• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Jučer malo gledam oko te ručice kardana i nigdje ne mogu naći taj prekidač a bio sam 100 % siguran da je tamo.
Več par dana kad idem upaliti prvo par puta škljocne. Jednom stisnem dugme za paljenje jednom škljocne, nekad uhvati od prve. Gdje je problem ?
Alnaser ili automat ? Predlani stavljen novi automat i rapariran alnaser.

Prekidač je identičan onom s ručne, i sam je preko tog spojen na kontrolku na satu, skupa s pedalom kvačila
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Felixx skini taj poklopac sa rupama sa donjeg poklopca i na donjem plavom poklopcu imaš zarez do kud ide ulje,nemoj pretjerivat sa količinom,stavi deci dva manje nego više.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Zetorboy nemam takav prekidač ispod ručnog kvačila. Imaju samo neke žice koje nisu nigdje spojene.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Onda ga je netko bacio van, hoće zaštekat pa svijetli na tabli stalno :D: Sad znaš da ima :) Mislim da je 30-ak kn negdje
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Neznam šta je sa njim napravljeno ali meni odrađuje kontrolka. Budem baš probal odpojiti onu žicu pa da vidim šta bude.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Ne bude svjetlil i niko nije bacil prekidač van nek je to tak spojeno orginal,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam pitanje,dali ja moram na boš pumpi kaj ispuštat ili naljevat na čepovima na regulatoru na 5211.
Podmazivanje imam od motora ali čepovi za ispuštanje i naljevanje su na poklopcu regulatora gasa.
5211_7745_062.jpg

Pod brojem 23 je šaraf za ispuštanje ulja.
5211_7745_057.jpg

Pod brojem 26 je šaraf za nalijevanje ulja.
Jel zna tko?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Dali si našao čep za nivo ulja u pumpi??? Jel si siguran da imaš podmazivanje iz motora Poslikaj pumpu i lajtung
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo moje pumpe,kao što se vidi ovaj prvi dio di je bregasta ulazi ulje,neznam di izlazi,al mene zanima kaj je sa zadnjim dijelom pumpe di su čepovi dali se mijenja ulje ili nema potrebe jer i tuda cirkulira podmazivanje iz motora?
IMG_20140201_223745.jpg
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Nema čepa za nivo ulja ,ima lajtung kojim dolazi ulje u pumpu pod pritiskom. U korisničkom a ni u servisnom priručniku nisam našel da bi pisalo da se toči ulju pumpu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Kak je spojeno orginal, kad mu taj prekidač daje signal na tabli? Na sva 3 traktora imaju ispod ručice, 2 sam mjenjao već. Jedino nisam onaj na pedalama dirao ni na jednom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema čepa za nivo ulja ,ima lajtung kojim dolazi ulje u pumpu pod pritiskom. U korisničkom a ni u servisnom priručniku nisam našel da bi pisalo da se toči ulju pumpu.
Da nema na prednjoj strani čepa al ga ima na regulatoru odozgora i odozdo pa zato pitam.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Nečeš niš pogriješit ako ispustiš ulje iz regulatora doči če svježe novo iz .motora.Najvjerojatnije je mjenjano kučište regulatora.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
@ ZetorboyPročitaj si još jedanput kaj sam napisal kak je spojenoi i kak daje signal kad je spojeno ko na slici od @dado6340, složil sam prije 3 tjedna getribu na takvom traktoru i znam kak je spojeno traktor je 93 godina do sad ni ništa prčkano po njemu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nečeš niš pogriješit ako ispustiš ulje iz regulatora doči če svježe novo iz .motora.Najvjerojatnije je mjenjano kučište regulatora.
Nikad niš nije dirano,traktor je 87'.
Prvi vlasnik.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Onda je tak izašel iz tvornice.Na njemu nema povrata ulja u karter iz Boš pumpe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda kaj je isto ulje 28 godina u tom dijelu boš pumpe?
Nema mi onda logike to podmazivanje preko ulja iz motora.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Budem,baš me zanima.
Sl da se to nigdje ne spominje to je čudno.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Onda kaj je isto ulje 28 godina u tom dijelu boš pumpe?
Nema mi onda logike to podmazivanje preko ulja iz motora.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

A kaj ti misliš da se to ulje iz pumpe ne vrača u motor (manji dio ostaje u regulatoru jer je malo niži o kučišta pumpe)?
Daj razmisli malo!
 

Najnoviji postovi

Na vrh