• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Da je to normalno ovi noveši kaj su na gumbe nikad ništ nebi prešaltali i odšaltali.
Jedino ako njima inžinjeri nisu nacrtali zupčanike.
Ponavljam, s uključenim prednjim pogonom priznam, ali bez njega mora iči glatko.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sad vam velečasni objasni
reduktor sam po sebi ima grube velike zupčanike , mala ručka , puno manje prebacivanja tj potrošenosti u odnosu na brzine . to je razlog zašto ide teže od brzina
Uključen prvi pogon napravi napetost na relaciji prva i zadnja osovina i traktor možemo reći stane kao zakočen , naravno ovisi koje brdo , koji teret itd .
kad se pritisne kvačilo i odvoji motor zetor ima kočnicu spojničke osovine .Dakle napeto je sve od spojničke do kotača .

vožnja zna se , spore na njivi , brze na cesti , ali vrak je u detaljima jer ima samo 30 % brzina koje bi mogao imati i onda ne bi trebalo svako malo prebacivati reduktor .

Kak to znam , znam ..specijalnost su mi takvi sustavi .amen
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
kad se pritisne kvačilo i odvoji motor zetor ima kočnicu spojničke osovine .Dakle napeto je sve od spojničke do kotača .
Znači, noga na kočnicu, mjenjač u lero, noga sa pumplunga dole i napetost bi trebala popustiti bez suvišnih pokreta po ručicama mjenjača?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Dovoljno je mjenjač deti u ler, ne bi trebalo ni skidati nogu s kuplunga.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Neznam zakaj je tak al ko se služi traktorom zna da nema smisla da se npr. voziš 4 sporom i onda oćeš prebaciti u 4 brzu. Na mojem neda prebaciti neovisno jel uključena prednja vuča.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,153
E tu već nešto ne štima. Dok nije uključena prednja reduktor ide odlično. Znači traktor mi je u brzini i lagano prešaltam brze spore.

Mali traktori, tipa 4911 baliranje 4 spora i opa reduktor u 4 brzu ide zašto ne gledao sam par puta kako ljudi to rade. Samo na njemu je to igra za prebaciti u odnosu na duplake.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,007
U potpunosti se slažem sa kolegom milan zetor
Isto je i kod mene,na 4911 možeš i sa malim prstom,a na 4340 sam jednom otkinuo polugicu
Netko je prije napisao zašto iz 4 spore u 4 brzu,to nema smisla
Ali ono što kod mene ima smisla i gdje to najviše koristim je kod baliranja,kod mene je sve dosta brdovito i male parcele pa mi je lakše ponekad rikverc nego okrenuti,pa hajde s obzirom da baliram u sporima vrati se 50 tak metara u sporom rikvercu i to više puta u pola sata ima da dobiješ sijede
E sad ako se prebacivanje vrši na ravnom onda još donekle ide,ali na nizbrdici teško,onda gas noga na kočnicu i malo cuknuti sa kvačilom inače ne ide dok je prednji pogon uključen
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,600
Imao sam priliku raditi sa par zetora sa duplom vučom i na svakom je tako da se ne da prešaltati iz sporih u brze ili suprotno dok je prednji pogon uključen, znači 6245, 7745, 4340, 5340, 6360, 7341 i na svima je ista stvar, kad iskopčaš prednju vuču ne treba niti kretati u nazad (iako na 7745 prednji pogon nije htio isključiti bez trzaja u rikverc) dovoljno je samo povući ručicu ukapčalice (na 7341 stisnuti gumb) i bez brige prešaltati reduktor
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
125
Planiram zamjeniti pinjon na 6245 pa me zanima ćime bi bilo najbolje zabrtviti prije nego stavim novi? Da li ima možda orginalna brtva?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Jučer dignem na Zetoru hidrauliku do kraja i više se neda spustiti. Vjerojatno nekaj sa razvodnikom. Pretpostavljam da je jedino rješenje skidanje dekla?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Misliš za regulaciju hidraulike ili ono napred kraj blatobrana (to je valjda fina-gruba)?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Jučer dignem na Zetoru hidrauliku
Jučer? Vidiš kaj ti je sveta nedela ili krvavi vikend, izgleda da ti je neko kvar namolil 🤭 xd xd xd

do kraja i više se neda spustiti. Vjerojatno nekaj sa razvodnikom. Pretpostavljam da je jedino rješenje skidanje dekla?
Malo se šalim, naj kaj zameriti.
Probaj izlupati otraga gde kopčaš treču točku ili izvaditi van torzionu osovinu da vidiš jel imam kakvih promjena.
Ako nema možeš malo grublje probati pomakivati ručicu za dizanje prema gore dole, ali ne vjerujem da bu kaj pomoglo i da bu trebalo skidati poklopac hidraulika.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Ma znam da me to Bog kaznil… 😬
Misliš onu gornju osovinu od 3. točke?
Hidraulik sam podigel prazan, nije ništ zakopčano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh