• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pušta na torzionki ?? Ja riješim tak da skinem poklopac i odvezem k Muhaču :icon_rofl::icon_super:.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Pošto je vanjski može se izvana. Skinuti ona dva vijka ključ 19, skinuti lim i iskopati te zamjeniti O-ring.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Vrijeme i radni sati rade svoje gumice su se potrošile i stvrdnule i sad tu masti. Najbolje promijeniti sve 4 gumice i na rukama još dvije i to je onda kak treba. Ima dosta posla oko toga.
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Dobro znaci nije problem samo moram gumice kupit, traktor je star 33 godine i naradil se dosta jos nista oko motora nije dirano samo hidraulika je reparirana
 

new1234

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
72
Imam jedno pitanje u vezi serva na zetoru...od jednom mi ima volan puno "mrtvog hoda" skoro pola kruga na volanu...sta bi to bilo
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,688
Sad nezz samo jel kod tebe tak....na posudi za ulje volana imas mjerac, njega izvrni van dok radi traktor, oba kotaca moras odici od zemlje i nekoliko puta smotat volanom s lijeve na desnu stranu..tad istjera zrak iz crijeva van i moras paziti da ima dosta ulja..
sad ako je do tog, meni se na 6340 znalo desavati da ga lovis po putu i bjezi i svasta nesta dok se to ne napravi
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Lociraj posudu za servo ulje. Prati crijeva od volana do pumpe volana i od pumpe do spremnika ulja. Otvori spremnik ulja i vidi dali imaš ulja, ako imaš, trebalo bi biti dovoljno samo par puta okrenuti volan u mjestu da izbaci zrak. Po PS-u bi trebalo prvo bez da je traktor upaljen, na "suvo" motati, ali je to malo problem kod traktora, pa ako baš hoćeš digni prednji kraj dizalicom da točkovi budu u zraku. Nakon par motanja do kraja u jednu i u drugu stranu, provjeri razinu ulja u posudi, ako je pala dodaj ulja i opet motaj dok ne vidiš da ulje više ne "odlazi". Nakon toga upaliti traktor i opet motati i provjeravati razinu ulja, kad se uvjeriš da nema mjehurića i da razina ulja ne opada, to je to. Volan je odžračen.

A možeš odzračiti i sa upaljenim traktorom, ali to zna potrajati malo duže zbog pumpe.

EDIT:
Oh, već me kolega preduhitrio. :D
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,688
Ja imam atf..
znaci kad vrtis kotacima mjerac mora biti skinut da ima zrak kud van
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja sam sipao Hidraol HDS 46 kako piše u manualu, ali može ići i ATF.

Ako mjenjaš, to je malo jača procedura. Ako baš želiš komplet ulje izbaciti van, skidanje crijeva sa pumpe pa vrtanja u prazno da sve izbaci, pa od spremnika do pumpe, a ako ćeš samo ulje u spremniku; dolje treba biti šaraf za drenažu. Sipaj ulje do mjerača i vrti, samo pazi da ne ostaneš bez ulja u spremniku odnosno najbolje bi bilo da je još netko s tobom tko će sipati ulje ako razina dođe blizu cijevi koja vodi do pumpe.

U suštini i nije neki posao, ali je dosta prljavo pa većina izbjegava raditi haha
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Usput i filter očisti ako misliš ulje mjenjati jer sad je prilika, a i lakše je novo natočiti.

Luft potraži na H vilici ili na spojci volana, možda se i krajnik ili polužje otpustilo. Ne vjerujem da bu ulje pomoglo, a ni da je zrak u sistemu.
 

new1234

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
72
Mislim da je problem u volanu..jeli normalno da volan kad je traktor ugasen moze ici skoro za pola kruga na prazno isto tako je i kad je upaljen malo manje od pola kruga je mrtvog hoda...ulje provjereno krajnik zamjenjen.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Skini onaj lim ispod volana, mislim da bi 7211 trebal imati gumenu spojku između puža i kola volana ak je tu u redu onda nekaj s pužem nevalja...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod zetora sa hidraulicnim kvacilom (cilindri sistem) koliko vam izlaze cilindri u cm ispodd kabine? U zadnje vrijeme mi bas tesko odvaja. Zrakla nema ulja ima. Cilindar pod paucom nov pod kabinom remontovan
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav! Kupujemo nekog dobrog 6340, ako neko zna za nest dobro nek se javi!!Lp!!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,688
Bolje si kupi pravi traktor nego sta budes dal bogatstvo na tu sklopociju ceskog poluproizvoda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh