• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
ako su sada skupi šta će biti kad dođe nova serija forterre hsx bez 60000 eura neće biti sigurno
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam ja kud to s Zetorom vodi, prenapuhane cijene, em novih, em polovnih.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Da osvjezim malo temu sa jednom pilom 3545 iz 77 godine..

slika-1213-2012-08-1346414518-velika.jpg


slika-1213-2012-08-1346427333-velika.jpg


slika-1213-2012-08-1346400505-velika.jpg
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
evo za sve šta kažu da je razlika između majora i kockaste linije u haubi i akumulatoru naprijed, da novi major iz 2006 ima izbačenu i jeftinu cijelu hrpu stvari koji su stari imali.. jednu kuku za vuču, štelanje poteznice nije iz kabine, mali prozor je fiksan, poteznice nisu na razvlačenje, itd...
 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Nema niti jedan serije 33-7340 prednje blokade

Ej ovo ne vjerujem. Imali su i svi serije xx45 sa težko vučo-Zetor. To znači ,nista imala samo 5245 i 6245,a 6245 imao je samo onaj koji je imao težko vučo spredaj,koji pa je imao umješteno lako carraro vučo pa ni imao.

Za serijo xx40 pa mislio sam, da su svi imali:roll:Uskoro ne možem vjerovati tvoji priči.

Evo reklamo od Gorenje GTI-generalni uvoznik za SLO
Ovdje piše, da imajo svi automatsko .

A izgleda, da ima samo moj i možda još koji na drugom kraju svijeta 5245 zadnju blokadu" elektro vazdušno"heh
LP
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Nema niti jedan serije 33-7340 prednje blokade

Zavisi od modela i tržišta. Kad sam kupovao traktor bilo je dosta 7745 bez prednje blokade a evo ovaj moj ima Češku prednju vuču i ima automatsku blokadu.
Serija X340 je rađena kasnije i pretpostavljam da bi svi ili velika većina trebali imati prednju blokadu bez obzira dali imaju Kararo ili Češki most.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
moj ima blokadu,a sad za druge neznam, jer sam primjetio da i pod teretom vuku jednako.

Ta tipa ima prednju blokaru bila to kararo vuca ili ceska..

Evo vidi se na ovom traktoru da mu stalno oba vuku

[YT]watch?v=bnFHKjHRzkQ[/YT]
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zavisi od modela i tržišta. Kad sam kupovao traktor bilo je dosta 7745 bez prednje blokade a evo ovaj moj ima Češku prednju vuču i ima automatsku blokadu.
Serija X340 je rađena kasnije i pretpostavljam da bi svi ili velika većina trebali imati prednju blokadu bez obzira dali imaju Kararo ili Češki most.
I ti imaš prav!U prospektima koje imam od Zetora(skinio sa interneta) piše, da serije xx45,koje su imale Zetor težko vučo nisu imale sve blokade spredaj! Jer ovisi od toga, kakvog si ti kupio oziroma kakog si ti poželijo. Ako si htio imati ,dali su ju unutra.A ako nisi poželijo takvog kupiti, onda si mogao dati poslje toga blokadu unutra.

A Carraro vuče niso imale ni original kao nove, i ni naknadno da jih staviš unutra. Tako, da moj 5245 nikada u svome životu neče vidjeti blokade spredaj:supz:

A ne boli me zbog ove stvari. Najviše želim, da stavim spredaj točkove 20col promjenim zupčanike vuče in zadnje kotače spustim za jednu ili dvije rupe dole. Previsuk mi je puno.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ta tipa ima prednju blokaru bila to kararo vuca ili ceska..
QUOTE]

Ako je tako, ova vuča Karraro serije xx40 nije više ista kao kod serije xx45 to je sigurno.No Carraro ti je velika firma i stvori ti vučo,ma kakvu ti srce poželi,samo ako kupac ima dovolno pare:supz:Idi na njihovo stranico. Vidjet češ sam.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
pošto sam završio sa poslom, sad mogu baciti neku kalkulaciju glede potrošnje goriva, zetor 6340 i t-40 ( 3 sporohodna i gas na oko 20) , na 3 i pol rali proguto je 30 litri, a za oranje 4 rali 35 litara s tim da se oralo na 25 cm, vukao plug 2x10" u 1 direktnoj i na 20 na sat negdje. po meni, to je super, s obzirom da je 533 trošio 10-20 litri više na istom poslu.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
to se potrošnja još puno može smanjiti, 2x14" i druga brza, to je ipak 70ks, s i t-80 bi mu trebao, onda bi to bio posao.
ali i ovako je dobro, za ovo malo su dobri i ovi priključci.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Ima li neko iskustva sa Zetor 12045, kakav je sa potrošnjom, pouzdanošću, kakvi se priključci preporučuju? Traktor bi trebao da radi isključivo u poljoprivredi u brdskom kraju, dakle ne šuma ili slično, samo oranje, spremanje sa 3m spremačem, transport. Traktor za koji se raspitujem je inače malo stariji, 1974. god, prijatelj se zagrijao za njeg pa me zamolio da se malo raspitam. Šta kod takvog traktora treba gledati, na šta obratiti pažnju pri kupovini? Niko nema iskustva sa tako velikim Zetorima, najveći u mom kraju su 7745, sve preko toga je naučna fantastika.

Hvala unaprijed na svim savjetima i informacijama!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Ima li neko iskustva sa Zetor 12045, kakav je sa potrošnjom, pouzdanošću, kakvi se priključci preporučuju? Traktor bi trebao da radi isključivo u poljoprivredi u brdskom kraju, dakle ne šuma ili slično, samo oranje, spremanje sa 3m spremačem, transport. Traktor za koji se raspitujem je inače malo stariji, 1974. god, prijatelj se zagrijao za njeg pa me zamolio da se malo raspitam. Šta kod takvog traktora treba gledati, na šta obratiti pažnju pri kupovini? Niko nema iskustva sa tako velikim Zetorima, najveći u mom kraju su 7745, sve preko toga je naučna fantastika.

Hvala unaprijed na svim savjetima i informacijama!

a gle, to je kak si reko, 74 godina, neznam kaj možeš baš puno i očekivati od njega, veliki je to traktor, a uzet je sigurno da radi velike i teške poslove, tak da kroz sve te godine nemožeš ni računati da je u nekom extra stanju i da je stajao u šupi kod nekog dede duže vremena.. tak je neko moje mišljenje
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Jasno je to i meni ali lik se pravo zagrijao pa ga zanimaju iskustva, potrošnja, dijelovi, ima li ih i kakve su cijene, jel slična situacija kao i sa drugim, manjim zetorima?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Jasno je to i meni ali lik se pravo zagrijao pa ga zanimaju iskustva, potrošnja, dijelovi, ima li ih i kakve su cijene, jel slična situacija kao i sa drugim, manjim zetorima?

za ovo ti neznam, ali općenito djelovi za zetora nisu skupi, i može se apsolutno sve nabaviti, i dijelova ima manje više svuda.. a sad, jel se kvari, ovo ono, ovisi na sve šta se namjeriš
 

Najnoviji postovi

Na vrh