• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
138
1677607706421.png

Množitelj zakretnog momenta
Multiplikator omogućuje promjenu brzine prijenosa za omjer 1,31 bez isključivanja spojke motora, odnosno bez prekida prijenosa okretnog momenta na pogonske kotače traktora. Tangencijalna sila na pogonske kotače tako će se povećati za 31 %. Prilikom korištenja množitelja dostupno je 20 brzina prema naprijed i četiri brzine unatrag. Čim prođe povećani otpor, multiplikator okretnog momenta može se isključiti bez rada kvačila, Množitelj se aktivira papučicom (slika 94).
Pažnja: Traktor se ne smije kočiti motorom ako je množitelj zagušen. Ako je uključen multiplikator zakretnog momenta, pogon se može prekinuti depresivnošću pedola kvačila do zaustavljanja kako bi se snopirao na prekidač papučice kvačila. U slučaju da je električni krug prekinut i pilot lampa ručnog odvajanja P.T.O.-osovinske spojke ne svijetli.

potrebno je isključiti traktorski pogon pomoću ručice kvačila kardana

P.T.O osovinska spojka (sl. 89)
 
Posljednje uređivanje:

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
51
Muliplikator, da, sutra ću pod traktor da uslikam jer vjvr nešto fali. Bilo bi dobro ako netko ima sliku kako to zapravo izgleda
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Imam na zetoru iza izlaz za hidrauliku 1 i 2, dali on može raditi sa omotačem za bale, dva crijeva ili se mora napraviti povrat?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Omotač ima hidromotor, dva crijeva. Na traktoru su dva izlaza, 1 i 2 na nekima ima i 0 to bi trebao biti povrat. E sad dali kod Zetora kad recimo radiš sa 1 ulje se vraća na 2 i obrnuto ili nije tako?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Spajaš u 1 i 2, i tak normalno radiš,ja sam kopčal na svog tak da kad potegneš ručku prema nazad vrti u pravom smjeru.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
To znači da bi mogao vrtiti u oba smjera?
Još nemam omotač, tek ga planiram uzeti.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,671
Omotač tak i tak ima i dvoradne cilindre i moraš imat dva izlaza a ako nemaš nije problem namontirat drugu
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
138
Planiram obnoviti krov na 6245. Sad me muči htio bi ga pofarbati u crvenu boju ali ne znam koju boju uzeti pošto je staklo plastika. Da li je netko već farbao pa ako bi mogao podijeliti iskustva.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Kolega MrSima14,
Kakav ti je ovo traktor na profilnoj, jel to prinova neka, nisam upucen jel si gdje pisao o tome?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Planiram obnoviti krov na 6245. Sad me muči htio bi ga pofarbati u crvenu boju ali ne znam koju boju uzeti pošto je staklo plastika. Da li je netko već farbao pa ako bi mogao podijeliti iskustva.
Plastic primer prije bilo čega a boja zavisi kolko si se spreman ogrebsti po novčaniku jer ne košta isto Luxal ili Glasurit.
 

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
51
Senzor obrtomjera se nalazi kod alternatora? Obrtomjer ne radi kao ni brojanje sati? Kako provjeriti onda senzor, impuls baca ili?
 

Jole025

Novi član
Tu od
7 Stu 2021
Poruka
2
Pozz ,jel ima tko možda da se razumije u zračne kočnice na zetoru 5341,tj.zraćne kočnice za prikolicu.
Dakle problem je sljedeći,kada se spoji jednokružni sustav kočnica on nafila zrak u prikolicu i dalje više ne reagira na kočnicu,tj ne aktivira kočnice na prikolici pritiskom na pedalu.hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh