• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma pisao sam već da sam ja tutlek po tom pitanju,doma ništa ne popravljamo jer nemam vremena se baviti s tim,ali ovo bih mogao probati... Nekome je to čas posla,a ja moram dobro razmisliti,da ne bih sve rastavio,pa onda zvao nekog da to uhrpi...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Pa kak onda koče pakne u ulju??? :(giggle):

Ovo je bio sarkazam jer očito neki nisu skužili :icon_e_smile:

Htio je rec da večina novijih traktora ima kočnice u ulju, pa tako i pakne i koče normalno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije. Osim toga, obloga za mokre je znatno tanja, kak na Power shuttle lamelama.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nikad nisam videl kak izgledaju, ali pretpostavljam da nekaj na bazi keramike?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nisu to klasične pakne osim ako negdje ne pušta ulje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,643
Ovo je bio sarkazam jer očito neki nisu skužili :icon_e_smile:

Htio je rec da večina novijih traktora ima kočnice u ulju, pa tako i pakne i koče normalno.

Mislim da svi traktori koji imaju kočnice u ulju imaju nešto slično lamelama ali drugi materijal poljepljn po sebi i ima ih više komada na svakoj strani (2-3 ili 4).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Jedna jedina i jedna potisna ploca na svakoj strani, na traktoru od 150 ks

full33705957.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Na zetoru 4911 kad prikopčam kosu stražnju superior hidraulika lijepo radi ali kad je otvorim za rad ako se malo traktor zaljulja počinje skakati,zašto?
Prije sam imao kosu 1,75 i nije bilo tih problema,a sad imam 1,95 i skače
Trentno sam riješio tako da sam skroz spustio kopčanje na toplingu na najdoljnu rupu,ali mi je onda teško pravilno podesit lance na kosilici koji idu preko toplinga
Ako ručicu za brzinu reakcije hidraulike stavim na sporo onda sporo digne,a ona bočna mi je u srednjem položaju?
Da li može biti do gumica na cilindru jer mi hidraulika pada kad ugasim traktor ili to nema veze s tim?
Kad se mijenjaju čelične karike na klipu hidraulike,kako se vidi kad je istrošena?:confused:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koliko brzo ti popušta hidraulika? Koliko bi trebalo vremena sa spusti kosu na zemlju?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Dosta brzo,ali u radu ne"pocupkuje"jako nego tu i tamo.
Znam da su gumice za zamjenu,pame zanima da liće se time i to riješiti ili treba još nešto napravit već kad se hidraulika skida?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ručicu sa desne strane sica okreni skroz natrag i moralo bi biti bolje a ako ne oda ipak brtvenje razvodnika i celindera .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,508
To nema veze s nijednom ručicom.
Ovo kaj spušta u radu i diže na zadanu visinu je zbog brtvila cilindra i razvodnika.
To kaj cupka kad se kosa zaljulja može biti do sigurnosnog ventila ili ne pravilno poštelanog hidraulika.

Riješi sve ispod poklopca. Cilindar, razvodnik i provjeri sigurnosni a onda ako nebu dobro se čujemo za dalje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima veze ako napinje ili otpušta toplink ako je na manjoj kosi bilo bolje moguče da zbog veče težine cupka i i kolega je napisal da je različito na donjoj rupi . (skužil sem da je bolje)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,508
U praksi skoro nikad, ali sve jedno ju treba pogledati da nije oštećena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh