• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
... i jos nesto koliko turbo povecava snagu traktora i jel isto recimo 60kW turbo i obicni

60kw je 60kw, bez obzira bio motor atmosferski, turbo ili biturbo.

dobri su mi pojedinci s pricama imam 80ks + turbo :rolleyess:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa to sam i rekao da isto je 60kw turbo a obični, ti ili neznaju ništa o traktoru ili ti pokušavaju podvalit da je 100ks pa da turbo daje još 15ks.
konjaža je ista kod turba i običnog samo je drugčiji sistem kako se dobiva ta snaga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,829
ne to nije moj na avataru ja imam 3340 ali nikako da poslikam jer ili zaboravim il mi se ne da,a za koji model pitaš koliko turbo povećava snagu. nije isto turbo i obično jer je turbo osjetljiviji pa bi ga prije svakog gašenja trebalo ostavit na malom gasu da radi koju minutu da se turbina smiri i to će produžit vijek turbine dok obični možeš ugasit pod najvećim gasom i teretom ,to isto nije zabranjeno napravit na turbu i može se napravit ali učestala takva radnja nije baš zdrava za turbinu.
Ovo ti je netočno. Jednaka šteta nastaje na motoru. Znaju i glave popucati od pregrijavanja. Naime, usijan motor se prestaje hladiti. Temperature u motoru su znatno više od 100C, na koliko je temperatura rashladne tekućine. ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ništ ti turbina ne povečava snagu, ak je traktor 80 ks, onda je 80 ks s turbinom il bez nje, samo kod ovog s turbinom je traktor malo življi, brže nabija max obrtaje i tako, te fore...a ne da daje još + 15 ks, to je smješno opče i napisati.
Recimo vidi se razlika da ti ode turbo il da se bilo što desu u vezi turba, onda bi tek vidio koliko je traktor bez turba tromiji i slabiji...;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
a i turbina se nemože staviti na bilo koji atmosferski motor. tj može se staviti, ali nema nikakvog znaćenja i može ozbiljno naškoditi motoru. razlike su u klipovima, kutevima ubrizgavanja dizni a i u samim diznama. nekad ima veze i glava motora svoju ulogu, te pumpa visokog pritiska (ili po domaći boš pumpa). sve ima svoje. ako je nešto tvornićki složeno znaći da tao i jest. a sad pripasivanje i raznorazne kemije nekad se pokažu dobre u 5-10% slućajeva, ali preskupe i svejedno ne dugotrajne.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ovo ti je netočno. Jednaka šteta nastaje na motoru. Znaju i glave popucati od pregrijavanja. Naime, usijan motor se prestaje hladiti. Temperature u motoru su znatno više od 100C, na koliko je temperatura rashladne tekućine. ;)
svaki traktor se hladi na stangasu
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
malo povijesti zetora
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NSft...e vidi jako dobro pomagalo za vožnju po blatu
 
Posljednje uređivanje:

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ako se ne varam, sudjeluješ i na ls-slo.si forumu. cini mi se da sam tamo vidjel te slike zetora
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pozdrav.Ja sam iz Slovenije i to je naš Zetor 4340
Prije svega dobro dosao a sad ajmo malo vise inf. o traktoru godiste radnih sati cijena koliko je dugo kod vas i to lp
 
M

Miha_slo

Guest
Prije svega dobro dosao a sad ajmo malo vise inf. o traktoru godiste radnih sati cijena koliko je dugo kod vas i to lp


Ima 3900-4000 radnih sati /1996. kupili smo novega.Ne znam koliko je bila cijena.


lp
(opravičujem se za moj hrvatski jezik)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
@Miha
vidim,lijepe strojeve imaš
bilo bi dobro da se predstaviš u temi: Predstavite se. I napišeš nešto o sebi :)
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav.Ja sam iz Slovenije i to je naš Zetor 4340



lp

Pozdrav Miha _slo i dobrodošli na forum :gitarist:
Dobar vam je ovaj Zekan, pravi stroj, stvarno očuvan traktor, pogotovo ako ima 4000 rh, svaka čast :supz:.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
evo danas sam rasklapo grijac al u mene nije na naftu nego na neku tecnost ima isti miris ko krema za cipele sliko sam kutiju ako ko bude znao sta je nek kaze jer sam vec pri kraju

Uploaded with ImageShack.us
grijac radi al mi baca samo dim ne zapali tu tecnost


Uploaded with ImageShack.us
evo i poklopca


Uploaded with ImageShack.us
a boca od poklopca se nalazi naprijed kod hladnjaka


Uploaded with ImageShack.us
a od te boce dovedeno je ovim zelenim kablom i ta tecnost nije puno gusta skoro ko voda


Uploaded with ImageShack.us
i onda naravno problemi sa paljenjem


Uploaded with ImageShack.us
i jos 1 jedno pitanje za sta sluzi ovaj saraf na prednjoj vuci a nalazi se na unutrasnjoj stani znaci strana od kabine

Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Ta posuda može biti od bilo čega. Takva slična je od UK-a ulja na Zetorima ili za onaj ublaživač trzaja cilindra volana na nekim Zetorima. Kod tebe je najvjerojatnije u njoj nafta, samo mi nije baš najjasnije gde je taj grijač spojen.
Ajde to malo poslikaj bolje.
 
Z

zetor4718

Guest
molio bi vas za mišljenja i komentare,pošto bi htio kupiti drugi traktor zanima me koliko bi mogao dobiti za svog zetora 6945?pošto ih gotovo i nema u oglasniku neznam se orjentirati.motor je složen generalno,mjenjač nije diran pošto služi perfektno,hidraulik je repariran znači nove gumice,cilindar i klip,novi hladnjak,automatska kuka,poluge od hidraulika su piksirane,zadnje gume su nove mitas 12 platana stavljene u veljači 2011,umjesto roto filtera ulja stavljeni je kao na novijim serijama sto se poslje servisa baca,prednja vuča je također reparirana znači novi ležajevi i križevi kardana a prednje gume su više od 60%.zadnji reduktori su također reparirani stavljeni su novi ležajevi,kočnice su nove,kabina je grijana ima i radio,stakla su sva čitava,registriran je.razlog zašto bi ga prodao je taj da bi htio uzet nešto novije generacije zetora,deutza ili fiata.eto traktor je u super stanju,pali i vozi,hvala bogu još me nije nigdje ostavio,ja ga jedini vozim....
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ta posuda može biti od bilo čega. Takva slična je od UK-a ulja na Zetorima ili za onaj ublaživač trzaja cilindra volana na nekim Zetorima. Kod tebe je najvjerojatnije u njoj nafta, samo mi nije baš najjasnije gde je taj grijač spojen.
Ajde to malo poslikaj bolje.
poslikat cu sutra a da nije u njoj mozda onaj start nekakav to sam vidio na merecedes trac 1300 i na unimogu ima miris kreme za cipele
 

Najnoviji postovi

Na vrh