• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ne znam tačno, ali mislim da može na svakog Zetora koji ima tešku vuču. Znači izbaci se iz diferencijala ono što ima unutra, trkači i ubaci se ovaj dio.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Dal je netko imao problem...
Ja i dalje muku mučim sa mojom proximom 6441. Nije bilo neke reakcije na stari post pa zaboravite na njega, pokušat ću pojednostaviti stvar sa sadašnjim stanjem. Nakon što mi je traktor odstajao na dvorištu tjedan dana jer mi se ogadilo sve i nije mi ni trebao, pokušao sam sa zamjenom dvije podloške na AC pumpi prije nego raskopam cijeli sistem goriva. Dogodilo se to da je traktor nakon što sam ga malo pumpao na AC i probao upaliti - kresnio na zub. Sav sretan sam ga odmah par puta upalio i ugasio, pa pomislio "strpljen spašen....". Sreća je kratko trajala i problem se počeo javljati ponovno. Zbog toga mislim da nije problem sa zrakom, jer mi nema smisla da vuče pa onda opet malo ne vuče zrak jer i sada se povremeno događa da normalno pali/radi. Dima nema, što znači da ne dobija gorivo pri paljenju. Kada upali na start sprej baci standardno malo crnog dima i nastavi normalno raditi samo na višim okretajima. Zbog toga što kada upali nema čudnih dimova mislim da do cilindara i dizni nije. Kada koristim start sprej svejedno mu je u tim fazama teško sastaviti i gasi se opet ako ga spustim na cca. 800 o/min. AC pumpu sam probao i pumpa gorivo dok drukam rukom. Da li ima neki dio/poznati kvar koji bi izazvao tako povremene probleme, češće je zapravo da ne valja - nego da valja...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Ne znam tačno, ali mislim da može na svakog Zetora koji ima tešku vuču. Znači izbaci se iz diferencijala ono što ima unutra, trkači i ubaci se ovaj dio
Zahvaljujem na odgovoru. To znači da bi se to moglo složiti i na Zetoru 6245 koji ima tešku češku vuču.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Ajd da iskoristim dok je priča o prednjoj vući... Kod mene ima špera, nisam siguran dal je stalna ali ako je sklisko vrte oba. Nisam ju previše ni koristio jer mi nije baš trebala. Nego jesenas sam u oranju čuo gadan zvuk kada sam se okretao, otprilike kao zvuk raspalog ležaja. Dok vuča ne radi zvuka nema. Prije se nije ništa čulo dok je hladna, tj. dok malo ne odradi, u zadnje vrijeme je počela ružiti i dok je hladna. Mislim da je još i glasnije ako motam i idem u rikverc. Dok je ugašena i dalje nema nikakvih problema. Mislim da se moram ozbiljnije pozabaviti sa traktorom, do sada sam samo radio i rješavao usput sitnice. Sada se nakupilo krupnijih problema. Duže vrijeme imam i problem sa iskapčanjem vuče, izbaci ju tek kada ispustim malo zraka iz sistema preko boce. Tako da moram izlaziti iz traktora da to riješim. Trzanje u rikverc nije pomagalo... Nije mi bio problem izaći iz traktora da ju ugasim, ali sada je skroz van uporabe zbog tog zvuka...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Jesi promjenio filter goriva ? Možda je on zaštopan. Moj 6340 isto počeo zezati slično. Prvo čim odstoji malo morao sam pumpati gorivo da upali, pa očistio grubi filter i nepovratni ventil. Jedno vrijeme bilo dobro prekjučer počeo opet. Ona čašica je bila puna smeća, nekog parafina i vode između ostalog tak da mislim da je možda i do filtera goriva.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Dosta redovno mijenjam filter goriva, na cca 300h. Mogao bi svejedno probati. Kod mene nema grubog filtera, samo je jedan uložak u kućištu što se izmjeni... Nešto svakako moram probat, možda mu pomogne. Sigurno je i gorivo palo na kvaliteti od kada je kriza, a nije ni prije bilo nešto....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
@RYOU ako ja dobro pamtim tebi su ti problemi počeli od kad je zaštekala poluga za gašenje?
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Tako nekako, dobro pamtiš. Ali ne mogu biti siguran baš u to. Kasnije sam se sjetio da su polugu mogla povući i djeca dok je traktor stajao, ne mogu biti siguran da je meni ostala povučena i da sam ga ja tako vozio. Zato bi prije probao tražiti druge razloge, a skidanje pumpe ostaviti za kraj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Onda znaš postupak.
Ispitaš ili staviš novi iber druk ventil, ac pumpa je ispravna čim pumpa i karnister s naftom napojiš direkno na ac pumpu, bez filtera.
Ako bu dobro tražiš kvar u sistemu napajanja, a ako nebu onda buš se ipak moral odlučiti na ispitivanje boš pumpe.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Pa baš i ne znam kako se ispituje, nisam ga imao na prošlom traktoru. A nešto mu je i crijevo ispucalo i struja je krpana tu gdje su mi prsti, moram i to pregledati.
 

Prilozi

  • IMG_20220716_142129.jpg
    IMG_20220716_142129.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 27
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nikola Bistrović

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
26
Imam jedno malo cudno pitanje😅...
na zetoru 6245 na ručnom gasu čuo klik koji je označavao ler gas, sad je odjedamput nestao.
Da li možda neko imao takav problem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Možda je pukla opruga na utvrđivaču, treba rastaviti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh