• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Auuu, kaj sam tak puno fulal. Možda nije bilo skroz prazno.
Tam ide u rezervar skoro do čepa, kaj nije nimalo povuklo?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač u kvadratnu posudu ide puno više kad sem mijenjal ulje (6945) stalo je 5 litri ali sve je bilo prazno (slagana letva),
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Imaš ti prav, to je bil 77 s kvadratnom posudom jer je imal onaj okrugli čep za ključ 24.
Jel ta posuda uopče ima filter?

Kaj se ulja koje se naljeva tiče, može bez brige i hidraol, ja osobno bi ga čak i radije natočil nego atf.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Milane-ima li tvoj 62 onu rupu za podmazivanje druk lagera?
I da,kad npr rokne crijevo,volan i dalje ostaje u funkciji,samo je težak,jel? Koliko se pametno tako voziti do kuće s polja a da ne nastrada pumpa koja se vrti na suho?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ta rupa ne podmazuje druk lager, već samo stazu po kojoj se on giba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Gogo, u tu cjevčicu je dovoljno tu i tam kapnuti koju kap. Na nosaću potisnog se nalazi filc koji upije i pomalo otpušta ulje te podmazuje klizać potisnog ležaja. Sistem sličan onom na platinama.

Volan imaš ali (kak i sam veliš) pumpa se vrti na suho.
Nije joj to zdravo. Za silu je vrag i muhe kosal ali ako netreba radije ne.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Tu rupu sam tek danas primijetil u uputstvima kad sam tražil količinu ulja za volan.
Odmah sam kapnul malo ulja tam,hipenol koji sam imal u škablici.
Nadam se da rupa nije zaštopana,makar ima onaj čep. Jel se to da kaj očistiti ako se skine taj mali deklin?
To podmazivanje mi se čini kao dobra stvar,pitam se zakaj to noviji nemaju...
Znači,ne se voziti bez ulja,tak sam i pretpostavljal. Kad meni pukne crijevo,nadam se da bude to u dvorištu! :)
Koje su šanse za to? :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Nemaš kaj čistiti, obična cjevčica.
Ako baš hočeš možeš skinuti poklopčić pa ti bu jasnije.

Kod svakog popravka kvačila, a i na prvoj ugradnjj bi trebalo taj klizač malo podmazati mašču i nema potrebe za podmazivanjem do sljedećeg puta.
Cjevi na novijima nema jer je valjda neko došel do takvog zaključka a ionak su ljudi unutra točili više nego kaj treba.
To se nikad ne podere, više se zajede zadnja strana nosača potisnog u kojeg capice upiru kad ga pritišču.

Crijevo, ja vjerujem da se na crijevu vide oštečenja vanjska puno, puno prije nego kaj bu puklo. Jedino ako iskoči jer je loše stisnuto, a tu si ne možeš pomoći.
Ako kupiš novo da na čavlu visi za rezervu prije bu to strulo od stajanja nego ovo na traktoru puklo, tak to obićno ide.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nijedno drugo vozilo (osim Zetora) nema tu cjevčicu, pa ju očito ne treba niti njemu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Auuu, kaj sam tak puno fulal. Možda nije bilo skroz prazno.
Tam ide u rezervar skoro do čepa, kaj nije nimalo povuklo?
Bilo je prazno, ali smo ispustili iz boce 2 deci jer je toliko bilo ostalo u njoj, znači da je dolje u cijevi bila puna.

Jel bude sam izbacio višak??

Gogo: Da volan ostaje u funkciji samo je težak za motati. U punom pogonu je on već.
abbdb787f78158a31748ad0a0b1468ca.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Možda s vremenom ali bu uvjek oko čepa masno.
Popusti jedan lajtung s cilindra i samo bu iscurjelo, netreba ga ni paliti. Tak ti je naj jednostavnije.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nijedno drugo vozilo (osim Zetora) nema tu cjevčicu, pa ju očito ne treba niti njemu.
Ima Rakovica i dosta slične braće (gumeni lajtung sa mazalicom )
 

Najnoviji postovi

Na vrh