• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
132
Dobar dan
U zadnje vrijeme sam primjetio da zekan dimucka plavi dim( i kad je hlad i kad je topli). Ujutro dok se upali znači hladni start dosta baca dim pogotovo zimi. Traktor ima snage i oštrinu na gasu tu nema zamjerke. Da li bi dirali nešto ili bi čekali da se nešto promjeni. A ako bi dirali od kud krenuti…dizne i bosch pumpa na reparaturu?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Kod mene "pljuje" dok je mjerač skinut mislio sam da je to normalno jer jer mjerač dosta nisko ili nije ?
Normalno je.. samo gas ako ide ulje na odušak e onda je već malo drugačije..
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
649
Bok, jučer su mi "krepala" prednja svjetla na zetoru 7340, dok na onom skroz lijevom prekidaču upalim upale se samo pozicije na kabini a kratkih i dugih nema i ona gore na kabini ne rade, inače me zezo onaj prekidač za žmigavce i više nemam onih kao "položaja" sigurno se strgalo unutra sad mene zanima dali komplet svjetla idu preko njega i zato ne rade ili imo još nešto drugo na što da obratim pažnju. Osigurači su svi oke.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Kod mene je bil problem u ručici žmigavaca na 7011, al nisam imal kratko i ona na kabini,dugo i poziciju sam imal.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
649
Ja imam još samo blic, znači u njemu je problem sigurno, to se mijenja u kompletu ili ?
 

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
51
Ona osovina ispod kabine gdje idu sajle od ručne i kvačila. Kod mene se pomjeraju zajedno, a kvačilo mi ne radi od kad je kupljen zato sam i išao ispod
 

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
51
Bok, jučer su mi "krepala" prednja svjetla na zetoru 7340, dok na onom skroz lijevom prekidaču upalim upale se samo pozicije na kabini a kratkih i dugih nema i ona gore na kabini ne rade, inače me zezo onaj prekidač za žmigavce i više nemam onih kao "položaja" sigurno se strgalo unutra sad mene zanima dali komplet svjetla idu preko njega i zato ne rade ili imo još nešto drugo na što da obratim pažnju. Osigurači su svi oke.
Na ručicu dolazi stalni napon (crvena žica) i preko nje svjetla dobijaju napon za blic. Dok da bi upalio duga svjetla na ručicu dolazi bijela žica koja dobije napon kad upalis kratka svjetla.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ja stalno problema s tim.
Zadnju sta sam stavio pise 12a napon a tvornicki su mu predvidjeni osiguraci 15a.
Znaci izgori prije rucka nego osigurac prne.
Sad sam stavio 5a osigurace.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Osigurači nemaju veze s tim. Svako "šaltanje" dugo-kratko troši kontakte.
Ako ručica kratko traje, jedino rješenje za veću trajnost je preinaka instalacije, odnosno naknadna ugradnja releja, kak reče Puknuti.
Takav sam problem davno riješil na Yugu na isti način...čak nije trebalo niti mijenjati ručice.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Kao što su kolege prije preporučili,ugradite releje,jer su bagatela u odnosu na ručice,jednom kad ih ugradite ručice su vam trajne
 

Najnoviji postovi

Na vrh