• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Pa izmjena lagera je puno jednostavnji zahvat od popravka kočnica.
Ako slažeš jednu stranu kočnica odmah složi i drugu jer ovak nikad kraja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Milan-ma kočio je on dobro,sad je riknuo samo cilindar jer lagano gubi ulje,mislim da ništa drugo ne bi trebalo mijenjati...
Muha- za izmjenu lagera ide reduktor dole? Koliko tih lagera ima i jel trebaju neki specijalni alati? Nikad nisam vidio kako to izgleda iznutra.Pod pretpostavkom da su samo lageri za mijenjati...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za lagere kotača skidaš kotač i unutarnji poklopac zbog njega i feder španera. Alat gedora 10 par ključeva i dizalica .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ako je cilindar procurio i zalio pakne red je sve promijeniti.. Dosta dugo sam mučio muku sa kočnicama na 6245 dok nisam sve izmijenio..

Ljetos imao isto problem, propala pedala skroz. Zamijenim cilindre pedale i opet ništa.. Ja tiskam pedalu i stari skuži da je pukla kočiona cijev. Zamijenimo i teraj dalje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Za lagere kotača skidaš kotač i unutarnji poklopac zbog njega i feder španera. Alat gedora 10 par ključeva i dizalica .

Gedora 10 :icon_scratch: za kaj???

Gedora 27 za odpustiti kotač, dizalica i klocne, ključ 17, cevina za odvinuti limove španera, sjekać za odvinuti osigurać, a ujedno možeš njime i matice odpustiti, gedora 13 za skinuti prednji poklopac da bi mogel izvaditi osovinu i vidjeti prednji ležaj. A možda bu trebalo i donji poklopac skidati jer je nezgodno vratiti osovinu nazad jer oladne veliki zupčanik dole pa je teško pogoditi nazad.

Reduktor netreba skidati dole, a unutra idu dva konusna lagera, semering i dvije brtve, ako skidaš donji poklopac onda tri.
Treba pripaziti da kod vađenja osovine ne opadne jedan drot (žica) koja izgleda kao opruga i jedna šalica u koju taj drot dolazi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
E moj Željac, slab bi ti terenac bil.
Trebala bi pokretna radiona i to ona vojna stopedesetka i četa majstora da po tvojim uputama izvrši zadatak :(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa moje vrijeme je prošlo a gedore ionak nosiš komplet a i kaj bi ti radil da ne ispravljaš greške amatera :(giggle):.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Milan- a jel se pakne nedaju oprati? Mislim da sam tu negdje pročitao da vruća voda riješi sve...

MUHA-hm,nekak imam volju da probam to sam prek zime,ne čini mi se tak strašno...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj buš pral,ako pakna upije tekučinu moš ju fučkat.
Uzmeš iz istog paketa 4 pakne. i ako treba opruge i cilindre.
Pojaseve za ručnu netreba ako nisu masni ili potrgani.

A za skidanje reduktora se najbolja pokazala hidraulična ruka ili viljuškar,meni je paletarac za to super,ali mora biti beton ispod ili glatka ravna površina.




Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Nisam vidio da je tko spomenuo radapciger ? Bez njega onaj ležaj do felge nemreš skinuti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Tako je ništa od pakni ako su masne, nemoj žaliti te novce već kupi 4 nove pakne, dva cilindra, dve obloge za ručnu, centralni cilindar kočioni (peti) i cilindre pedale i miran si :).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pa kak onda koče pakne u ulju??? :(giggle):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Nikako.. I dok vode udje u njih, gazim pedalu i vozim dok god ne počne gasiti traktor..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Gedora 10 :icon_scratch: za kaj???

Gedora 27 za odpustiti kotač, dizalica i klocne, ključ 17, cevina za odvinuti limove španera, sjekać za odvinuti osigurać, a ujedno možeš njime i matice odpustiti, gedora 13 za skinuti prednji poklopac da bi mogel izvaditi osovinu i vidjeti prednji ležaj. A možda bu trebalo i donji poklopac skidati jer je nezgodno vratiti osovinu nazad jer oladne veliki zupčanik dole pa je teško pogoditi nazad.

Reduktor netreba skidati dole, a unutra idu dva konusna lagera, semering i dvije brtve, ako skidaš donji poklopac onda tri.
Treba pripaziti da kod vađenja osovine ne opadne jedan drot (žica) koja izgleda kao opruga i jedna šalica u koju taj drot dolazi.

Mislim da si zaboravio imbus 6-ticu...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jedan majstor je nekako uspio očistiti ferode zetora, neznam kako ali kočio je normalno. Bi li neko pečenje možda pomoglo?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
... Bi li neko pečenje možda pomoglo?

Ooo, da!
Pečeni odojak sigurno. Ma da je i picek, svakak bi pomogel.

A i štruklji :)
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sa lagerima nekih 200-250€ sve skupa tak da se ne isplati igrat sa starim.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh