjeti. 3000K je bijelo, ali takvih radnih lampi nema. A žuti tonovi su prirodniji od plavih (plamen svijeće, žarulja...)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Nz koliko je moja, morao bi potražiti kutiju.. A ako hoće dobru radnu lampu nek uzme H11, imam ja na proximi, okrugle radne lampe, 300kn komad u Zetorovom servisu..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Kupio je kolega radne led lampe, mislim da je 16 ledica, 48w. Stavio ih je na jd-a iza. Klasicne male cetvrtaste lampe (istina, sa losim sjenilima) su nula naspram tih ledica. Kao da svijecom svijetli.
Ledice svijetle strasno. Jednoliko rasprsen snop, ma super. Jedino sto je svjetlo odvratne plave boje i same lampe nisu bas najljepse..
Nisam ih puno vidio, vjerujem da ima i boljih ledica, ali za sada su mi i dalje draze klasicne radne lampe. Jasno, uz uvjet da su dobre.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Več je jednom bila rasprava na forumu o tome,čak mislim u ovom topicu.

Kad probaš jedan auto vozit po noci sa običnim žaruljama pa onda nakon toga sa xenonom koji svijetli oko 6000 kelvina slično kao led onda ces shvatit koliko se oko manje napreže i koliko mu je lakše funkcionirat kod takve svjetlosti.

Evo primjer.

http://www.interprodaja.hr/xenon-kelvini.htm

Vozio sam se u novom new hollandu s led rasvjetom nocu i mogu rec da je ogromna razlika u odnosu na mojih šest halogenih radnih svjetala na agroplusu, jednostavno je oku ugodnije u uvjetima led rasvjete, osobito ako se radi duže u noc.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
VuckoH, nekome je ugodnije, nekome nije, protiv toga se ne može. Imam malu svjetiljku led i to svjetli ko ludo, ako i ove lampe tako svjetle ja bi ih rado stavio, ali nigdje ih nisam vidio u živo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh