• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,530
Bolja opcija je hladiti u vodi, ali samo radi toga što možeš odmah sa prstima do predmeta.
Inače način hlađenja, ne utječe na fizikalna svojstva. Zagrijavanjem oni prcknedli u strukturi bakra počnu divljati -omekša bakar i onda nakon nekoliko mjeseci se ponovo "postroje" i bakar postane tvrd.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Takav lom ja nikad kod nikog videl nisam. Nekad mi je pričaj jedan naš pokojni forumaš da je na njegovom pukla osovina (koja je fi 50) i nisam mogel verovati da je to puklo. Po svemu sudeči nije jedini.

Sječam se nekad davno si ti meni slal video vožnje bala..... slažem se s Puknutim, treba ugraditi šok ventil šoferu 🤭
Da, istina. Sad sam malo pametniji 😂. Ali mladi vozač neće slušati i bale su teže nego onda. Nebi ni ja vjerovao za onako jaku osovinu da mi je pričao neko koga ne poznam.
 

kole71

Novi član
Tu od
1 Pro 2021
Poruka
3
Dal ima tko iskustva s malim vinogradarskim traktorom, ZETOR TZ-4K-14.
Naime, trebao bi mi tako mali za moje male potrebe, i naisao na taj traktor, medutim, ono sto me malo sputava, zvao sam par ducana da vidim dal imaju dijelova, jedan je rekao da imaju-moraju narucivati iz Češke, nemaju sve...a drugi da nemaju za to dijelova, da bjezim od toga...
I jbg sada, ne znam sta da mislim??
Da li jos postoji taj traktorcic?(mnogo je vremena proslo od posta) treba mi za djelove...
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
132
Zna li neko koji je razlog da se reduktor teško prebacuje kad je uključeni pogon. Znači kad sa npr. ide niz brijeg u sporima i zelim onda prevaciti u brze moram nekad malo urikverc ili nekad je samo teško prebaciti. Kao da rasteretim nešto. Zetor je 6245 s „teškim“ zetorovim mostom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,510
Teško u smislu da se neda ručica povuči ili se čuje da uzubljuje a nejde?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zna li neko koji je razlog da se reduktor teško prebacuje kad je uključeni pogon. Znači kad sa npr. ide niz brijeg u sporima i zelim onda prevaciti u brze moram nekad malo urikverc ili nekad je samo teško prebaciti. Kao da rasteretim nešto. Zetor je 6245 s „teškim“ zetorovim mostom.
Izmedu sporih o brzih ima ler?
Da li se samo tesko izbaci iz brzih u ler ili se teško izbaci iz brzih u ler i teško ubaci u spore?
Da li možeš isključiti pogon bez sa ideš u rikverc?

Osim poderanih guma visak baca na kvačilo?..jel muha?
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
132
Teško u smislu da se neda ručica povuči ili se čuje da uzubljuje a nejde?
Neda se ručica pomakunti…nema tupih zvukova
Izmedu sporih o brzih ima ler?
Da li se samo tesko izbaci iz brzih u ler ili se teško izbaci iz brzih u ler i teško ubaci u spore?
Da li možeš isključiti pogon bez sa ideš u rikverc?

Osim poderanih guma visak baca na kvačilo?..jel muha?
Ima ler izmedu brzih i sporih.
Problem je ručicu pomaknuti iz položaja u kojemu je a kad “odzubi” i dođe do lera dalje nije problem.
Nekad se pogon da isključiti bez rikverca a nekad moram samo par cm iza da isklopi.
Prednje gume nove zadnje na 90%. Lamela zamjenjena prije 4 mj. Sve se da šaltati i ništa ne hrzi samo kad je pogon ukljuceni mrvicu se treba nekad pomakniti da se prešalta.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
To je normalno kad je prednja vuča uključena. Reduktor brze spore ima sinkron pa krčenja nema, ali dok je prednja vuča upaljena uzubljeni su zupčanici pa ide teško ili nikako.

Nemoj forsirati puno to šaltanje brze spore, mi smo u berbi kukuruza šaltali na kraju svakog reda i opet na početku, pa onda često pukne dio izmedju ručice i viljuške pa treba skidati poklopac mjenjača. Čak taj dio može štete napraviti ako bi ga koji zupčanik uhvatio, ali srećom nije se to desilo nikad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Jesi li probal glavni mjenjač prebaciti u ler, pa onda šaltati reduktor? Jel ide jednako teško?
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
132
Nisam ,sljedeći put ću probati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Jesi li probal glavni mjenjač prebaciti u ler, pa onda šaltati reduktor? Jel ide jednako teško?
Ma slično, jednostavno uzubi zupčanike da ga moraš cuknuti napred nazad da bi prebacio. Na proximi ide lakše jer je vjerovatno odnos prednjih i zadnjih guma bolji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,510
Jesi li probal glavni mjenjač prebaciti u ler, pa onda šaltati reduktor? Jel ide jednako teško?
Kam to vodi, treba pet poluga pomaknuti da bi željenu uspel odglaviti i prešaltati. Isključiti prednju vuču, odšalltati glavni šalt hebl, pa reduktor.....
Tu nekaj nije kak treba.
Ovo sa prednjom vučom ima smisla ali ako nije uključena to se mora šaltati bez puno muke.
Za prvu ruku ja bi se poigral sa utvrđivačima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ni na Sameu nemrem izbaciti reduktor dok glavni mjenjač nije u leru. To je normalno, a nije normalno da treba isključivati prednji pogon.
A kad je glavni u leru, reduktor se prebacuje bez kuplunga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,510
Stvarno neznam odakle je uboden prednji pogon i brze spore na Sameu ali znam kak je na Zeksu.
Da su to skopirali kak treba išlo bi to i na sameu ko u putar kao na ovome kaj ih ima više nego Same


 

Najnoviji postovi

Na vrh