• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
3b95491b9ee9f7f8aa8057155612ccea.jpg
ako sa ovakvim tipom termostata počneš tjerati prije nego otvori sigurno će pljunuti vodu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam jučer prvi put u 3 mjeseca oprao svog 6211. Sram me reći koliko je prašine bilo u filteru zraka,i koliko dugo mi je trebalo da istjeram blato iz kilera. A opet,ne grije se,ako je vjerovati satu.
Da se kanio pregrijati,to bi se već desilo,na +30 i sa rotodrljačom od 2.5m.
A u nekih 8-9 mjeseci kako je kod mene napravio je skoro 800 sati.
:(party):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
5011 je radio još i više,jer je bio jedini traktor,sad su tri,a površine nismo puno povećali... :)
A ako je na njemu ikad bio kiler pošteno opran u 7 godina kako smo ga imali,dam si glavu rezati.
Tek kad su došli malo noviji primjerci počeo sam više obraćati pažnju na održavanje,tog jadnika smo samo tjerali... :icon_redface:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
MilanZetor najbolje ga držati na početku zelenog. To mu je radna temperatura. Ako ide dalje u zeleno nešta ne štima. Ili je preopterečen ili je kiler zaštopan. Ako češ ga duže tjerati pod takvom temp kak na sliki pokazuje pripremi opet koji novi dihtung glave.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Gogo, koliko zemlje radis da tak puno sati natuces preko godine?
Tu kod nas jedan povrcar ima 60 jutara i samo povrce uzgaja i ima uvijek po 5 traktorov i ako svaki napravi godisnje po 200-300 sati i to mu je..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Oko 15ha plus usluge.
Ovaj valjda ima veće priključke pa mu brže ide,i onda je to tu negdje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
MilanZetor najbolje ga držati na početku zelenog. To mu je radna temperatura. Ako ide dalje u zeleno nešta ne štima. Ili je preopterečen ili je kiler zaštopan. Ako češ ga duže tjerati pod takvom temp kak na sliki pokazuje pripremi opet koji novi dihtung glave.
Znam to i sam, al reko da budem siguran
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,148
Trebao bih vašu pomoć
Radi se o zetoru 4340,problem je ručica za prebacivanje sporih i brzih brzina,danas je u toku rada prilikom prebacivanja ostala van brzine,znači u srednjoj poziciji,i kreće se bez ikakvog otpora
Znači kao da ne pomiče vilicu
Dali može biti da je puknula vilica,ili je "pobjegla"previše napred ili nazad pa je ručica ne dohvati,ili ima na ručici s unutarnje strane nekakav "štift"koji je puknuo
Ako ima ko kavu sliku kako je to složeno
Dali se to može popraviti bez skidanja poklpoca;da se skine samo utvrđivač i proba namjestit sa šrafcigerom?
Ako je već neko imao slučaj molim pomagajte inače traktor smo kupili novi i ima 1 800 rs
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ako je isto kao na 6245 imaš i štift, ali najčešće pukne jedan dio te ručice ispod poklopca getribe. Najbolje odvrnes poklopac getribe i vidiš šta je. Pripazi da ne upadne šta unutra. Bolje će ti reći iskusnije kolege.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,148
Malo sam još tražio po netu i naišao na sličnu stvar i kaže kolega lisnik da su unutra varene polugice i da tu znaju pucat na varu i vjerojatno će to bit i kod mene:s:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Tako je, meni je to bilo pred godinu, dvije. Velim samo pripazi da ne upadne šta slučajno. Meni je bio ispao sinkron od brze i spore u kućište prednje vuče i slomio ga, curilo je ulje.. Uopće nismo znali da ga traktor ima.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Opet kriva zahvala.
Prvo si provjeri štift na samoj ručici. Meni je lani 2 puta puknuo. Treba malo osječaja sa njom. Ručica je dugačka pa se i ne osjeti koliko ju jako pritišćeš, kao velika poluga. Ako je štift malo ga je zaj... izvaditi i staviti ali da se sa strpljenjem.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,148
Štift sam već na njivi gledao ali nije puknuo
Danas otvoren poklopac i pukla ona nožica koja gura vilicu na varu i nogica pala u pogon prednje vuče,ali nema šanse da je okom vidiš već sam sa magnetom lovio na "slijepo" i upecao:cool2:
E sad bi trebao info gdje to kupiti znam za kirš ili negdje drugdje?:icon_wink:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,148
Možda i da,ali nije pukao var nego je pukla ravno sa nogicom pa se bojim da je var ne navuče pa ne bude dobro,nego razmišljam dali bi bilo dobro kad dođe nova dali bi ju bilo dobro malo zavarit i s druge strane?:icon_rolleyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh