• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da dobro tak je ali sve skupa se gleda a da ispadne fer i ok.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ja opet gledam po sebi, da idem rasturat mjenjač, motor, djelovi isključivo iz orginala, i to iz kirša najvjerojatnje, 100% orginal dio.. Nije neka prevelika razlika u cijeni, a največi problem su ruke... pa sad šparaj ili škrtari na nečem.. Primjer, jasenas kad sam motor raskapao, razlika cijene Kirša i dućana sa svakakvim djelovima bila je 500-njak kn (ležaji, ventili, sklopovi, itd)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Original češka mala privreda pakovana u kutiju zetor.
Na ovom traktoru su stavljeni kočioni cilindri iz kirša "original" prije 4 godine sad su ponovno stavljeni novi jer je jedan procurel a drugi zahrđavel.
Imam još par primjera sa takvim cilindrima....
Sklopovi motora "original"Zetor,Kolbenschmidt, i AGs imaju istog proizvođača, različito pakiranje i različitu cijenu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Danas više tešlo znati kaj je original do 84 se znalo . Stari Čegec je 86 godine obradil spojničke na 7011 moja malenkost sastavljala do danas rade . Na 2511 repariral puž i kocku volana još drži . Ags je bila prva ugradnja bar dok sem bil u Zbrojovki no nakon 84 krenuli Indija ,Malezija pa kina i bog zna po kakvim garažama se "rade" orginalni dijelovi .:(whew):
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
I u mojem zetoru je zupčanik rikverca kojeg je napravil čegec,odradil je ko zna kolko sati a kad sam 2003 slagal getribu izgledal je bolje nego novi u dućanu.On nam je i napisal u ponudi da pravog originala već odavno nema i da on ima svoju proizvodnju koja je daleko kvalitetnija od drugih.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ovo kaj si naveo za cilindre, nemora biti do njih, 99% slučajeva riknu zbog ininog ulja ko toči unutra. Inino u autu nemože izdržati od tehničkog do tehničkog kolko je loše, sad sam se opametil pa sipnem at-ovo ili totalovo.
Isto su me kočnice na zetoru jebavale zbog ulja, sad at-ovo i već godinu dana bez greške dela.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
U kabini ispod tapecirunga imaš jednu ploču koju skineš i gdje se vidi odzračnik i kočioni cilindar. Probaj ipak još provjeriti malo se nagledaj ispod kabine. Da nebi bilo da ga nema tamo a nije baš jednostavno to poskidati. Mislim da čak ima rupa u podu kroz koju možeš do odzračnika.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Hvala kolega :). Grabili smo i dok smo išli kući kočnica sve tvrdja i tvrdja.. Blokira mi jedan kotač..

Jel to bilo tvom šurjaku?
Jel morao mijenjati cilindar?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Možeš probat promijeniti ulje u kočnicama komplet,ako se bude javljao isti efekt,promijeni oba cilindra pod papučom.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Budem probao odzraciti cilindre, nalaze se pokraj sjedala ispod poklopaca.. Najvjerojatnije mora novi cilindar ići.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne samo ozračit,nego nek ide van staro ulje a novo nadotači,al ne neko koje je stajalo u garaži 5godina.
Friško kupi.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Šurjaku je na početku par puta zakočio kotač. Dolazili iz Kirša i mjenjali taj cilindar. Nije to do ulja ali nisam mjerodavan da pišem o tome.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Evo ozračio ga stari i to je bilo dovoljno. Kratka parcela gdje se grabilo, puno tiskanja kočnice i eto..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Zbog uka ulja (tj, kad ulje čezne za zamjenom) je pedala mekana ili je nema.
Sve ostalo je blokiranje radi nečistoča koje teško da zamjenom ulja bude izašlo van.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zato sam i napisal da mora komplet ulje van,i novo unutra.
Odzračivanjem se nebu dugo zapomogel.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da razriješimo jednu dilemu: ulje u kočnicama uglavnom koriste traktori koji imaju mokre kočnice i interni cilindar koji ih stišče. U njih ide ATF, LHM i slični i tipovi ulja.

UKA 2, 4, (6, 8 ... itd :D:) nisu ulja, već tekućine za kočnice (brake fluid, Bremsflüssigkeit), na alkoholnoj bazi, sličnoj antifrizima, i nemaju veze s uljima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Da razriješimo jednu dilemu: ulje u kočnicama uglavnom koriste traktori koji imaju mokre kočnice i interni cilindar koji ih stišče. U njih ide ATF, LHM i slični i tipovi ulja.

UKA 2, 4, (6, 8 ... itd :D:) nisu ulja, već tekućine za kočnice (brake fluid, Bremsflüssigkeit), na alkoholnoj bazi, sličnoj antifrizima, i nemaju veze s uljima.
U teoriji da, ali u praksi od Vardara pa do Triglava i od Đerdapa pa do Jadrana, gde god da dođeš i zapitaš za ulje za kočnice svatko bude znal kaj te zanima.
U zemljama u kojima jezik ne razumijem neznam.
Neznam ni zašto se na ovim prostorima ustalil naziv ulje, a ne tekučina.... :icon_scratch:

Naprimjer
https://www.trgo-agencija.hr/ulje-uka-4-0-5-1-fam.aspx
http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=ulje+za+kočnice
 

Najnoviji postovi

Na vrh