• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Koliko kila ima sijačica sa sjemenom?

Olt gama 18 mislim da je prazna 450kila cca,539 ju samu jedva nosi a s punom pati poprilično dok isariu recimo 2,5metara jedva osjeća punu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nisam mislio da je tako teška. Po tome onda vagne ko moj malčer,što je dosta za Ferđu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam pitanje,dali ja moram na boš pumpi kaj ispuštat ili naljevat na čepovima na regulatoru na 5211.
Podmazivanje imam od motora ali čepovi za ispuštanje i naljevanje su na poklopcu regulatora gasa.
5211_7745_062.jpg

Pod brojem 23 je šaraf za ispuštanje ulja.
5211_7745_057.jpg

Pod brojem 26 je šaraf za nalijevanje ulja.
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Ta žica ide na potisni ležaj od kardana, kad stisneš ručno kvačilo capice daju masu potisnom ležaju a on prek žice lampici u kabini i svjetli ti da je kvačilo stisnuto.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nikad nisam vidio takav sistem na Zetoru. Inače ima prekidač ispod ručke kvačila,kad se ručka digne,ide kontakt i svijetli žaruljica.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Ako @dado6340 malo bolje pogleda ispod kabine tamo gdje ručna i ručica kvačila najvjerojatnije bu isto našel žice za taj isti prekidač.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Ispod ručnog kvačila ima prekidač. Baš zato i pitam čemu služi ta žica. Nisam se zavlačil niti gledal kuda ide. Ima žica na njemu za koje nikak nemrem odgonetnuti kuda idu (ispod kontrolne table) a nisu nigdje spojene.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Jučer malo gledam oko te ručice kardana i nigdje ne mogu naći taj prekidač a bio sam 100 % siguran da je tamo.
Več par dana kad idem upaliti prvo par puta škljocne. Jednom stisnem dugme za paljenje jednom škljocne, nekad uhvati od prve. Gdje je problem ?
Alnaser ili automat ? Predlani stavljen novi automat i rapariran alnaser.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,423
To se i meni dešava... 10 puta pali isprve, onda nekad par puta samo škljocne pa iz nekog 3 - 4 okretaja ključa sastavi, a nekad iz kabine neće uopće pa moram paliti sa šrafcigerom na direktača.

Vjerojatno negdje pobuda sa bravice, mada ako škljocne možda se četkice zaljepe, tko zna...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ako hoće direkt upaliti, a neće na ključ već samo škljocne, onda je automat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Može biti kriva i kontakt brava, i tipkalo i žice.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako hoće direkt upaliti, a neće na ključ već samo škljocne, onda je automat.

Ili hladni lem na automatu , za početak očisti kontakte na automatu na šarafima i polotaj onaj dio gdje su dvije žice (tanke) na automatu jer tu zna biti loš spoj pa je druga zavojnica od automata ponekad u prekidu .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Felixxx imas izbocinu negdi s unutrarnje strane do tud ti ide ulje!!
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Pozdrav
Nisam nasao drugu temu pa pa pitam tu
Htio bi stavit kabinu na zetora 5011 koji sad nema kabinu
Sta sve moram napravit? Dali treba homologacija ili se samo papiri mjenjaju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh