• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako brake fluid nije ulje onda nije ni ATF (automatik-transmision-fluid) :x: Opet fluid ????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Baš tak, a i LHM je fluid ..... sve kaj teče je fluid, a mast je malo gušča, najbolja guščja, naprimjer za moju oteklinu :icon_eyes:
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Baš tak, a i LHM je fluid ..... sve kaj teče je fluid, a mast je malo gušča, najbolja guščja, naprimjer za moju oteklinu :icon_eyes:

Neznam za koji fluid misĺiš i na koju oteklinu???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ma i onaj koji je kod tebe tekel da natočiš bu kočilo.

Oteklina je posljedica udarca najmanjim čekičem koji imam pri hiži, ali se zato jučer kolega potegnul 7 kilenim batom po nogici :(whew)::(whew)::(whew)::(whew): ufff kak to grdo zgleda :(shake):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Malo smo kutiju iz zetora poslozili i oblozili sad pospojim kaj treba od struje naravno kad ulovim vremena i snjom u traktor!!

Ako neko ima ili zna di bi mogo nabavit jedan ovaj otvor za ventilaciju nek mi javi!!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Uuu ovo je sexy! :(inlove):

I ja sam nešto slično mislio. Ubacio bi si malo bolje ozvučenje sa 4 zvučnika jer mi ovaj srednjak sa visokim jedan prdnio, a i nisu neki zvučnici sami po sebi. Mada ne trebam se upuštat u takvo što do zime...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Koja bi trebala biti Zetorova radna temperatura? 80 ili 90? Jel ok ako je skala u zelenom polju?

Inače mi je uvijek skala na 80, točno pod 90 stupnjeva, prije samog zelenog polja, dok se kiler naštopa prašine ide u zeleno.


38aa6fbe0a218ed8c67f5526f9a54600.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ta vura ne može pokazivati u stupanj točno, sve je to otprilike ali dok god je u zelenom ili u blizini zelenog to je ok i nema opasnosti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Znači ok je i na sredini zelenog dok mu je baš jako teško?

Jedne sezone sam mijenjao 2-3 puta dihtunge glava i to mislim da baš zbog temperature.. Zaglavio sam bio i tjerao ga i bila je dosta visoka temperatura, skoro do kraja zelenog.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Milane termostati za zetore otvaraju na oko 88°C.
A ako je stavljen od nekog auta onda može biti i drugačije.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam zakaj su na Zetore stavljali vurice od G-M-a ta je Mađarska firma bila super dok ih Rusi nisu "poboljšali":icon_axe:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Milane termostati za zetore otvaraju na oko 88°C.
A ako je stavljen od nekog auta onda može biti i drugačije.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
Tvornički je sve, mjenjao termostat prije godinu, dvije.


@puknuti:
Sve "vurice" su ispravne i odlično rade.. Skala od goriva malo loše radi i neprecizno zbog loše mase, ali radi. Uostalom najbitnije mi je da lampica za rezervu prosvijetli na vrijeme da imam goriva do kuće
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako si jedne sezone mjenjao 2-3 puta dihtug glave a vurice dobro pokazuju( a u to imam pravo sumnjati , jer na njoj ne vidim markicu od baždarenja ) onda s tobom nekaj ne štima ...gledaš u vurica , kazaklja je u crvenom a ti po gasu ...xd


Znači ok je i na sredini zelenog dok mu je baš jako teško?

Jedne sezone sam mijenjao 2-3 puta dihtunge glava i to mislim da baš zbog temperature.. Zaglavio sam bio i tjerao ga i bila je dosta visoka temperatura, skoro do kraja zelenog.


oficir molim te objasni postupak i radnje kad kazaljka ode u crveno ?
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Znači ok je i na sredini zelenog dok mu je baš jako teško?

Jedne sezone sam mijenjao 2-3 puta dihtunge glava i to mislim da baš zbog temperature.. Zaglavio sam bio i tjerao ga i bila je dosta visoka temperatura, skoro do kraja zelenog.
Kolega Milane kupi termometar za centralno grijanje i sa njim izmjeri temperaturu u motoru i uvjeriš se koliko fula i dali fula. Najesen ti dobro dođe kod svinjokolje. Najtočniji je na živu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Jedne sam mjenjao jer su bile loše kvalitete i sam sam kriv, nisam dotegao glave na vrijeme i preštelao ventile.. Drugi put je bilo to kad sam zaglavio i nedugo nakon toga je pišao antifriz..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja nebum niš objašnjaval ovdje nikome.
A kaj se baždarenja tiče ako ide vura onda ide indikator s njom jer malo je vajde od baždarenja vure a indikator tuče po svom.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zetori su dosta skloni pregrijavanju ako ih se jako goni, pogotovo ako se počne sa tjeranjem prije nego se otvori termostat.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zoki ovo mi je prvi glas.
Vi ste valjda radili ili pričali sa vlasnicima koji uopče ne održavaju i neznaju raditi s traktorom.
A reč da su svi skloni pregrijavanju to nije točno.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh