• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Dume97

Novi član
Tu od
11 Velj 2021
Poruka
6
Svi su klipovi i skolpovi sa oznakom B,slažem se za veći broj karika da je bolje ,ali klipovi imaju drugačije izveden ovaj vrtložni dio pa sam oko tog skeptičan , glave su bile na strojnoj obradi (nova sjedišta ventila i ventili )
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Te oznake na klipovima danas više ništa ne znače.
Nakon ugradnje treba ih mjeriti, ako su preniski to bi mogel biti uzrok lošijem paljenju po hladnijem vremenu. Naravno, uz preduvjet da je pumpa dobro odrađena i paljenje poštelano.
Tih 70 radnih sati je inače malo za razradu, vjerujem da bu sljedeču zimu bolje palil.
Sami klipovi i izvedba vrtložne komore nije uzrok tome problemu kojeg imaš.
 

Dume97

Novi član
Tu od
11 Velj 2021
Poruka
6
Koja bi mjera trebala bit jer visine nisu mjerene(brtve glave su stavljene standard 1.2 ko kaj su bile u originalu ) , pumpa ne znam jel dobro odrađena , kut paljenja je podešavan , pokušano je vraćanjem u “nah” tada nijansu lakše pali ali je još tromiji i ljeniji , prema “foru” teže pali nijansu bolje vuče al nije to to .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Neznam sa sigurnošču na pamet točan podatak, moram u čitulju pogledati, a ona mi trenutno nije pri ruci.
 

Dume97

Novi član
Tu od
11 Velj 2021
Poruka
6
Koja bi mjera trebala bit jer visine nisu mjeren
Hvala , volil bi znat taj podatak , nije hitno još radim s njim ne mislim raskapat dok je sezona .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Pogledam pa javim, ako zaboravim sjeti me.
Nadam se da imaš sa čim izmjeriti?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Skinul sam dekl i polužje mi je malo čudno. Ko da stoji malo u koso al nisam siguran jel u njemu problem ili razvodniku.

IMG_3366.jpeg
IMG_3364.jpeg IMG_3365.jpeg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Malo? Jako stoji u koso, ako me slika ne vara kotačič je na rubu i vozi po špici polumjeseca koji je zavaren za nosac klipnjače.
A i opruge kao da se dodiruju.
Najvjerojatnije je poderana osovina na kojoj to sve stoji.
Ali to nije problem, videl sam i gorjih pa si radili.
Prije skidanja razvodnika moraš probati kaj se događa kad pomičeš ručicu za dizanje spustanje sa klipičom koji ulazi u razvodnik.
ako nekaj samo skoči na mjesto najvjerojatnije bu na oko sve radilo normalno i postoji velika vjerojatnost da bu nakon stavljanja poklopca proradilo ali se bu ponovil kvar.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ne radi ništ. Neće ispustiti ulje iz cilindra. Kaj bum dobil sa skidanjem razvodnika ako je u polužju problem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Neznamo jel je problem u polužju. Ja to sa slika ne vidim. Vidim da je zakopčano ali kak radi ne vidim.
U razvodniku ima ventila koji mogu zaštekati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
***** mu miša, pa nebuš valjda sad odustal?
Tu smo ako zapneš.
Sam razvodnik nije nikakva mudrolija. Ako je u njemu pukel ventič to se vidi na oko i par oringa.
Provjeri dali polužje upravlja razvodnikom kak sam ti rekel.
Sad je poklopac naopako, ruke digni gore da klip uđe u cilindar, pomakivaj ručicu od dizanja i prati kaj se događa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,393
Tomi ajd ti to otpeljaj Muhaću da mu pregleda unutašnjos ti to posloži na svoje mjesto namontirate i to je to
Kam ti guraš svoju malu crvenu njuškicu gde joj nije mesto?
Jedino ako ide na tvoj račun pa i ja zaradim odojka kak je i Tommy zaradil nema dugo..... daj bar neko mese napacaj.
Ti isto imaš novčanik od krtove kože, ili vlastite 🤭

To je najbolji savjet koji sam dobil… 😉
Situacija oko toga je poprilično napeta, forumske poslove uredovno odbijam jer tu nema suživota.
To jako dobro znaju mnogi koji su od mene tražili takve usluge.... radije sam poklonil dan života pojedincima od njih.
Ruku na srce, bilo ih je dva, možda tri koji su me uspeli nakon godina nagovaranja nagovoriti da prekršim ovo svoje pravilo. Nadam se da su zadovoljni.
Danas sam prolazil ujutro oko 9 po tvom bregu i nalukaval se na tvoj dvor nebi li te negde videl pa da pristanem da vidim. Nisam te nigde uočil. U povratku sam išel sa druge strane.....

Rekel je balavec da ti bumo pokušali pomoči riješiti problem za forumske novce, znači imaš poklonjen dan našeg života. Na tebi je da odrediš kad da se pojavimo kod tebe pa da pokušamo nekaj na licu mjesta napraviti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh